e-papieros

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Swojego czasu śmiałem się ze znajomych puffających ep, ale 3 dni temu dołączyłem do ich grona. Ciągłe jedzenie, albo gryzienie czegoś nie wychodziło mi na dobre i zrobiłem sobie zestaw od e-dym[ sprawdzony sklep przez współlokatorkę, paczka na 2 dzień:
2x bateria eGo Vision Spinner VV 1300mAh
3x Visione CC i Vivi Nova Slim+ grzałki
Ładowarka+USB
Do tego praktycznie wszystkie smaki liquidów w 10mln buteleczkach.
Na ten moment nie odrywam ep od ust, ale niby tak jest przez pierwsze kilka dni.

Mogę w sumie palić ep... najważniejsze żebym nie śmierdział :tongue:
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Na ten moment nie odrywam ep od ust, ale niby tak jest przez pierwsze kilka dni.
Niezależnie od tego, jaką moc palisz (no, chyba, że 0 ;-) ), uważaj, żeby się nie podtruć - uczucie gorąca, drżące dłonie lub uczucie, że dłonie spuchły (chociaż na oko wyglądają ok), ból głowy, mdłości - to symptomy mogące świadczyć o podtruciu.
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Normalnie paliłem 1-2 paczki fajek dziennie, a dziś poszło prawie 5ml 6mg[ przy mocniejszych nie chce mi się tak palić, ale mi nie smakują].

Nie znam nikogo komu udało się podtruć, a mam znajomych ciągnących po 3-4mln 18mg dziennie.
 

Maciejas87

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
2
Hmm... też bym uważał, choć raczej nie słyszałem o przypadku podtrucia, choć również mam znajomych, którzy palą jak smoki. Co za dużo to i świnia nie zeżre jak to mawiają :p Na początku e-papieros to naprawdę niesamowita odmiana dla starego palacza, dlatego trzeba dawkować umiejętnie. W końcu kupiłes chyba z myślą by rzucić palenie, prawda?
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Wejdźcie na jakieś forum epapierosowe i poszukajcie tematu o zatruciu nikotyną, ewentualnie załóżcie z pytaniem. Zobaczycie, że znajdą się podtruci. :)

Nie znam nikogo komu udało się podtruć, a mam znajomych ciągnących po 3-4mln 18mg dziennie.
Wiesz, ja rok temu przepalałam 5-6ml, ale 24-26mg. Teraz jakieś 2ml tej samej mocy. Nawet się czasem łapię na tym, że się dziwię, że tyle płynu można dziennie przepuścić. ;-) No ale to zależy dużo od organizmu, serca, potrzeb... Po prostu na początku warto się jednak wsłuchiwać w organizm, bo wchłanianie nikotyny z parą to jednak coś całkiem innego niż palenie papierosa. Inna jest ilość nikotyny w każdym pociągnięciu, inny jest procent wchłanianej nikotyny (prawie 100% w przypadku mgiełki, a kilkadziesiąt % mniej z tytoniu), inne jest tempo jej wchłaniania przez organizm.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Forum o e-papierosach szukać zielonego :). Zatrucie nikotyną jak najbardziej możliwe,. Dlaczego ? a no dlatego, że jeśli np masz zbiorniczek ( najczęściej około 0,8 do 1 ml to paczka fajek ) w którym ilość nikotyny jest taka, jak np w paczce papierosów, a w ciągu dnia wypalasz 3 takie no to samemu/ samej się o to prosisz. Dodatkowo zbyt duża ilość nikotyny wypalanej przez e-papierosa objawia się pocącymi się dłońmi, ale nie takim normalnym potem tylko takim trochę innym ( ciężko opisać ). Sam popalałem e-peta i miałem takie fazy najczęściej jak byłem pijany, wtedy to buch za buchem przez kilka godzin i dziwić się, że człowiekowi nie jest dobrze. Często problemy pojawiają się przy zużywającym się sprzęcie, atomizer siada mało pary i ciągniemy do oporu nie zdając sobie sprawy, że wtedy jeden buch zamienia się w 5 :)
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Forum o e-papierosach szukać zielonego
A z kawowym (e-palarnią) co nie tak? ;-)

