Dziennikarstwo i media w Polsce

E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Stronię od mediów Rydzyka najdalej jak się da, ksiądz powinien się zajmować modlitwami w kościele, a nie rządzeniem w państwie i budowaniem wpływów politycznych.
Rowniez mam takie zdanie. I zdecydowana wiekszosc ksiezy zle patrzy na motanie sie Rydzyka w polityke. Mysle, ze w koncu -z inicjatywy jego koscielnych zwierzchnikow- Watykan bedzie musial zajac stanowisko w tej sprawie. Tak wiec... przyjdzie i czas na Rydzyka. On nie jest Bogiem. A jesli pomylil sie z powolaniem, to bedzie musial w koncu wybrac jedna z drog.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Elen napisał:
Gazeta Polska i Nasz Dziennik reprezentują poglądy większości Polaków .
Absolutnie nie. Nie wiem na jakiej podstawie Ty mowisz o "pogladach wiekszosci." Jakies badania byly? Tam sieja propagande ze hej i nie ma to NIC wspolnego z obiektywna prawda. Z naciskiem na slowo "obiektywna." Mowie o Gazecie polskiej. Nie jestem jej fanem, ale zdarzalo mi sie przegladac podpalajac w piecu. <wlosy deba staja na ta ich prawde> :D
Po Smoleński stworzyli sporo nowych klubów a stare przyciągnęły więcej osób. Ich Marsze w obronię Trwam przyciągnęły kilka tysięcy ludzi np Katowicach było ponad 10 tys ludzi. Ich filmu przyciągały tłumy.
 
K

kate2

Guest
pan k napisał:
Po Smoleński stworzyli sporo nowych klubów a stara przyciągnęły więcej osób. Ich Marsze w obronię Trwam przyciągnęły kilka tysięcy ludzi np Katowicach było ponad 10 tys ludzi. Ich filmu przyciągały tłumy.
Znów po chińsku :D
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
MacaN napisał:
Z naciskiem na slowo "obiektywna." Mowie o Gazecie polskiej. Nie jestem jej fanem, ale zdarzalo mi sie przegladac podpalajac w piecu. :D
To prawda, zdarzyło mi się kilka razy rzucić okiem na te gazety ( to było dawno ), akurat pisali o smoleńsku. Dawno nie czytałem takich bzdur. Stronię od mediów Rydzyka najdalej jak się da, ksiądz powinien się zajmować modlitwami w kościele, a nie rządzeniem w państwie i budowaniem wpływów politycznych.

Trochę mi taka postawa przypomina biskupów z okresu XV wieku, kiedy to na początku dziennym było wśród nich bałamucenie dziewek, rządzenie swoimi okręgami, wydawanie rozkazów żołnierzom i cieszenie się wpływami. Widać Tadkowi bardzo się tęskni za tymi czasami.
Od początku istnienia bronią wartości Chrześcijańskie .Przez media mogą promować polityków którzy ich bronią . Radio Maryja od początku broni polskich interesów.
Benedykt 16 przyjął Rodzinę RM na specjalne spotkanie a Rydzykowi pozwolił pocałować pierścień . Wyznaczył tez Kardynała który imieniu Papieża odprawił specjalną mszę i zaszczyt ten mają nie liczni .
List z podziękowaniem przesłał do o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja, ks. abp Angelo Becciu – Substytut Sekretariatu Stanu. Napisał w nim, że Ojciec Święty jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy wpisali do księgi osobiste dary serca, a także za Msze Święte i modlitwy w Jego intencji.
Ks. abp Angelo Becciu napisał też, ze Jego Świątobliwość z uznaniem i radością postrzega świadectwo wiary osób tworzących Rodzinę Radia Maryja. Pragnie podkreślić, że wielotysięczna grupa rozmodlonych pielgrzymów, która przybyła do Watykanu jest wymownym wiarygodnym znakiem ich więzi z Chrystusem. JP 2 powiedział przed śmiercią brońcie Radio Maryja. Przyjął na specjalnym spotkaniu ich pielgrzymkę. Dwaj wybitni Papieże JP 2 i Benedykt 16 popierają Radio Maryja . Dzięki uczelni którą stworzył mogą się uczyć młodzi dziennikarze którzy mogą pracować TVP i dzięki temu ta stacja będzie bardziej służyła Polsce . Powstanie kadra która zastąpi resortowe dzieci i resztki które pamiętają Gomułkę i Gierka . Młode osoby będą mogły robić Karię bo układy i resortowe dzieci nie będą blokowały dostępu do pracy i kariery .
Nie będzie się liczyło że ta osoba była donosiciele lub aktywistą komunistycznym . Nie będzie się liczyło że jest potomkiem donosiciela lub aktywisty komunistycznego.
 
