eldo eternia

adidasthebest

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
LBN
Witam, mam do was pytanie i wierzę, że mi pomożecie. Nurtuje mnie to od dłuższego czasu. Słyszę różne głosy nt interpretacji tekstu piosenki eldo - połamany ludzik, jedni mówią że to opowieść o dwóch ludziach, ja natomiast uważam że to opowieść o dwoistości każdego z nas, proszę o sprostowanie.
 

anaaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Kiedyś Eldo powiedział, że jego utwory można interpretować na różny sposób. Poparł to tym, że kawałek "Tańczę z Nią" większość ludzi rozumie, że "Nią" jest kobieta. Powiedział, że to można też interpretować jako tekst o kobiecie, ale powiedział również, że chodziło mu o wenę. Każdy interpretuje to tak, jak chce. Oby oczywiście nie odbiegało całkowicie od treści ;)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Witam, mam do was pytanie i wierzę, że mi pomożecie. Nurtuje mnie to od dłuższego czasu. Słyszę różne głosy nt interpretacji tekstu piosenki eldo - połamany ludzik, jedni mówią że to opowieść o dwóch ludziach, ja natomiast uważam że to opowieść o dwoistości każdego z nas, proszę o sprostowanie.

piosenka jest o Bogu i człowieku.

Eldo nie raz wplata w swoje teksty Boga.

Właśnie za to, że z jego tekstów coś wynika, że są niezwykle trafne, przemyślane i mają w sobie poezje, przenośnie, metafory. Jest genialnym artystą , ja bym się nawet pokusiła, że jest absolutnym mistrzem tego co robi :) po za tym sposób wypowiedzi w wywiadach oraz te w jego twórczości są na prawdę na poziomie, a nie jakieś bełkoty pseudo gwiazdeczek polskiego rapu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Właśnie za to, że z jego tekstów coś wynika, że są niezwykle trafne, przemyślane i mają w sobie poezje, przenośnie, metafory. Jest genialnym artystą , ja bym się nawet pokusiła, że jest absolutnym mistrzem tego co robi :) po za tym sposób wypowiedzi w wywiadach oraz te w jego twórczości są na prawdę na poziomie, a nie jakieś bełkoty pseudo gwiazdeczek polskiego rapu.
Piwa Ci nalać czy co tam pijesz :>. Elda podrobić nawet nie w sposób - jest żywym dowodem na to, jak rap może mieć szerokie spektrum.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Piwa Ci nalać czy co tam pijesz :>. Elda podrobić nawet nie w sposób - jest żywym dowodem na to, jak rap może mieć szerokie spektrum.

nie zrozumie ten kto nie słuchał, a raczej ten kto się nie wsłuchał w to co ma do przekazania.

imo. jedyna taka osoba na polskiej rap scenie.
 
Do góry