Dziewczyny przy drogach - grzesznice?

H

humbak

Guest
Stoją przeważnie we dwie przy drogach i oferują usługi przejeżdżającym kierowcom. Czynią coś niedobrego?
Czy księża ich potępiają? Zabierają w tej sprawie głos?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Jest to grzech bo dla innych kobieta stojąca przy drodze może być zgorszeniem
" czy księża ich potępiają " a co to kurde ksiądz to Bóg ?
Bóg je potępia [ zobacz post przecaja ] a księża są tylko ludzmi i pewnie też niejeden z ich usług korzysta,poza tym nikomu nie wolno nikogo potępiać
" nie sądzcie abyście nie byli sądzeni "
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Po co ten temat? Jeśli chcesz propagować twierdzenie że prostytucja nie jest amoralna (rozumiem, że to konsekwencja tematu, czy stosunki pozamałżeńskie są dobre czy złe)to załóż sobie temat w filozofii. Bo wg wiary chrześcijańskiej na pewno nie udowodnisz, że jest dobra. Chyba, że nawiążesz do religii, pogańskich gdzie prostytucja bywała i sakralna.
Dokładnie księża ostrzegają przed korzystaniem, potępiają ich uczynki, to nie znaczy, że potępiają osobę.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Temat ciekawy z jednej strony.
Zawsze mnie dziwielo np w religi islamu ze za swoje zle mysli i pragnienia ,zadze wini sie innych.W mysl tego kobieta jeest winna ze facet pozada.Ze ma takie nie inne mysli i skojarzenia.Hmmm zamknac ja pod zaslona niech nie kusi.
Ale co z np luksusowymi autami?przemalowac je i porysowac,pogniesc blache,wybic swiatal?
A piekny dom zeby nie stal sie obiektem porzadania?Co z nim
Kto jest winien naszym myslom i pragnieniom?Czy tylko obiekt kuszacy czy to czym my sie karmimy i w jakim mkierunku przez to idsa nasze mysli?
Kto widzi grzech i rownoczesnie chcac go zaspokoic wini ja za to?A kto widzi w niej czlowieka i wcale nie musi wywolywac zadzy ona u niego,mimo ze wie on czym ona sie zajmuje?
kto winien grzechowi?
popyt czy potaz
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Stoją przeważnie we dwie przy drogach i oferują usługi przejeżdżającym kierowcom. Czynią coś niedobrego?
Czy księża ich potępiają? Zabierają w tej sprawie głos?

Czynią coś niedobrego? Moim zdaniem nie.
Czy księża ich potępiają? Tak
Zabierają głos w tej sprawie? Skoro ich potępiają to chyba równoznaczne z tym, że zabierają głos w tej sprawie.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Stoją przeważnie we dwie przy drogach i oferują usługi przejeżdżającym kierowcom. Czynią coś niedobrego?
Czy księża ich potępiają? Zabierają w tej sprawie głos?

smiac sie czy plakac ?

tak ksieza napewno pochawalaja drobna przedsiebiroczosc..

a tak powaznie jak mozna wogole zadac takie pytanie ?

W mysl tego kobieta jeest winna ze facet pozada

islam jeszeli chodzi o podejscie do kobiet jest raczej dosc zacofany i prymitywny...

Kto jest winien naszym myslom i pragnieniom?

nikt nie jest winny, to jest naturalne, kwestia tylko jak czlowiek sobie z tym radzi, cywilizowany i moralny czlowiek powinen kontrolowac swoje biologiczne popedy a nie odwrotnie, co nie znaczy ze sa one zle

kto winien grzechowi?
popyt czy potaz

i to i to, proste
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Wiec dlaczego jedna strona naogol winna?
Zobacz w pierwsze karty Biblii.Kiedy Bog zapytal Adama czy zjadl niedozwolony owoc,coz on odpowiedzial?
Kobieta ktora mi dales zwiodla mnie.Ja nie,niewinny absolutnie, to ona...Jakze inaczej mowil o niej kiedy ujrzal ja pierwszy raz...smutne to.
Od samego poczatku zaistnienia grzechu widac jak obwiniamy innych za nasze czyny.Przyjemnie miec o sobie dobre mniemanie.
nic nie zwalnia z odpowiedzialnosci osobistej.Nie wiem moga byc to lagodzace zdarzenia jestesmy slabi ale nie mozemy obarczac jednej strony tylko...
 

Ula192

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
465
Punkty reakcji
0
Miasto
zdolny śląsk
Niedobrego że cudzołożą
Księża jedni potępiają, drudzy korzystają, inni nie mają na ten temat zdania
Kiedyś przy ulicy stały sobie takie, a ksiądz jechał autem, zobaczył je i strasznie wyklinał, a to takie...a to tamte...
 

YetiFromMoon

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
662
Punkty reakcji
34
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Witam,

mnie w tego typu sprawach najbardziej intryguje dlaczego Bóg, w wiekszości religii, ma problem z seksem. Zawsze źle to kojarzy, wypala ogniem piekielnym itp. Ja tego nie czaje. Może ów Bóg jest ukrytym erotomanem? ;) A może to jego wyznawcy... hmm.

W przypadku prostytucji nie jest problemem sam seks za pieniądze, problemem jest wyzysk tych nieszczęsnych dziewczyn przez alfonsów oraz choroby jakie łapią i roznoszą. Jeśli ktoś z własnej woli chce się prosytuować i to lubi to w czym problem? Komu znów się krzywda dzieje? Czyj umysł znów za ideologiami podąża a ręka po kamień sięga?