E

Elen

Guest
pan k napisał:
Po Smoleński stworzyli sporo nowych klubów a stare przyciągnęły więcej osób. Ich Marsze w obronię Trwam przyciągnęły kilka tysięcy ludzi np Katowicach było ponad 10 tys ludzi. Ich filmu przyciągały tłumy.
Rozumiem, ale po co to wszystko? Ja nie mam nic przeciwko filmowi- kto bedzie chcial, to sobie obejrzy i bez takich dziwnych zabiegow. I nie mam nic <prawie> przeciwko Radio Maryja- kto bedzie chcial, to sobie wlaczy i bedzie sluchac, A kto sobie nie zyczy- to wlaczy inna stacje radiowa i muzyki poslucha. Akurat mam swiadomosc ze jest wiele osob chorych czy starych, ktorzy nie moga isc na msze, wiec niech sobie w radio sluchaja i niech sie modla. Ale.... uwazam, ze agitacji politycznej i "prania mozgow" w takich miejscach byc nie powinno. Albo modlitwa albo... agitacja i propaganda.

Ooo... a tu mamy bardzo interesujacy raport, akurat w temacie (tresc raportu do wgladu juz bezposrednio w linku). ***** " KRRiT w swoim raporcie: TV Trwam i Republika najbardziej stronnicze. 1. KRRiT przeanalizowała kampanię parlamentarną z 2015 roku
2. Raport mówi o tym, że relacjonowane były głównie poczynania PO i PiS
3. Najwięcej zastrzeżeń rada miała do informacji TV Trwam i Republiki Raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pokazał, że wszyscy nadawcy skupiali się przede wszystkim na relacjach z działań Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe partie były pokazywane krócej oraz w dalszych częściach serwisów informacyjnych.

Rada nie miała zastrzeżeń co do serwisów wydawanych przez TVP1, TVP2, Polsat i TVN. Raport podaje, że to Polsat News najlepiej wypełnił kryteria misji publicznej, a wiadomości TVP1 miały najbardziej transparentną strukturę informacji wyborczych.

TV Trwam tylko dla PiS, a Republika "jednostronna i nieobiektywna"

TV Trwam ze swoimi "Informacjami dnia" oraz TV Republika z "Dzisiaj" wzbudziły największe zastrzeżenia. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele KRRiT powiedziali, że "w TV Trwam mamy do czynienia z ignorowaniem pluralizmu, bo 98,8 proc. to udział jednego komitetu wyborczego".

Goście na antenie TV Trwam podczas kampanii parlamentarnej występowali przez 16 godzin i 15 minut, gdzie czas ekspozycji polityków PiS wyniósł dokładnie 16 godzin.

Autorzy raportu zwrócili też uwagę na program "Dzisiaj" w TV Republika, który - wg nich - był najbardziej stronniczy. "Materiały 'Dzisiaj' należy uznać w większości za jednostronne, nieobiektywne i krytyczne wobec tylko jednego komitetu wyborczego (PO) i aprobujące dla innego (PiS)" - piszą autorzy.

Badania wykonało Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego. Objęło ono główne wydania serwisów informacyjnych: "Wiadomości" TVP1, "Panoramy" TVP2, "Faktów" TVN, "Wydarzeń" w Polsacie, "Informacji dnia" TV Trwam, "Dzisiaj" TV Republiki i "Informacji dnia" Superstacji. Trwało od 17 do 23 października 2015 roku.

