Edukacja dzieci

Cleo1

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Znalazłam na stronie Silesii informację o organizowanych w najbliższy weekend bezpłatnych warsztatach naukowoartystycznych dla dzieci. Jak myślicie warto wybrać się ze swoim maluszkiem na takie wydarzenie? Może jakoś pomóc w zachęceniu go do nauki?
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Coś jak Kopernik tylko w Katowicach. Rozumiem , że to trochę reklama ? :)
Edukacyjne zabawy czy spotkania w moim odczuciu jak najbardziej.
 

Cleo1

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Bluesia napisał:
Coś jak Kopernik tylko w Katowicach. Rozumiem , że to trochę reklama ? :)
Edukacyjne zabawy czy spotkania w moim odczuciu jak najbardziej.
Myślę, że kaszda informacja, która coś poleca jest od razu reklamą. Niestety rozumianą jako spam na forum. Ciekawe, tylko dlaczego antyreklam nikt nie usówa ;p
 
M

MacaN

Guest
Bluesia napisał:
A propos edukacji dzieci - nie ma to jak gry edukacyjne.
Jako uczeń mogę powiedzieć, że najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy jest przyswajanie jej w czasie, gdy jesteśmy wypoczęci, najedzeni, pozytywnie nastawieni, oraz gdy rozwiązujemy zadania, które przedtem nauczyliśmy się rozwiązzywać na przykładach.

Zabawa nie jest najlepszym ze sposobów na naukę. Co się tyczy małych dzieci, to jednak najlepiej włączyć np da vinci learning, ewentualnie zawierać mądre rzeczy w fajnych bajkach :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
9macan5 napisał:
Jako uczeń mogę powiedzieć, że najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy jest przyswajanie jej w czasie, gdy jesteśmy wypoczęci, najedzeni, pozytywnie nastawieni, oraz gdy rozwiązujemy zadania, które przedtem nauczyliśmy się rozwiązzywać na przykładach.
Kiedy opanowujemy ją systematycznie, małymi partiami i nie przed egzaminem. Pamiętać o utrwaleniu.
 

Cleo1

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Teraz nawet jakbym napisała, że taki sposób pisania słowa każda [kaszda] było zamierzone nikt by mi nie uwierzył ;)
Więc nie będę się sprzeczać, maluszek natomiast na warsztatach w Silesii bawił się świetnie, ka[sz]demu polecam, nawet specjalistom od ortografii :D
 
M

MacaN

Guest
Cleo1 napisał:
Teraz nawet jakbym napisała, że taki sposób pisania słowa każda [kaszda] było zamierzone nikt by mi nie uwierzył
Napisz tylko po co, bo mnie to intryguje...



Cleo1 napisał:
bawił się świetnie
W to nie wątpię... Ja jak byłem kiedyś w centrum nauki kopernik, to też się fajnie bawiłem, ale nic się nie nauczyłem - jak każdy zresztą. To jest zabawa nauką, nie edukacja. Ciężko jest się wyedukwać na czymś takim. O, przypomniałem sobie jeden z najlepszych sposobów dzieciństwa na zdobycie ciekawej wedzy - Discovery i program " Brainiac "
 

Cleo1

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
9macan5 napisał:
Teraz nawet jakbym napisała, że taki sposób pisania słowa każda [kaszda] było zamierzone nikt by mi nie uwierzył
Napisz tylko po co, bo mnie to intryguje...




I chyba już tak pozostanie... ale będziesz mógł zasnąc?



Cleo1 napisał:
bawił się świetnie
W to nie wątpię... Ja jak byłem kiedyś w centrum nauki kopernik, to też się fajnie bawiłem, ale nic się nie nauczyłem - jak każdy zresztą. To jest zabawa nauką, nie edukacja. Ciężko jest się wyedukwać na czymś takim. O, przypomniałem sobie jeden z najlepszych sposobów dzieciństwa na zdobycie ciekawej wedzy - Discovery i program " Brainiac "
Jak sama pisałam, cała akcja miała zachęcić dzieci do nauki, nie musiały po tym od razu zostać specjalistami z jakiejś dziedziny. Poza tym, nie wiem czy dostrzegasz różnicę pomiędzy możliwością bezpośredniego kontaktu z nauką, a oglądaniem programów naukowych w telewizji. Bezpośredni kontakt pozwala na samodzielność, dzieci (i nie tylko) w ten sposób mają wrażenie, że wpływają na to co je otacza. Program tv się fajnie ogląda, ale właśnie... ogląda. Ale, żeby poczuć magię nauki doświadczanej przez eksperymenty może trzeba być dzieckiem, albo mieć duszę dziecka... .

