Egzorcyzmy

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Mi ten temat bardziej pasuje do zjawisk nadprzyrodzonych bądź religii.

A o egzorcyzmach sądze to samo co każdy ateista - opętanie jest kwestią psychiczną, gdyż Szatan nie istnieje.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Otóż to, Szatan opętuje tylko wierzących w niego = opętani sami się opętują ;)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Opętanie to choroba psychiczna.
Zgadzam się z przedmówcą.
 

myszka331

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Starogard Gdański
ogladaliscie "Egzorcyzmy Emily Rose"? film podobno oparty na prawdziwej historii...tam tez uwazali ze to choroba psychiczna. Ja jednak uwazam ze opetanie jest mozliwe
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
możliwe jak wszystko... tylko czy aby napewno ten (lub to) co opętał(o) to szatan? <wzrusza ramieniem) nie wiadomo
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
ja uważam ze opętanie jest możliwe...i ze to własnie szatan opetuje ludzi, bo on jest siła zła...brrrr az sie wzdrygnąlem :p
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Ehh tez oglądałam film "Egzorcyzmy Emily Rose", i w sumie wierze w opetanie. I boje sie tego.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Cichy, czyli skoro nie boje się opętania to jestem nienormalny?:p

ps:biblijny Szatan nie jest odpowiedzialny za zło na tym świecie.
 

Caala_ja

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Chciałam dodać, że też oglądałam ten film.... a opętanie jest całkowicie możliwe... Słuchałam wielu opowieści mojej katechetki o opętaniu i szczerze mówiąc jest się czego bać. Pewien chłopak z mojej szkoły kiedyś sięgnął po biblię szatana:( i od tego czasu zaczęły się dziać z nim dziwne rzeczy. Pewnego razu wpadł po pokoju i zobaczył postać, która kazała mu wyskoczyć z okna wierzowca...
Całkiem nieświadomie zrobił to:(
...
Zabił się:(


A to czy szatan jest myślę, że jest to kwestia wiary...
Ja wierzę, że on istnieje... <_<
 

Villia

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja także wierzę, że opętanie jest możliwe, ale nie utożsamiam tego z diabłem, który siedzi w piekle i czeka, żeby nas usmażyć. to wg. mnie może być skutek zbyt dużego zbliżenia się do sił "ciemności", do tego, o czym nie powinniśmy mieć pojęcia. a co do biblii szatana, to nie wydaje mi się, żeby samo jej przeczytanie mogło spowodować coś w rodzaju opetania. znam dużo osob, które ją czytały i nikomu z nich nic sie nie stało. zresztą ja sama mam zamiar ją przeczytać.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Caala ja: albo jesteś skończoną ignorantką, albo kłamiesz, albo Twój kumpel był idiotą.

Po przeczytaniu Bibli Szatana, trudno było by zostać opętanym, gdyż jej autor Anton Szandor LaVey, pisał tam m.in. o tym że Szatan nigdy nie istniał (w postaci bytu). Czyli ateizm, więc po jaką cholere Caala Ja pieprzysz takie stereotypowe bzdury?
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Wydaje mi się że openatnie przez szatana to jest bardziej wytwór czyjejś wyobraźnie to jest troche jak choroba ale jednak w jakimś maleńkim stopniu wierze w to że cos tkaeigo istnieje
 

BlackMonk

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
"Najwiekszym osiagnieciem szatana jest to ze ludzie przestali w niego wierzyc"

opetanie jest mozliwe i nie mozna tego bagatelizowac, rowniez nie mozna bagatelizowac ingerecji szatana w zycie czlowieka...
 

Carbon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
co myslicie o egzorcyzmach? czy w ogole jest mozliwe opętanie przez szatana?? to wydaje sie nieprawdopodobne..

Co myślę o egzorcyzmach? Myślę, że skoro pomagają(właściwie wykonane) nie tylko opętanemu, ale także duchowi opętujacemu, to ok. Czy możliwe jest opętanie przez szatana?? A kto to jest ;-> pojęcie niosące tak wiele skojarzeń, że nie wiadomo co opisujące... a raczej wiadomo - wyobrażania ludzi o 'złym' :] :p

Mi ten temat bardziej pasuje do zjawisk nadprzyrodzonych bądź religii.

A o egzorcyzmach sądze to samo co każdy ateista - opętanie jest kwestią psychiczną, gdyż Szatan nie istnieje.

o egzorcyzmach czy opętaniach? Bo to dwie różne sprawy :p Tak więc nieścisłość się tu wdarła. Znowów skąd wiesz, że nie istnieje?? Hymm...? :) no właśnie tak myślałem, to że czegoś nie doświadczyliśmy, to nie znaczy, że to 'coś' nie istnieje. :]

Co ciekawe, spotkałem się z opinią, że czasem owe choroby psychiczne może wywoływać duch opętujący...
Nie głupie muszę przyznać i całkiem uzasadnione :D

Ehh tez oglądałam film "Egzorcyzmy Emily Rose", i w sumie wierze w opetanie. I boje sie tego.

To lepiej się nie bój! Bo czasem może ci się to zmaterializować :D nie żebym straszył, ale ostrzegam ;)

i dobrze ze sie tego boisz...kazdy normalny człowiek się tego boi... :]

Właśnie, że nie dobrze, że się boi, a ja w takim razie jestem 'nienormalny'

ja także wierzę, że opętanie jest możliwe, ale nie utożsamiam tego z diabłem, który siedzi w piekle i czeka, żeby nas usmażyć. to wg. mnie może być skutek zbyt dużego zbliżenia się do sił "ciemności", do tego, o czym nie powinniśmy mieć pojęcia. a co do biblii szatana, to nie wydaje mi się, żeby samo jej przeczytanie mogło spowodować coś w rodzaju opetania. znam dużo osob, które ją czytały i nikomu z nich nic sie nie stało. zresztą ja sama mam zamiar ją przeczytać.

No właśnie, dlaczego jednych po przeczytaniu 'czegoś tam' opętuje a innych nie? Czyżby to w bezpośredni sposób zależało od tych osób? Od ich intencji?? Dużo wskazuje na to, że tak właśnie jest :]

"Najwiekszym osiagnieciem szatana jest to ze ludzie przestali w niego wierzyc"

opetanie jest mozliwe i nie mozna tego bagatelizowac, rowniez nie mozna bagatelizowac ingerecji szatana w zycie czlowieka...


Tak opętanie jest możliwe i jest faktem! A nie jakimś tam średniowiecznym zabobonem ;D;D

A z tym szatanem to różnie... zależy jak to pojęcie rozumiemy. Nie wszystkie 'głosy', które słyszymy pochodzą od ciemnej strony ;P

pozdro
 
Do góry