>>> TU ZNAJDZIECIE PEŁNĄ TREŚĆ RAPORTU <<< http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19387513,krrit-w-swoim-raporcie-tv-trwam-i-republika-najbardziej-stronnicze.html#MTstream
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Czepiaja sie, bo Lis jest glosny i stal sie latwym celem do atakow. Podobnie jak kiedys Gazeta Polska smarowala Tuska, Kopacz i innych. To, co wtedy wypisywali i chamska forma w jakiej to robili przechodzila wszelkie normy
Tomasz Lis jest głośny ze względu na to, że sam atakuje a nie jest celem żadnych ataków. Jest celem ataków tych niezależnych osób, które widzą w jego sposobie przekazywania informacji stronniczość. W tych swoich "tezach" z sufitu tak bardzo się ten pseudo dziennikarz nakręca, że potrafi łapać wszystko - byle by było zgodne z jego pokretnym swiatopoglądem.
Przecież analizując to co zrobił córce kandydata na prezydenta, w czasach kampanii wyborczej to była jawna kpina.
I nie można tu mówić o żadnych pomyłkach...to było celowe działanie w celu oczernienia, zaatakowania, spowodowania że Andrzej Duda będzie gorzej postrzegany.
W rezultacie za pomocą mediów chciał wpłynąć na wynik wyborczy Polaków. To jest sytuacja skandaliczna.
Taki facet powinie skończyć we więzieniu.
Za pomocą takich ataków, podłości...a może zwykłego chamstwa w Polsce w publicznych mediach funkcjonuje tzw. "dziennikarstwo". Jeżeli zaś taki dziennikarz zostanie wywalony z pracy w mediach to oni sami i im podobni krzykacze skandują, że jest atakowana wolność słowa. Taka forma obrony im wówczas pozostaje i ta forma obrony jest przez nich stosowana.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Tomasz Lis jest głośny ze względu na to, że sam atakuje a nie jest celem żadnych ataków. Jest celem ataków tych niezależnych osób, które widzą w jego sposobie przekazywania informacji stronniczość. W tych swoich "tezach" z sufitu tak bardzo się ten pseudo dziennikarz nakręca, że potrafi łapać wszystko - byle by było zgodne z jego pokretnym swiatopoglądem.
(...)
Ale to wlasnie do tego daze...skoro sam atakujesz, to musisz sie liczyc z tym, ze i ciebie ktos zaatakuje. Zakladam, ze Tomek to wie. Skoro ktos kogos nie szanuje, to musi sie liczyc ze jego nie beda szanowac itd itp. Tak to dziala. Owszem zdarzaja sie niesluszne "ataki" na ludzi, tego tez nie mozna wykluczyc. *** A co do dzieci... nie wypowiadam sie, bo to sprawa ponizej pasa. Nie powinno sie tak postepowac. Ale ludzie publiczni licza sie z tym, ze ich rodziny sa pod obstrzalem. Na ten temat to byl kiedys dobry wywiad z corka Jaruzelskiego. Czasami tak jest, ze za rodzicow placa... dzieci. Dlatego trzeba sie zastanowic w zyciu 10 razy, zanim sie w cos "wdepnie."
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Ale to wlasnie do tego daze...skoro sam atakujesz, to musisz sie liczyc z tym, ze i ciebie ktos zaatakuje. Zakladam, ze Tomek to wie. Skoro ktos kogos nie szanuje, to musi sie liczyc ze jego nie beda szanowac itd itp. Tak to dziala. Owszem zdarzaja sie niesluszne "ataki" na ludzi, tego tez nie mozna wykluczyc. *** A co do dzieci... nie wypowiadam sie, bo to sprawa ponizej pasa. Nie powinno sie tak postepowac. Ale ludzie publiczni licza sie z tym, ze ich rodziny sa pod obstrzalem. Na ten temat to byl kiedys dobry wywiad z corka Jaruzelskiego. Czasami tak jest, ze za rodzicow placa... dzieci. Dlatego trzeba sie zastanowic w zyciu 10 razy, zanim sie w cos "wdepnie."
Wiesz ale czym innym jest kiedy ten atak uprawia czołowy dziennikarz telewizji publicznej w popularnym programie telewizyjnym.
Przecież to jest droga jaką idą dzisiejsi gimnazjaliści. Tak mamy uczyć młode pokolenie życia? Ktoś przecież czerpie z takich osób później przykład.
Mamy pretensje do młodzieży że jest chamska, ale jeśli spojrzymy na to co w TV robią tacy dziennikarze jak Pan Tomasz Lis, Monika Olejnik czy Karolina Lewacka to przecież nie ma się tym "15 latkom" czego dziwić. Oni będą uprawiać jeszcze większe chamstwo bo młodość też ma swoje prawa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mamy pretensje do młodzieży że jest chamska a dorośli politycy celowo przekręcają nazwisko b. prezydenta, to ma być pokaz kultury ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
już o tym pisałem, kiedyś z kolegą politologiem dyskutowaliśmy o manipulacjach mediów, on zadał sobie trud liczenia (wspólnie weryfikowaliśmy) średnią ilość manipulacji w numerze w ciągu tygodnia: GaPola i GazWyba i efektem było ponad 40 sztuk dziennie w GazWybie i kilkanaście w GaPolu (różnica trzykrotna), nie mam zamiaru w niczym bronic pisiorów i media im pomocne, ale skala manipulacji GazWyba to chyba rekord galaktyki, pamiętam Trybunę (mam nieco latek, Herbatniczek też musi pamiętać), kolega poszedł do biblioteki aby sobie porównać i wyszło ponad 30 w numerze (czyli dużo mniej niż w GazWybie i 2 krotnie więcej niż w GaPolu), to tyle o pasożytnictwie intelektualnym i demagogii