najczęściej około 0,8 do 1 ml to paczka fajek
Nie przeliczaj tak. Tak to piszą na allegro, żeby zachęcić do kupna i wpierają, że jedno napełnienie kartomizera wystarczy na nie wiem, jak długo. 1ml na parowniku typu vivi-visione to jakieś 100-150 zaciągnięć się. To jest 10 papierosów. No ale faktycznie w kwestii ilości nikotyny to masz rację - w takim zbiorniczku może jej być tyle, co nawet w 3 paczkach, a wypala się go znacznie szybciej - stąd ryzyko przedawkowania, szczególnie jeśli jak ja pali się wysokie moce.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiesz z przyzwyczajenia przeliczałem według swoich testów i mocy jakie używałem, natomiast tak w miarę mi się zgadzało ( fakt przeliczałem tylko dawkę nikotyny nic więcej, ilość buchów mnie nie interesowała ). Mogłem też bardziej określić, że mogło mi np chodzić o ego-c, natomiast te watkowe to lipa :)
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
natomiast te watkowe to lipa
Od dawna e-palisz?
Ja akurat zaczynałam e-palić jak wchodziły pierwsze tanki bezwatkowe i clearomizery. To dopiero była lipa! ^^ Tanki kosztowały po 80zł jak nie więcej, psuły sie na potęgę, a smak i moc były na nich żadne. Clearomizery były z cienkiego plastiku, który co rusz pękał albo się zsuwał wylewając liquid, a przy paleniu smakowały wulkanizowaną oponą. Wtedy watki to była jedyna sensowna opcja poza dripem. Potem dopiero pojawił się grecki fog a za nim kosztowne parowniki-mody typu iatty. Gdzieś po drodze były ce2 w metalowej obudowie, które nie sprawiały tyle problemu co clearomizery, ale też były różne. No i rok temu apolloe ze wszystkimi klonami ego-W, ego-F, zaraz jakoś po tym te tanki ego-c, o których pisałeś, które tyle różnią się od klasycznego tanka, że da się wymienić grzałkę z knotem (a tamte trzeba było śrubokrętem rozbierać i się z tym bebrać). No i vivi/visione.
 

Maciejas87

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
2
Ja pamiętam, że miałem straszne problemy z dobraniem pod siebie odpowiedniego e-papieroska. Wziąłem (to były same początki), bodajże jakąś słabszą wersję Cigito. Psioczyłem jak jasna cholera, bo wydajnośc - jak dla mnie - była za niska. Już szczerze mówiąc miałem dość e-papierosów, ale w końcu dałem się namówić na jeszcze jedną próbę. Z bólem, ale jednak tym razem trafiłem :p
 

tred102

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Elektroniczny papieros (tzw. e papieros) nie należy już do ekstrawaganckich gadżetów. E–papieros to realna alternatywa dla tradycyjnych papierosów i szansa inny rodzaj palenia.

Ten sposób został doceniony przez wielu ludzi na całym świecie i nieustannie zyskuje na popularności również na polskim rynku. Elektroniczne papierosy wyglądają, smakują i wypuszczają dym jak tradycyjne, a nawet zaspakajają głód tytoniowy, bez konieczności wdychania szkodliwych substancji. Zawierają one jednak nikotynę.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
zaczynając ten temat byłem początkującym e palaczem wiedziałem tylko że jak chcesz coś dobrego to to musi kosztować więc wydałem parę złoty i nie żałuje zagłębiłem się w temat wiele rzeczy się dowiedziałem jak radzić sobie z problemami technicznymi oraz wyrobiłem sobie zdanie na pewne tematy teraz delektuje się smakiem palenia denerwuje mnie tylko postępowanie innych e palaczy którzy palą e faje np. w komunikacji miejskiej czy w kolejce do sklepu trzeba pamiętać o tym iż to może przeszkadzać innym i ja ich rozumiem trochę kultury trzeba mieć .
 

mewka0

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Czy możecie polecić mi jakieś konkretne, sprawdzone marki e-papierosów. Samej udało mi się rzucić bez wspomagaczy jednak mój M. coś nie moze się rozstać z nałogiem a przebąkuje o e-papierosie więc zamierzam mu sprawić prezent.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
na początek dla miłej zabawy polecam choć nie wiem o jakiej kasie mowa http://www.e-dym.pl/E-papierosy/621-Zestaw_2x_e-papieros_Visione_eGO_3.1_1000mAh.html
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
jeśli chodzi o jeszcze mniejszą to: http://www.e-dym.pl/OFERTA_ALLEGRO/896-2x_e-papieros_eGO_CHAMPION_V_1100mAh_POLECAMY_:%29:%29.html

jeśli więcej niż moja propozycja i propozycja z poprzedniego posta to najlepiej zestaw podobny do mojego[ jest wypisane w pierwszym poście na tej stronie]
 

Matsu89

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zamierzam sobie kupić e-papierosa ale zastanawia mnie czy da się tak całkiem odstawić zwykłe. Nie chcę kupić po to żeby palić jedno i drugie ;P E-papieros wam wystarcza czy dalej macie ciśnienie na zwykłego? :)
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
E-papieros wam wystarcza czy dalej macie ciśnienie na zwykłego? :)
Ep w zupełności mi wystarcza. Zwykłe fajki zaczęły mieć okropny smak i strasznie śmierdzieć, więc nawet mnie nie kusi.
 

oklendo

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mi tak samo E-pet wystarcza w zupełności. Nie raz zdarzyło mi się pójść gdzieś na kilka godzin i przez ten czas mi się bateria rozładowała w e-pecie. Wtedy nie jest łatwo odciągnąć myśli od fajki :p
 

Przemkoo

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja osobiście nie paliłem tego. Ale moi znajomi się tym posiłkowali. Jednym pomogło innym nie, ale moim zdaniem to w dużej mierze zależy od tego, czy chce się rzucić. Ogólnie to całej trójce smakowały, ale nie pamiętam jakie smaki mieli. W tym momencie już w ogóle nie palą.
 
Do góry