W każdym razie, mojemu dziecku się podobało i jeśli w Silesii znów będą takie warsztaty, to pójdziemy jeszcze raz :)
 
M

MacaN

Guest
Cleo1 napisał:
Program tv się fajnie ogląda, ale właśnie... ogląda.
Tylko na żadnych pokazach w silesii nie będzie wybuchających wanien, strzelania z czołgu do sejfu wypchanego gotówką, czy upijania ludzi " w imię nauki " :D Po czymś takim, w dziecku kiełkuje wyobraźnia. Zastanawia się co to są za odczynniki te, co wysadziły wannę i dlaczego osoba pijąca piwo bezalkoholowe może być pijana. Szuka odpowiedzi w licznych książkach - i znajduje je, samodzielnie.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
[SIZE=10pt]Uważam, że najłatwiej dotrzeć do dzieci poprzez edukacyjne gry I zabawy. Dzieci bardzo lubią pokonywać ‘małe wyzwania’. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, naukę i dobrą zabawę. [/SIZE]
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
bardzo fajne gry edukacyjne i wiele różnych zabaw jest na ekodzieciaki.pl, polecam zajrzeć i wykorzystać u siebie w domu
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Znam tą stronę rzeczywiście, bardzo fajnie i kolorowo, a przede wszytki bezpieczne :)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
w końcu to konkretnie dla dzieci, i to szczególnie dla najmłodszych,
fajnie przygotowane, śmieszne postacie,
dzieci uczą się przy tym o środowisku i jego ochronie,
myślę że to bardzo dobry pomysł i sposób
 
D

Dobrawa

Guest
Jak dla mnie podstawą to jest zabawa z dzieckiem. Przecież taki ogrom rzeczy można zrobić wspólnie. Jak już pisałam w innym temacie ja kupuje dziecku rożne zestawy plastyczne jak np Bambino i w domu coś razem ciągle robimy. Jak ostatnio zamawiałam to już mnie synek pytał kiedy przyjdzie i kiedy przyjdzie. Ostatnio z bloku, papieru kolorowego i kredek robiliśmy flagi wszystkich Państw należących do europy. W szkole koledzy byli zachwyceni. Dla mnie to też świetna zabawa. Kiedyś były kredki Bambino jak byłam mała, ale nie bylo takiego ogromu innych produktów, które można genialnie z dzieckiem w zabawach wykorzystać.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A my się bawimy w rysowanie historyjek. Wymyślam bajkę, a córa ją rysuje. A potem jest zmiana. Mamy już sporo fajnych komiksów, a dopisując dialogi szkolimy też styl i ortografię. Fajna zabawa dla dziecka w każdym wieku.
 
D

Dorka123

Guest
Z młodszymi dziećmi można tworzyć puzzle czy gry planszowe, też banalnie łatwa sprawa, ale jaka kreatywna ;) No i na rysowaniu się nie kończy, a właściwie wtedy zaczyna się zabawa :)
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Znacie jakieś ciekawe edukacyjne konkursy dla dzieci? Chodzi o to, żeby mogły sobie kreatywnie rywalizować.
 
Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja tam wolę się bawić i uczyć ;P młodszemu braciakowi chłopaka kupuje jak jest okazja takie edukacyjne gry, że coś musi sam stwoorzyć i to potem jakoś tam działa ogólnie sklep sprytnezabawki ma takie gry. nie lubie kupować jakiś samochodzików xD sorry chłopcy, ale nadmiar samochodzików jest najgorszy ;p
 
Do góry