Elen to oczywiste mainstream od niedawna wspiera też Nowoczerstwą, wcześniej był monopol, a pisma okolopisiackie tylko PIS
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czy ktoś kradnie raz w roku czy raz w miesiącu to pozostaje złodziejem

podobnie jest z uczciwością dziennikarską
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Elen napisał:
Po Smoleński stworzyli sporo nowych klubów a stare przyciągnęły więcej osób. Ich Marsze w obronię Trwam przyciągnęły kilka tysięcy ludzi np Katowicach było ponad 10 tys ludzi. Ich filmu przyciągały tłumy.
Rozumiem, ale po co to wszystko? Ja nie mam nic przeciwko filmowi- kto bedzie chcial, to sobie obejrzy i bez takich dziwnych zabiegow. I nie mam nic <prawie> przeciwko Radio Maryja- kto bedzie chcial, to sobie wlaczy i bedzie sluchac, A kto sobie nie zyczy- to wlaczy inna stacje radiowa i muzyki poslucha. Akurat mam swiadomosc ze jest wiele osob chorych czy starych, ktorzy nie moga isc na msze, wiec niech sobie w radio sluchaja i niech sie modla. Ale.... uwazam, ze agitacji politycznej i "prania mozgow" w takich miejscach byc nie powinno. Albo modlitwa albo... agitacja i propaganda.

Ooo... a tu mamy bardzo interesujacy raport, akurat w temacie (tresc raportu do wgladu juz bezposrednio w linku). ***** " KRRiT w swoim raporcie: TV Trwam i Republika najbardziej stronnicze. 1. KRRiT przeanalizowała kampanię parlamentarną z 2015 roku
2. Raport mówi o tym, że relacjonowane były głównie poczynania PO i PiS
3. Najwięcej zastrzeżeń rada miała do informacji TV Trwam i Republiki Raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pokazał, że wszyscy nadawcy skupiali się przede wszystkim na relacjach z działań Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe partie były pokazywane krócej oraz w dalszych częściach serwisów informacyjnych.