Ludzie złoci - XXI wiek za pasem...

agar napisał:
Wiec dlaczego jedna strona naogol winna?
Zobacz w pierwsze karty Biblii.Kiedy Bog zapytal Adama czy zjadl niedozwolony owoc,coz on odpowiedzial?
Kobieta ktora mi dales zwiodla mnie.Ja nie,niewinny absolutnie, to ona...Jakze inaczej mowil o niej kiedy ujrzal ja pierwszy raz...smutne to.

Jak to dlaczego? By wzmonic patriarchat, ot tyle. Cale stulecia wczesniej faceci byli pod butami kobiet (matriarchat) a potem sie to zmienilo. Ząb za ząb, oko za oko. Błogoslawieni Ci ktorzy juz tego wyrosli. Z tej pewnie tez przyczyny seks jest problemem w wiekszosci religii - wynika z leku mezczyzny przed kobietami. Generalnie rownanie seks=grzech to jeden z glownych czynnikow generujacych cierpienia w historii ludzkosci. Szczegolnie wobec kobiet, bo u podstaw negowania seksu, ponizania prostytutek czy tez okreslania ich mianem grzesznic lezy zwykle meskie ego. Przerazone i dazace do wladzy. Proste.

Pozdr.
YFM
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Wiec dlaczego jedna strona naogol winna?
Zobacz w pierwsze karty Biblii.Kiedy Bog zapytal Adama czy zjadl niedozwolony owoc,coz on odpowiedzial?
Kobieta ktora mi dales zwiodla mnie.Ja nie,niewinny absolutnie, to ona...Jakze inaczej mowil o niej kiedy ujrzal ja pierwszy raz...smutne to

zgadzam sie, generalnie wydaje mi sie ze w KrK kobieta jest traktowana podrzednie..

Kiedyś przy ulicy stały sobie takie, a ksiądz jechał autem, zobaczył je i strasznie wyklinał, a to takie...a to tamte...

zazdrosci albo sam ma cos za uszami :)

mnie w tego typu sprawach najbardziej intryguje dlaczego Bóg, w wiekszości religii, ma problem z seksem. Zawsze źle to kojarzy, wypala ogniem piekielnym itp. Ja tego nie czaje. Może ów Bóg jest ukrytym erotomanem? ;) A może to jego wyznawcy... hmm

bo trzeba sie przyjzec w jakich czasach powstawaly te wszelkie idelogie i na jakim poziomie mentalnym byly wtedy sprawy seksu i na jakim poziomie byla kobieta

islam to przy tym pikus

Szczegolnie wobec kobiet, bo u podstaw negowania seksu, ponizania prostytutek czy tez okreslania ich mianem grzesznic lezy zwykle meskie ego. Przerazone i dazace do wladzy. Proste

Dokladnie, w historii ludzkosci mezczyzni bywali przewaznie zwyklymi tchorzami
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Nie zatrzymywalabym problemu tylko li na seksie.Rozszerzylabym wlasnie o odpowiedzialnosc za grzech.kto winien zlodziej czy bogacz kuszacy bogactwem i wystawnoscia.Kobieta uroda czy mezczyzna pozadliwoscia.
Jak Biblia traktuje problem.
I mozna przytoczyc slowa JCh o spojrzeniu na kobiete i myslach patrzacego.Kogo ocenil tu jako cudzoloznika.
A co mowi przykazanie o pozadaniu cudzej wlasnosci?nie pozadaj...
Musimy pilnowac bardziej wlasnej postawy.Kiedy mowi o nieprzyjaciolach nie kaze ich zmieniac i dochodzic swoich racji.Ale kaze po prostu milowac...
Ciezar winy ludzie przeniesli na kogos innego.Zwalaniamy sie z odpowiedzialnosci.....Usprawiedliwiamy....
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie chodzi o zwalnianie z odpowiedzialności. Obydwie strony grzeszą, jak by nie było.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ale tu nie ma co rozpatrywac, obie storny sa tak samo winne,

dla mnie taki sam niesmak budza zarowni ci co z uslug pan korzystaja jak i same panie..
 

YetiFromMoon

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
662
Punkty reakcji
34
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Nie zatrzymywalabym problemu tylko li na seksie.Rozszerzylabym wlasnie o odpowiedzialnosc za grzech.

Wybacz ale ja mysle, ze to nie jest rozszerzenie ale juz manipulacja. Seks i grzech to rozne plaszczyzny. Seks jest czyms realnym dla kazdego. Grzech jest czyms istniejacym wylacznie w glowie wierzacych. Rozszerzajac seks do grzechu wydajesz juz opinie o seksie. A mnie chodzi bardziej o dyskusje o tym dlaczego religia wydaje opinie o seksie. Czyli jak z prozaicznej czynnosci biologicznej i prozaicznej burzy emocji pod wplywem garsci hormnow ludzka psychika potrafi dojsc do zupelnie szalonego pomyslu ze nalezy sie tego wstydzic.

Pozdr.
YFM

Ale tu nie ma co rozpatrywac, obie storny sa tak samo winne,

dla mnie taki sam niesmak budza zarowni ci co z uslug pan korzystaja jak i same panie..

A no wlasnie.
A dlaczego budza Twoj niesmak?

Czy uprawiajace na trawniku seks bez slubu biedronki rowniez budza Twoj niesmak?

Pozdr.
YFM
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A dlaczego budza Twoj niesmak?

znizanie seksu do najnizszej i nabardzej prymitywnej formy a mianowice rzeczy ktora sie kupuje i sprzedaje chyba moze budzic co najmniej niesmak ?

Czy uprawiajace na trawniku seks bez slubu biedronki rowniez budza Twoj niesmak?

ludzie to dla mnie nie zwierzeta, no wiem moze zbyt wygurowana teza ale tak powino byc, jakies takie bzdurne idee ktos mi wpoil do lba.. wiec porownanie do biedronek nietrafne
 
Do góry