Ekumenizm

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Korzystając z tego że wszyscy składają życzenia, ja też pragnąłbym sobie i Wam życzyć braku rozdźwięku w naszych religiach.
Bóg nasz wszystkich jest jeden, może w temacie wpiszmy to co mamy wspólne nie naciskając na różnice.

Miłość nieprzyjaciół

43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Przecajo drogi, ten wątek powinien się nazywać synkretyzm. ;)

Witam wszystkich serdecznie i życzę błogosławionych Świąt :)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Jagiel:) jak dawno nie widziałem Twego awatara!
Widzisz ja nie chciałbym nic łączyć, jedynie pokazać że mamy więcej wspólnego niż się wydaje.
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Bóg nasz wszystkich jest jeden, może w temacie wpiszmy to co mamy wspólne nie naciskając na różnice.
To prawda Bóg jest jeden, al nie wszyscy to potwierdzają. Dlaczego?
Bo nie poznali Boga! Jest jeden, ale większość tego nie widzi, ba zupełnie nie rozumie, co to znaczy:
„Jeden [jest] Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest nad wszystkimi” (Efez. 4:4-6).
Trzeba by więc zacząć od tego, by w jedności wszyscy te słowa rozumieli jednakowo.
Co zrobisz by tak było?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Trzeba by więc zacząć od tego, by w jedności wszyscy te słowa rozumieli jednakowo.
Mnie się wydaje że lepiej będzie gdy każdy rozumie jak chce, jedynie by nie uważał że tylko on ma monopol na tłumaczenia Boga.
I robił wszystko byśmy byli godni słów:
«Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
To zły pomysł, bo wówczas nikt nie pozna prawdy.
Ta przecież tez jest jedna, bez pomocy Boga nie znajdziesz.
A On wskazuje, komu dał ją poznać.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dziękuję przecajo "mądrego, to i warto posłuchać", nie zwracaj uwagi na "miłującego" on ma imperatyw nawracania na swoje widzenie świata...
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
dziękuję przecajo "mądrego, to i warto posłuchać", nie zwracaj uwagi na "miłującego" on ma imperatyw nawracania na swoje widzenie świata...
No własnie i jak zwykle .jednemu dziekujesz i wychwalasz a o drugim mówisz NIEZWRACAJ UWAGI na miłującego ....
czy tak sie godzi - panie porządkowy .
czy przecajo nie robi tego o co pomawiasz miłującego ?
Jak to sie nazywało kiedyś ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orso, miła gdybyś uważnie czytała to zauważyłabyś że nie chcę nikogo nawracać, nawet Ciebie.
Jedynie chciałbym odrobinkę tolerancji.

Przeciwnie, w różności piękno.

Alez ja nie do ciebie - to do MODA juz on wie bo robi to nagminnie ... tylko ze klapi ma na jednym oku czy jak ?
Własnie o TOLERANCJIE i mnie chodzi ale gdzies sie upiła czy co ?
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Mnie się wydaje że lepiej będzie gdy każdy rozumie jak chce, jedynie by nie uważał że tylko on ma monopol na tłumaczenia Boga.
I robił wszystko byśmy byli godni słów:
(Łukasza 23:43) "A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju”."
Czy nie w tym konkretnym momencie to mówił?
Wówczas nie było Raju na ziemi, tak jak i teraz nie ma.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Widzisz, znów interpretacje.
Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju
Zaprawdę powiadam ci, dzisiaj będziesz ze mną w raju.

ZAPRAWDĘPOWIADAMCIDZISIAJBĘDZIESZZEMNĄWRAJU
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Orso czas na urlop?, skończ z tymi docinkami, pisz na temat, niczego więcej od ciebie jako mod nie oczekuje
miłujący nawoływał do ujednolicenia wszystkiego i wszystkich
przecajo przeciwnie
zgadzam się z tym poglądem bo, że posłużę się cytatem z przecajo: "w różności piękno"
jak widać nie rozumiesz kilku prostych zdań w wykonaniu przecajo na wszystko patrząc przez pryzmat swych emocji
ja jest niemal zupełnie pozbawiony emocji, nie każdy patrzy na innych tak jak ty...
w świecie miłującego nie miałabyś prawa do wyrażenia swego zdania (unifikacja)
 
Do góry