Rada nie miała zastrzeżeń co do serwisów wydawanych przez TVP1, TVP2, Polsat i TVN. Raport podaje, że to Polsat News najlepiej wypełnił kryteria misji publicznej, a wiadomości TVP1 miały najbardziej transparentną strukturę informacji wyborczych.

TV Trwam tylko dla PiS, a Republika "jednostronna i nieobiektywna"

TV Trwam ze swoimi "Informacjami dnia" oraz TV Republika z "Dzisiaj" wzbudziły największe zastrzeżenia. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele KRRiT powiedziali, że "w TV Trwam mamy do czynienia z ignorowaniem pluralizmu, bo 98,8 proc. to udział jednego komitetu wyborczego".

Goście na antenie TV Trwam podczas kampanii parlamentarnej występowali przez 16 godzin i 15 minut, gdzie czas ekspozycji polityków PiS wyniósł dokładnie 16 godzin.

Autorzy raportu zwrócili też uwagę na program "Dzisiaj" w TV Republika, który - wg nich - był najbardziej stronniczy. "Materiały 'Dzisiaj' należy uznać w większości za jednostronne, nieobiektywne i krytyczne wobec tylko jednego komitetu wyborczego (PO) i aprobujące dla innego (PiS)" - piszą autorzy.

Badania wykonało Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego. Objęło ono główne wydania serwisów informacyjnych: "Wiadomości" TVP1, "Panoramy" TVP2, "Faktów" TVN, "Wydarzeń" w Polsacie, "Informacji dnia" TV Trwam, "Dzisiaj" TV Republiki i "Informacji dnia" Superstacji. Trwało od 17 do 23 października 2015 roku.

>>> TU ZNAJDZIECIE PEŁNĄ TREŚĆ RAPORTU <<< http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19387513,krrit-w-swoim-raporcie-tv-trwam-i-republika-najbardziej-stronnicze.html#MTstream
Ten raport powstał na zamówienie rządu i ten raport ma charakter polityczny bo nie mają zastrzeżeń do TVN i TVP a szczególnie do TVP Info i dostali pieniądze by opisać odpowiedni sposób dla rządu . TVP była pod rządami Kraśko tubą propagandową PO . 1 TVP Wybory Prezydenckie wszystkie sondaże które robili dawały Komorowskiemu zwycięstwo 1 turze a jeśli dojdzie do drugiej to też wygrywa.
Pompowały też Kukiza .Pokazywali tłumy które przychodziły na wiece Kukiza a nie pokazywali tłumów które przychodziły na wiece JKM np Krakowie było 10 tys ludzi ale TVP nie zobaczymy tego i pokazywali jego przemowy ale ukrywali tłumy które przychodziły na jego wiece . Kreowali że Kukiz jest bardziej popularny . Znali tekst Rzeczpospolitej która napisała że otoczenie JKM zrobiła badania i Kukiz ma tych samych wyborców co JKM . Wiele osób się waha czy głosować na JKM czy Kukiza.
Wybory Parlamentarne to samo co wyborach Prezydenckich spotkało JKM i też cenzurowali tłumy które tam się pojawiły . Partia Razem była ignorowana przez TVP . Powiedzieli o niej że startuje wyborach i pokazali ją tylko przez kilka sekund . Do debaty TVP nie podawała informacji o tej partii. Pomagali SLD . 2 TVP Info całkowita wielbienie PO . Wszystkie ich sondaże ich dawały tej partii wysokie poparcie . Pracownicy TVP Info byli na marszu Orzeł Może Komorowskiego . Debata TVP ignorowała ważne problemy społeczne i politykę zagraniczną np Nie zadali pytania czy ich partia poprze interwencję na Państwo Islamskie . Dziennikarz TVN przeszkadzał Kukizowi w debacie i przez kłótnie stracił czas . Zmienili zasady. Czas który im został w poprzednim pytaniu nie mogli go wykorzystać np na końcu debaty.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wybacz przyjacielu ale oglądam i TV Trwam i TV Republika, o ile w TV Trwam obecni rządzący maja niemal wyłączność to TV Republika daje na moje oko 2/3 czasu dla PIS
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
niedawno oglądałem tv republika (kredą w kominie) był Szewko (komuch, ale bardzo go sobie cenię)
 
