Egipt

co jest lepsze :

  • SHARM EL SHEIKH

    Votes: 0 0,0%
  • HURGHADA

    Votes: 1 100,0%

  • Total voters
    1

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
hejka :) mam właśnie lecieć do Egiptu pod koniec sierpnia, i chciałam się coś dowiedzieć o tym kraju, czy polecacie czy nie...
to, że jest gorąco to wiem... ale w ogóle co warto zwiedzić, co wziąśc, i w ogóle wszystko piszcie, czy polecacie itp. :D
no to czekam, papa :)

aha :) jak ktoś zna hotel Regency Plaza Resort to niech opisze, czy warto tam jechać, a przedewszystkim czy to prawda, że tam koło hotelu jest aż tak płytka woda, czy jak się pójdzie dalej ok 200m a może mniej i będzie już np. po pas lub więcej przy wzroście ok 1.60 ?

:* :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Przede wszystkim woda tylko i wyłacznie butelkowana. Coś na głowę, przewiewne ubrania. Kupując, targuj się i weź jakiś lek na biegunkę - jakby dopadła cię zemsta faraona. A co do zobaczenia? To chyba samo przez się - piramidy, Sfinks, Kair, Nil, Sahara...
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim woda tylko i wyłacznie butelkowana. Coś na głowę, przewiewne ubrania. Kupując, targuj się i weź jakiś lek na biegunkę - jakby dopadła cię zemsta faraona. A co do zobaczenia? To chyba samo przez się - piramidy, Sfinks, Kair, Nil, Sahara...

Ja chyba pojadę na wycieczkę fakult. do Jerozolimy, tam gdzie się Jezus Chrystus urodził. :)
 

stokrotka1500

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Garwolin
Przede wszystkim woda tylko i wyłacznie butelkowana. Coś na głowę, przewiewne ubrania. Kupując, targuj się i weź jakiś lek na biegunkę - jakby dopadła cię zemsta faraona. A co do zobaczenia? To chyba samo przez się - piramidy, Sfinks, Kair, Nil, Sahara...

na zwiedzanie leci się w styczniu a nie w sierpniu, bo jest tak gorąco,że nie można wytrzymać
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
ciekawe czemu akura moją wypowiedz zacytowałaś skoro tam nie ma nic o terminie wylotu?
 

Isis-Sothis

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska
Moim zdaniem oczywiście lepsza jest Hurghada, byłam tam 2 razy i mogę ją szczerze polecić, z Szarm nie ma wycieczek fakultatywnych do Luksoru więc jak ktoś tam jedzie to nie jest nastawiony na zwiedzanie a przecież chyba o to w Egipcie chodzi żeby jak najwięcej zobaczyć. Ogólnie Hurghada ma więcej wycieczek, jest z niej bliżej do miejscowości w której znajdują się zabytki, ma piękne rafy i plaże, mnóstwo hoteli o różnym standardzie więc każdy znajdzie coś dla siebie, dodam że do Hurghady chce jak najszybciej wrócić.
 

Isis-Sothis

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska
Aha i co warto zwiedzić?
Więc przede wszystkim polecam wycieczkę do Kairu zwiedza się na niej muzeum egipskie (wstęp do sali z mumiami dodatkowo płatny 100 Le czyli funtów egipskich), piramidy w Gizie ( Wstęp do wielkiej piramidy 100 Le ale szczerze polecam do niej wejść), sfinksa, wytwórnię papirusu, perfumerię, później zjada się obiad i w drogę powrotną (czasem kolejność zwiedzania może być inna).
Wycieczka do Luksoru, zwiedza się świątynię w Karnaku, dolinę królów( wstęp do grobowca Tutanchamona 100 Le, w cenie biletu jest zwiedzanie 3 grobowców), świątynię Hatszepsut w Deir El Bahari, fabrykę alabastru, w między czasie jest również przeprawa feluką przez Nil, obiad, i droga powrotna, kolejność zwiedzania może być różna.
 

aguta

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Wroclaw
Ja bylamw w Egipcie dwa razy.
Co do wycieczek to z Sharm sa wycieczki do Izraela - Jerozolima czesto przez Morze Martwe - goraco polecam! no i do Kairu tez sa stamtad wycieczki, ktory tez warto zobaczyc :)
Hmm wyczieczki polecam w pierwszym tygodniu pobytu, ja jak bylam dwa tygodnie to w pierwszym bylam na jednej wyceczce a w drugim mielismy jechac do Luksoru, ale poznalimy swietnych ludzi, swietnie sie bawilysmy z siostra i musilysmy namawiac mame, zebysmy jednak nie jechaly na wycieczke, bo to chyba 2 dni zajmuje, nie pamietam zreszta :)
Ale ogolnie jestem zakochana w Egipcie, mozna tam adzo latwo poznac ludzi. Uwielbiaja oni Polki, czasem mozna sie na tym przejechac, ale jak ma sie dystans i sie uwaza to bedzie ok :)
 
Do góry