Emo

speedytv

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Morąg
Mi się podobają dziewczyny emo :D Mam znajomego Emo..czemu jeszcze go nie zlikwidowałem ? :D Okropny charakter o wstrętne podejście do życia.
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
Co to do .uja jest emo? Douczcie się zanim założycie jakiś wątek. Chociaż w sumie nie dziwię się. Jak się stykacie z takimi "emo" czyli mega pozerami posiadającymi może 4 szare komórki. Kurde, kto w ogóle wymyślił to całe cięcie i przypisał stylowi Scene,ciesząc się że wykombinował nową subkulturę?
Wkurza mnie to że ludzie krzyczą za mną "emo, idź się potnij" i zawsze gdy kogoś poznaję słyszę wejściowe pytanie "ej, a ty jesteś emooo?- Yyyy nie? nie można być muzyką".
Znalazłam na nk opis grupy emo. Gratuluję autorowi światopoglądu i ogólnego ogarnięcia
"Jeśli EmO jest w Twojej duszy, jeśli czujesz się emo, jeśli Twoja dusza jest "emo" jeśli twoja muzyka Cię wyraża, jeśli nie boisz się światu pokazać kim jesteś, jeśli jesteś całym sobą emo... Jeśli chcesz obalać stereotypy... Dołącz!

Mówimy nie agresji i krzykowi! Screamo? nie , dziękujemy...
Emo to styl życia, emo to dusza - wnętrze, emo to siła do przetrwania, emo to emancypacja własnej osobowości, emo to muzyka, emo to wszystko to czym/kim jest każdy z nas, ale jednak wyjątkowe, specjalne,ponad wszystkim jednak tak naturalne. Emo to osobowość, to to co prawdziwie obrazuję osobę z wewnątrz, tak dokładnie , że nie można temu zaprzeczyć. "
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Co to do .uja jest emo? Douczcie się zanim założycie jakiś wątek. Chociaż w sumie nie dziwię się. Jak się stykacie z takimi "emo" czyli mega pozerami posiadającymi może 4 szare komórki. Kurde, kto w ogóle wymyślił to całe cięcie i przypisał stylowi Scene,ciesząc się że wykombinował nową subkulturę?
Wkurza mnie to że ludzie krzyczą za mną "emo, idź się potnij" i zawsze gdy kogoś poznaję słyszę wejściowe pytanie "ej, a ty jesteś emooo?- Yyyy nie? nie można być muzyką".
Znalazłam na nk opis grupy emo. Gratuluję autorowi światopoglądu i ogólnego ogarnięcia
"Jeśli EmO jest w Twojej duszy, jeśli czujesz się emo, jeśli Twoja dusza jest "emo" jeśli twoja muzyka Cię wyraża, jeśli nie boisz się światu pokazać kim jesteś, jeśli jesteś całym sobą emo... Jeśli chcesz obalać stereotypy... Dołącz!

Mówimy nie agresji i krzykowi! Screamo? nie , dziękujemy...
Emo to styl życia, emo to dusza - wnętrze, emo to siła do przetrwania, emo to emancypacja własnej osobowości, emo to muzyka, emo to wszystko to czym/kim jest każdy z nas, ale jednak wyjątkowe, specjalne,ponad wszystkim jednak tak naturalne. Emo to osobowość, to to co prawdziwie obrazuję osobę z wewnątrz, tak dokładnie , że nie można temu zaprzeczyć. "

To może rozwiń temat i przedstaw swoją kulturę, bo na razie to tylko puste cytaty i straszne ogólniki, a ja niestety w internecie nic rzetelnego poza zdjęciami, jak to ktoś ładnie nazwał - "pseudo emo gimbusów" :D nie widzę.
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
ok niech będzie.
Istniał kiedyś ruch dekadencki.Narzekanie na życie, smęcenie, poczucie że życie nie ma sensu i te sprawy. Dawne "emo" sprzeciwiało się wulgarności i konsumpcyjnemu stylowi życia. Napisałam "emo" bo nie wiem jak to się dokładnie nazywało w tamtych czasach, ale mniejsza o to.
Scene core to styl ubierania się- cóż tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Początkowo scene wiązało się z muzyką elektroniczną.
Do tego są dwa gatunki muzyczne pochodzące od hardcore'u : emocore i screamo
Subkultura nie istnieje.Wymyślone po to żeby legginsy w czaszki się lepiej sprzedawały. Współczesne "emo" najpierw 'idzie się zabić' a potem na imprezkę z ukochaną ekipą. Co mija się z ideologią korzeni.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
RainbowUnicorn napisał:
Dawne "emo" sprzeciwiało się wulgarności i konsumpcyjnemu stylowi życia

I jak taki sprzeciw niby ma się objawiać? Właściwie to samo "sprzeciwianie się wulgarności i konsumpcyjnemu stylowi życia" we współczesnych czasach wyklucza istnienie takiego hmm...ruchu :)
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
Dlatego uważam że teraz nie istnieje taka subkultura.
Dawne "emo" po prostu nie pindrzyło się, nie przejmowało się brudnymi butami, nie popierało komercji.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Dzięki za wytłumaczenie RainbowUnicorn :eek:k:

swoją drogą twój nick przypomina mi świetną grę

http://games.adultswim.com/robot-unicorn-attack-twitchy-online-game.html :D
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Emo, w odróżnieniu do np punków czy innych metali, przynajmniej potrafią się ładnie ubrać ;p
 

emlin

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Styl muzyczny czy ubioru czy fiozofia . Ważne aby się wyróżniac . Coś sobą prezentować . Mnie się podoba to innym tamto i bardzo dobrze. Dlaczego jak coś jest inne to trzeba negować ?
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
Styl muzyczny czy ubioru czy fiozofia . Ważne aby się wyróżniac . Coś sobą prezentować . Mnie się podoba to innym tamto i bardzo dobrze. Dlaczego jak coś jest inne to trzeba negować ?

no to rozwiń się a nie rzucasz jakieś wyzwoleńcze hasła.
 

emlin

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Żyjemy w społeczeństwie konserwatywnym , narzucającym wszystko ubiór , zachowanie ,sposób myślenia . Odmieńców wystawiamy poza nawias , nie akceptujemy nie przestrzegających naszych nakazów . Jacy to niby jesteśmy poukładani wiemy , co dobre , co złe. Jeśli coś nam się nie podoba to musi być zmienione . Ktoś myślący inaczej jest w błędzie, bo to my mamy zawsze racje . Tylko nasz światopogląd jest jedynie słuszny .
Tylko ,że to nazywamy totalitaryzmem .
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
Żyjemy w społeczeństwie konserwatywnym , narzucającym wszystko ubiór , zachowanie ,sposób myślenia . Odmieńców wystawiamy poza nawias , nie akceptujemy nie przestrzegających naszych nakazów . Jacy to niby jesteśmy poukładani wiemy , co dobre , co złe. Jeśli coś nam się nie podoba to musi być zmienione . Ktoś myślący inaczej jest w błędzie, bo to my mamy zawsze racje . Tylko nasz światopogląd jest jedynie słuszny .
Tylko ,że to nazywamy totalitaryzmem .

zgodzę się. Często po mnie jeżdżą za to jak wyglądam. Tylko nie rozumiem po co walczyć z takim rozumowaniem? Gdy słyszę kolwejny głupi komentarz pt 'patrz jakie emooo' to po prostu rzucam takiej osobie spojrzenie pełne litości. Bo każdy ma prawo myśleć po swojemu nawet w taki ograniczony sposób.
 

emlin

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Nie walczyć , lecz uświadamiać ! Co innego jak ktoś myśli inaczej co innego jeśli jest ograniczony i jeszcze narzuca swoją ciemnotę innym. Mało tego - on się tym popisuje ,a inni go poważają . Właśnie to mnie najbardziej wkurza .
Zawszą pływałem pod prąd . Może dlatego jestem trochę z boku ,ale żyję w zgodzie ze sobą i dobrze mi z tym .
 

RainbowUnicorn

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
54
Punkty reakcji
3
Uświadamiać, spoko ale nie lubię się denerwować gdy taki kozak uparcie broni swojego zdania mimo że ma braki w wiedzy. Nie wszyscy są tacy ale większość. Nie dla mnie zbawianie świata ;p
 

Trumna

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Emo to jest odmiana stylu połączona troche z rock'a, ttroche punk'a tak wszystkiego po trochu.
Mi to bynajmniej nie przeszkadza.. lecz nie widze sensu w nadmiernym cięciu sie :mruga:
:/

no cuż.. wszystko sie zmienia, to i ludzie :D
 

wojtas032k

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
Brooklyn NY
Ogólnie jak można nazwać Emo subkulturą co najwyżej jest to moda porostu coś na topie,chłopak ubiera się jak dziewczyna a dziewczyna jak dziecko -.-'' co to ma być? Do tego cały czas udają smutek i ból,zaraz pewnie ktoś napisze że to stereotypy na temat tej kultury(mody).Zauważyłem też że jest dużo nienawiść do emo chyba żadne subkultury ich nie akceptują , sam nie jestem fanem tych ludzi którzy nie maja niczego lepszego niż słuchanie smutnej muzyki i chodzenia z'' dołem ''.
 
Do góry