elektryczna szczoteczka do zębów a szkliwo

T

tuks

Guest
Trzeba potrafić szczotkować - źle stosowana szczoteczka elektryczna może zniszczyć szkliwo.
Bardzo ważna jest również pasta - polecam ajonę w koncentracie. Dzięki temu po prostu szczoteczka wejdzie na pełne obroty i dopieści wasze zęby ;-)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
wydaje mi się, że przy odpowiednim użyciu nie sciera szkliwa :)
aczkolwiek osobiście bardziej przekonana jestem do tradycyjnych szczoteczek. mam wrażenie, że mimo wszystko lepiej myją.
 
K

kabol

Guest
Oczywiście, że się nie ściera - ze wszystkiego trzeba wiedzieć jak korzystać.
Bardzo istotna jest odpowiednia pasta - przy szczoteczce elektrycznej powinna to być pasta w koncentracie. Ta rzeczywiście robi sporą różnicę - u nas jest nią ajona. Szczoteczka w ten sposób wchodzi na maksymalne obroty i śmiga aż miło ;-)
 
R

rabunia89

Guest
A jak śmiga przy normalnej paście? Niby nie domywa zębów? Bo brzmi to z lekka niewiarygodnie ;-)
 
K

kabol

Guest
No ale tak jest. Na stronie masz więcej informacji na temat ajony.
Pasta w koncentracie, bez fluoru, a efekty przynosi naprawdę pozytywnie zaskakujące...
Ale to już trzeba samodzielnie porównać i wywnioskować ;-)
 
R

rabunia89

Guest
Ale nie napisałeś mi nic konkretnego - jakie to rzeczywiście przynosi efekty, jakie widać różnice? Skoro piszesz to chyba masz własne wnioski prawda? I właśnie je chcę poznać.
 
K

kabol

Guest
Podstawa - brak chorób dziąseł. A w związku ze szczoteczką elektryczną - optymalne domywanie zębów. Są one naprawdę białe, wyglądają estetycznie.
Najlepiej po prostu sprawdzić na sobie - wcale nie tak długo trzeba czekać na zauważalną różnicę...
 
C

charlotte1991

Guest
Hej:)
Ja mam eletryczną szczoteczkę i nie narzekam, wręcz przeciwnie. Kiedyś gdy używałam tradycyjnej szczoteczki strasznie krwawily mi dziąsła. Poza tym przeszkadzał mi żółty odcień zebów którego nie mogłam się pozbyć i czułam się nieświeżo. Kiedyś zobaczyłam Oral-B Braun Triumph 5000 Wireless Smart Guide odłożyłam na nią i w końcu jestem zadowolona. Przed zakupem rozmawiałam z moim dentystą i bardzo chwalił elektryczne szczoteczki, mówił,że nie są aż tak szkodliwe jak niektórzy twierdzą...
 

spadental

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mój dentysta zaleca szczoteczki philips sonicare. [;)] a tak zupełnie serio to jeżeli dysponujemy już budżetem na oral b 5000 to znacznie lepiej jest wybrać szczotkę soniczną. Jest mniej inwazyjna dla dziąseł i nie ściera szkliwa
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
A możecie polecić jakąś fajną szczoteczkę elektryczną tak do 100 - 120 zł ????
 
B

bajderman

Guest
Od zawsze wystarczy mi klasyczna miękka szczoteczka i w zasadzie przy niej, i przy ajonie bez fluoru, utrzymuję cały czas zdrowe zęby. I co? da się? Pewnie, że się da, trzeba tylko chcieć ;-)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
kabol napisał:
Oczywiście, że się nie ściera - ze wszystkiego trzeba wiedzieć jak korzystać.
Bardzo istotna jest odpowiednia pasta - przy szczoteczce elektrycznej powinna to być pasta w koncentracie. Ta rzeczywiście robi sporą różnicę - u nas jest nią ajona. Szczoteczka w ten sposób wchodzi na maksymalne obroty i śmiga aż miło ;-)
No właśnie kiepsko mi się czyściło tą pastą. Nie sprawdziła się przy elektrycznej szczoteczce.
Ja mam szczoteczkę Braun, ale to już moja druga, bo piersza mi wypadła z ręki do umywalki i przestała działać. Mojej siostrze stało się dokładnie to samo. Jeśli się decydujecie, to raczej nie kupujcie niczego drogiego, bo nie będzie Wam żal jak po krótkim czasie szczoteczka się zepsuje.
 
B

bajderman

Guest
A ja przy ajonie na prawdę miałam super efekty, w zasadzie to w kilka tygodni zęby znacząco zmieniły barwę. Oczywiście nie były idealnie białe, ale nawet po fotkach widziałam poprawę. Może kwestia jakości mycia?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Elektryczna szczoteczka do zębów powinna być skonstruowana jako urządzenie bezpieczne dla dziąseł, Zęby należy czyścić, przesuwając szczoteczkę od dziąsła w kierunku końca zębów.

Dlatego ta szczoteczka powinna być osadzona na osi obrotu - bez "zakręcania" elementu obrotowego w bok. Wtedy dałoby się ją przykładać do dziąsła i przesuwać ku zakończeniu zęba w taki sposób, by dziąsło nie było podnoszone czy opuszczane w niekorzystną stronę.

A szkliwo? Nie wierzcie, iż nie narasta - ono też się regeneruje do pewnego wieku organizmu. Gdyby tak nie było większość ludzi miałaby w szczęce i żuchwie s z p i l k i
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
nie wyobrazam sobie zycia bez szczoteczki elektrycznej, uzywam jej odkad tylko weszly, bedzie jakies 10 lat i nic mi sie nie dzieje
 

Eleonor

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na logikę biorąc to szorowanie ściera szkliwo - czyli nieumiejętne mycie zębów jakąkolwiek szczoteczką.
Warto nauczyć się delikatnej metody szczotkowania zwanej wymiatającą.
Ja musiałam się jej nauczyć bo szorowanie odsłaniało mi za bardzo zęby obsuwając do dołu dziąsła i non stop zapalenie dziąseł. Bardzo ważne jest wybieranie miękkich główek szczoteczek, które nie będą podrażniać, a wręcz przeciwnie łagodzić. Osobiście zębiska myję szczoteczką ultradźwiękową i już nie mam problemów z krwawiącymi dziąsłami.
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
wiecie moze czym roznia sie te nowe szczoteczki soniczne od elektrycznych? niedlugo bede musiala wymienic, poniewaz pod tak dlugim uzytkowaniu juz poprostu sie zuzyla, ale jest teraz taki wybor ze sie az gubie:)
 

jagula88@gmail.com

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja od niedawna mam taką szczoteczkę (2-3 miesiące) i polecam w 100 %
Lepiej, szybciej i dokładniej czyści :)


candice90 napisał:
wiecie moze czym roznia sie te nowe szczoteczki soniczne od elektrycznych? niedlugo bede musiala wymienic, poniewaz pod tak dlugim uzytkowaniu juz poprostu sie zuzyla, ale jest teraz taki wybor ze sie az gubie:)
Ultradźwięki są w nich dodatkowo...
 
Do góry