Egipt

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
Hehe, nie, to nie jest bajka dla turystów:) Po prostu inna flora bakteryjna i nasze żołądki kiepsko reagują na ichniejsze potrawy. Ale może ograniczyć ryzyko wystąpienia tej klątwy. Wystarczy po jedzeniu "dezynfekować" się czystą wódką, nie jeść nieumytych owoców, nie pić wody z kranu itp. Chociaż z drugiej strony ostatnio poznałem gościa na portalu twoja-podroz.pl, z którym pojechałem do Egiptu, który strasznie przestrzegał tych głównych zasad, dużo jedzenia sobie przywiózł z domu:p, a i tak dopadła go zemsta. Natomiast ja raczej nie dbałem o to wszystko i nic mi nie było. Chociaż z drugiej strony sporo wódki piłem:p Może to mi pomogło?:)
 

morinka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie ma się czego bać. Po prostu jest egzotycznie i jak do każdej wyprawy trzeba się przygotować, a wtedy będzie na pewno wszystko w porządku. Tutaj można sobie sporo poczytać, o wycieczce do Egiptu. Trochę dobrej lektury i nic już Cię nie zaskoczy.
 
Z

zypek84

Guest
Teraz jest dobry moment na wizytę w Egipcie. Po ostatnich historiach z rekinami ceny poleciały w dół --> http://www.lookoftravel.pl/Last-Minute-Egipt.html
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Wciąż - mimo ostatnich wydarzeń w Egipcie - warto tam pojechać :) Ceny są zachęcające - z resztą sprawdźcie w necie na allinclusive.com.pl - moja koleżanka była z okazji podróży poślubnej właśnie w Egipcie (jakieś trzy tygodnie temu) i wróciła mega zadowolona. Stwierdziła, że wszystko było w należytym porządku.
 

monika_kopytko

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeżeli Egipt, to tylko z SuperSluby.pl! Kochani! Jedyna i niepowtarzalna okazja wygrania podróży poślubnej Waszych marzeń. Wchodźcie na: http://supersluby.pl/konkurs-polec-nasz-artykul-i-odlec-do-egiptu-a2313.html i polecajcie artykuły. Kto poleci więcej, w październiku odleci do Egiptu. 8 dni w opcji all inclusive w hotelu *****. Czego chcieć więcej? SuperSluby.pl naprawdę spełniają marzenia!
 
M

Marjeretka

Guest
Turystyczny Egipt już dawno wrócił do dawnej formy, całe to polityczne zamieszanie dało jeden plus - ceny są niższe. Teraz nawet można zastanowić się nad wczasami all inclusive, to naprawdę się bardzo opłaca, właśnie sprawdzałam na tej stronce Allinclusive i za tygodniowy pobyt w Hurghadzie można zapłacić niecałe 1400 zł. Z przelotem, to po prostu pół darmo :)
 
D

Dorka123

Guest
W Itace sa fajne oferty zimowe do Egiptu: http://www.itaka.pl/wczasy/egipt/dahab/hotel_golden_heights_resort_3154.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
powiem szczerze, że pojechałem do egiptu w zeszłym roku i było naprawde fajnie. Basen, morze, nocne jeżdzenie na quadach, wielbłądy. Fajna sprawa. Nie jestem jakis wymagający i może dlatego mi sie podobało.
 
D

Dorka123

Guest
samba_mamba, na pewno zimą, ale nie wiem czy w tym roku, raczej wątpliwa sprawa... muszę uporządkować życie zawodowe, ale za rok jak najbardziej, również zimą, bo ze względu na rodzaj pracy, tylko takie wakacje wchodzą u nas w grę :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Rozumiem :) Ale wiesz.. ja uważam, że wakacje w gorącym klimacie nabierają smaku i dają prawdziwą frajdę właśnie w zimie! Można podładować akumulatory, pozbyć się resztek jesiennej deprechy i podreperować ego piękną opalenizną ;) A oprócz Egiptu masz jakieś typy?
 

Isis-Sothis

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska
Byłam w Egipcie dwa razy z ostatniego razu wróciłam 28 października i było SUPER Egipt to przecudowny kraj ze wspaniałą kulturą a przede wszystkim historią. Jeżeli ktoś jest nastawiony na zwiedzanie to polecam rejs po Nilu jeżeli komuś wystarczy zwiedzenie Kairu i Luksoru to polecam Hurghadę, a jeżeli ktoś woli nurkować i podziwiać rafy koralowe to polecam Szarm El Szeik. Na biegunkę skutecznym środkiem jest Antinal kosztuje około 10 Le (funtów) i można go kupić w każdej egipskiej aptece. I jak ktoś kiedyś powiedział prawdziwą zemstą Faraona jest ciągła chęć powrotu do tego kraju.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Bardzo ladnie napisane! Masz racje, w Egipcie mozna znalezc prawdziwe cuda, chociaz ja mam jakas taka.. slabosc do Alexandrii. A z kim jezdzisz na takie wakacje?
 
Do góry