Escapelle - kiedy zazyc po nim pigulke antykoncepcyjna?

Status
Zamknięty.

miinnka

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ostatnio zazylam escapelle, z powodu pekniecia gumki. Poprosilam tez lekarza o przepisanie mi cilestu, aby sytuacja sie nie powtorzyla, tymbradziej, ze wyjezdzam z moim facetem na wakacje w lipcu i same pewnie rozumiecie, ze w tym wypadku taka antykoncepcja bylaby wygodna. Ale mam pewien problem. Przeczytalam, że po escapelle moze wystapic krwawienie co praktycznie zbiegloby sie z moim okresem, gdyz powinien wypasc mi za kilka dni. Skad rozpoznam kiedy wziasc pierwsza pigulke cilestu? Czy po escapelle mozna spokojnie korzystac z metody hormonalnej- pigulek antykoncepcyjnej? Bardzo prosze o szybka odpowiedz
 

Klementynka

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Po escapelle może wystąpić dodatkowe krwawienie. Ale wcale nie musi, możesz dostać normalnego okresu i tyle. PO przyjęciu escapelle jak najbardziej możesz zacząć stosować regularną antykoncepcję hormonalną, nie ma ku temu przeciwwskazań. Zresztą najlepiej z takimi pytaniami iść do lekarza, zresztą jak Ci ją przepisał, to powinien wszystko Ci wytłumaczyć, pozdrawiam:)
 

miinnka

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nawet nie wiesz jak jestem ci wdzieczna za odpowiedz. Po 8 dniach dostalam krwawienia zbieglo sie to z okresem wiec zazylam normalnie cilest:) Dzieki temu wszystko bedzie wspaniale. dzieki ci bardzo;) Pozdrowionka;)
 

Klementynka

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Nie ma powodów do aż takiej wdzięczności;] Cieszę się, że wszystko ok, miałaś pewnie kilka średnio przyjemnych chwil, ale widzę, że escapelle pomogło i teraz jest lepiej. To życzę już braku wpadek i przyjemnych wakacji:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry