Facebook nie jest fajny

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
jedynytaki napisał:
I tylko pogrtulowac inteligencji osobom, które wysylają wszystkie dane ze skanem dowodu... a potem przychodzi pismo z banku że rata kredytu nie spłacona ;P

A czy ja napisałam, że podesłał pejsbuczkowi skan dowodu? Nie napisałam.
 

Szpieggrupa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2013
Posty
23
Punkty reakcji
2
Ostatnio wyciegło duzo informacji na temat osob nie tylko z Polski na szczescie udało nam sie przechwycic ponad 30 kont mielismy fajna zabawe polecamy ten serwis goraco :icon_twisted: :icon_twisted:
 

Anguo

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Używam świadomie. Więcej czytania niż publikowania. To prawda wielu znajomych szybko przekonało mnie do swojej głupoty.
 

Windykator90

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
LasVegasParano
a ja skasowałem facebook'owe konto jakiś miesiąc temu i wcale nie żałuję mam teraz co prawda mniej znajomych, ale przynajmniej w realnym świecie hehe. Przede wszystkim facebook nie był mi do niczego potrzebny...absolutnie do niczego i szczerze mówiąc większość użytkowników facebooka ma go PO NIC tylko że nawet o tym nie myślą.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
M. M. Kolonko - karierowicz, któremu nie powiodło się w Polsce. Teraz skręca swoje amatorskie filmy w piwnicy, ku uciesze polskiej młodzieży (elektorat ten sam co w przypadku JKM). Dlatego filmu nie oglądam, ale wypowiem się o FB.

Jak dla mnie, to portal mało funkcjonalny. Zmiany w polityce prywatności, coraz głupiej skonstruowany interfejs i wszechobecna głupota internautów. FB mnie odstrasza, ale niestety korzystam, ponieważ znajduje się na nim m.in. moja grupa studencka. Coś czuję, że po studiach konto na nim zlikwiduję - lepiej prezentuje się Google+.
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Facebook powoli przekształca się światową NK - wszechobecna gimbaza i dowody głupoty panującej na świecie, pierdołkowate gry, mające na celu zdobycie kasy oraz powolne zasypywanie reklam. Nie wspomnę o wątpliwej ochronie danych. Google prezentuje się ciut profesjonalniej, ale prędzej czy później również ten serwis zostanie zalany różowymi nastolatkami.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
ZlodziejNickow napisał:
Facebook powoli przekształca się światową NK - wszechobecna gimbaza i dowody głupoty panującej na świecie, pierdołkowate gry, mające na celu zdobycie kasy oraz powolne zasypywanie reklam. Nie wspomnę o wątpliwej ochronie danych. Google prezentuje się ciut profesjonalniej, ale prędzej czy później również ten serwis zostanie zalany różowymi nastolatkami.
To ktoś kupuje punkty do tych gier?
 

JaneMary

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
okazja777 napisał:
Ja FB mam bo muszę ale nie przepadam za tym portalem;( Ma dużo wad i zbyt dużo danych o nas bez naszej wiedzy;(
Wszystkie dane jakie Facebook ma podajemy sami więc na pewno nie ma ich bez naszej wiedzy. To od nas zależy co podajemy a czego nie.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Założyłam konto, przekonałam się o wszechobecnym tam kołtuństwie, usunęłam konto. Pozerski portal społecznościowy, wylęgarnia głupoty i wszelkiego smrodu. Dodatkowo narzędzie wielkich korporacji wykorzystujących dane osobowe.
Kiedyś nie istniały tego typu strony i było dużo lepiej.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Hailie napisał:
Założyłam konto, przekonałam się o wszechobecnym tam kołtuństwie, usunęłam konto. Pozerski portal społecznościowy, wylęgarnia głupoty i wszelkiego smrodu. Dodatkowo narzędzie wielkich korporacji wykorzystujących dane osobowe.
Kiedyś nie istniały tego typu strony i było dużo lepiej.
Kiedyś nie było komputerów i było o dużo lepiej.
 

dawidzz

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
1
Hailie napisał:
Kiedyś nie było komputerów i było o dużo lepiej.
To prawda a najgorsze dopiero przed nami.
Sami pesymiści w tym gronie :) Wszystko jest dla ludzi, wszystkiego trzeba używać z rozsądkiem. Także Facebooka. Jak się myśli, co się publikuje, to się to kończy kradzieżą danych czy innymi nieprzyjemnościami.
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
dawidzz napisał:
Jak się myśli
Gdzieś ci "nie" uciekło ;).

Niby tak, ale nawet z danymi obowiązkowymi do rejestracji - choćby email - można już dużo zrobić. Sprzedanie spamerom? Co za problem. Próby phishingu? Nic skomplikowanego.
W internecie nie ma anonimowości. Obojętnie co opublikujesz i kiedy - zostanie to tam na zawsze. Nawet fejsbuk nie usuwa tego, co ty oznaczasz do usunięcia - jest po prostu przenoszone w inne miejsce, ale nie usuwane. Wszystkie dane - wiadomości, zdjęcia, informacje, statusy - zostają tam na zawsze. Poza tym - znacie taki serwis jak web.archive.org ? Jest to baza wersji stron. Ich bot chodzi sobie po internecie i archiwizuje strony jakie napotka. Można np. obejrzeć sobie stronę główną onetu sprzed 2000 roku. A takich baz jest trochę. Chcesz być anonimowy w tych czasach - wyrzuć telefon, komputer, nie rejestruj się w urzędach od urodzenia, nie miej konta, samochodu, zamieszkaj w dżungli z małpami. Wtedy będziesz anonimowy.
 

antylopa87

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przy umiejętnym korzystaniu jest dobry - można poznać polecane filmy, muzykę - ja też mam facebookowa grupę ze studiów - stąd dla mnie jest on niezbędny. Ale pokazuje ludzką głupotę to prawda
 

sosenos

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2013
Posty
19
Punkty reakcji
1
Najlepsze jest to, że jak ktoś chce się włamać na nasze konto, to jest to niezwykle proste - weryfikacja tożsamości jest przez identyfikację znajomych, czyli ktoś kto ma z nami wspólnych bez problemu to zrobi. Albo nawet wchodząc ze swojego profilu na nasze konto przejrzy zdjęcia znajomych i po sprawie.
 
Do góry