K

kate2

Guest
A ja sobie wczoraj z ciekawości poszukałam ( w internecie bo nie mam odbiornika tel.) jednego z serisów informacyjnych na Republice i przyznam, że nie miałam się do czego przyczepić.
Poza tym bardzo lubię Salonik Polityczny z Panem Ziemkiewiczem i Janeckim.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
(...)
Mamy pretensje do młodzieży że jest chamska, ale jeśli spojrzymy na to co w TV robią tacy dziennikarze (...)
Ja nie mam pretensji i nie wydaje mi sie zeby nasza mlodziez byla chamska. Obserwuje ich w autobusach, na przystankach, w parku, sklepach. Duzo rozmawialam z mlodzieza, znam ich problemy. Stwierdzam po 5 latach- Mamy bardzo dobra mlodziez. A jak sie z nimi jeszcze raczy porozmawiac, to dopiero widac jak dojrzale spojrzenie maja niektorzy na zycie. Wbrew pozorom wiele zauwazaja i co wrazliwsi przezywaja. *** Ja wspolczuje dzisiejszej mlodziezy. A wiesz czego? rodzicow. Takich ktorzy siedza 3/4 dnia w firmie albo w pracy, albo matki i ojcowie, ktorzymaja wielkie oczekiwania a sami godzinami i do poznej nocy slecza z nosem w komputerze, najwyrazniej wola rozmawiac z obcymi ludzmi w necie niz....z dziecmi czy malzonkiem. Dobre relacje nie biora sie z sufitu, tylko z czasu spedzanego z dziecmi aktywnie. To takie proste.
Herbatniczek napisał:
wybacz przyjacielu ale oglądam i TV Trwam i TV Republika, o ile w TV Trwam obecni rządzący maja niemal wyłączność to TV Republika daje na moje oko 2/3 czasu dla PIS
W sumie tak to wyglada jak mowisz. Jak dla mnie- moga sobie niektorzy oprawic Kaczynskiego, Dude i Rydzyka (jako trojce) w ramki na sciane. I modlic sie do nich kazdego dnia jak muzulmanie (na dywaniku) bic czolem o ziemie. To sie nazywa Wolna Wola czlowieka (nieskrepowana). Mnie to wisi i lotto. :lol: :upup:
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Brave napisał:
już o tym pisałem, kiedyś z kolegą politologiem dyskutowaliśmy o manipulacjach mediów, on zadał sobie trud liczenia (wspólnie weryfikowaliśmy) średnią ilość manipulacji w numerze w ciągu tygodnia: GaPola i GazWyba i efektem było ponad 40 sztuk dziennie w GazWybie i kilkanaście w GaPolu (różnica trzykrotna), nie mam zamiaru w niczym bronic pisiorów i media im pomocne, ale skala manipulacji GazWyba to chyba rekord galaktyki, pamiętam Trybunę (mam nieco latek, Herbatniczek też musi pamiętać), kolega poszedł do biblioteki aby sobie porównać i wyszło ponad 30 w numerze (czyli dużo mniej niż w GazWybie i 2 krotnie więcej niż w GaPolu), to tyle o pasożytnictwie intelektualnym i demagogii

Elen to oczywiste mainstream od niedawna wspiera też Nowoczerstwą, wcześniej był monopol, a pisma okolopisiackie tylko PIS
Poziom Gazety Wyborczej to jest dno...dziś widziałem nagłówek w tej gazecie i cytat Tomasza Karolaka:
"Wolałbym, żeby Jezus miał dzieci".
To jest poziom rozważań, żeby podrzędny aktor pisał że on by wolał, żeby ktoś miał dzieci....naprawdę coś nieprawdopodobnego.
Ja bym wolał, żeby on nie miał tej szpary między zębami - ktoś to napisze na nagłówku gazety? Powinno być równie interesujące i na podobnym poziomie intelektualnym.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
można ale chwalić się publicznie swą tępotą i być z niej dumnym?
 
Do góry