Dżem, Sdm...

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
Ja ogladalem ten film w Tychach tam była premiera filmu;P
o zazdroszcze. tam pewnie czuć było jeszcze bardziej wszechobecnego Ryśka... u mnie za jakiś tydzień znowu będzie pokaz tego filmu i koncert Dżemu... chyba się tam wybiore :)
 
T

Tuszyn

Guest
Ja w sumie zacząłem słuchać Dżemu od niedawna... Z ciekawości obejrzałem "Skazanego na Bluesa" i zaciekawiłem się samą postacią Ryśka Riedela. No i baaaardzo spodobała mi sie muzyka podczas filmu. Od momentu wyjścia z kina popadłem w obsesję. Pokochałem Dżem. Takim momentem w którym moja miłość urosła najbardziej było Rockowisko... Reaktywowana impreza rockowa w łodzi. Dżem wystąpił tam jako gwiazda z Maćkiem Balcarem (obecnym wokalistą) obok Perfectu i TSA i doszedłem do wniosku że ma bardzo podobny wokal do nieśmiertelnego Ryśka. Teraz moge się pochwalić całą dyskografią tegoż zespołu.
Ulubione piosenki to:
"Wehikuł Czasu", "List do M.", "Sen o Victorii", "Jesiony", "Uwierz Mirando", "Nieudany skok", "Do Kołyski", "W Drodze do nieba"
Dwie ostatnie są już z Maćkiem Balcarem.
 
K

kfiatushekk

Guest
Mmm..Dżem... ostatnio dużo słucham.. Podoba mi sie przede wszystkim Dzikość Mego Sreca (sczególnie wersja w operze).Kocham bluesa. Najlepszym zespołem jest jak dotąd LED ZEPPELIN (chociaż jest bardziej zaliczny do hard rocka niz do bluesa, ale takie utowry jak Since I've been Loving you to bluesowe perełki..). Not o na tym koncze..
 

sivc

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
ale co??
SDM? Jak najbardziej, bardzo lubię. Nawet jest w mojej "wiosce" koncert za tydzień, ale nie wiem, czy pójdę, bo 2 tygodnie przed już nie ma bilteów, pozostaje liczyć na zwroty przed. Fajnie, że ludzie jednak tego słuchają :]
Dżem znam trochę mniej, ale też sympatycznie brzmi.
 

alabama

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
szkoda że już chyba temat nie aktualny ale dzem pierwsza klasa ale za Ryska pozdrawiam !
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Więc ja dodaje coś od siebie

Lubie SDM i Dżem. Nawet umiem zagrać prawie wszystkie piosenki na gitare SDMu.

I ostatnio nawet był u mnie koncercik SDMu i poszliśmy ze znajomymi :)
 

Siwek

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
225
Punkty reakcji
0
Miasto
...in my way...
Dżem jak najbardziej. :D Moge słuchać godzinami i nigdy sie nie nudzi!
A co do Skazanego na bluesa to jak najbardziej warty obejrzenia film. Daje do myślenia co do postępowania Ryśka. :)
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
Hymm. Wychowalam sie na STarym Dobrym, zaliczylam sporo koncertow i nie tylko koncertow :) Tylko ze dla mnie SDM nigdy nie byl i nie bedzie blusem, a poezja spiewana, zreszt dla zespolu tez. Przeciez wiekszosc ich utworw jest autorstwa Stachury.
Jezeli chodzi o dzem, to mam przesyt po pierwszym roku studiow. Tez jest dobry, no i mozna go zaliczyc do blusa.
wieli podziw mam dla obecnego wokalisty, jtory mimo zlosliwosci ludzkiej nie poddal sie i spiewa, tak naprawde to dzieki niemu ta kapela istnieje.
A Ryska zostawmy juz w spokoju.
 

szefu

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Krakoff
Dżem to moja biblia muzyki. Zaraził mnie mój najlepszy kumpel i tak już mi zostało. Jeździmy co roku na festiwal im Ryśka Riedla do Tychów. Uważam że nie ma w Polsce obecnie lepszej muzycznej imprezy.
A do tego zeszłoroczny pokaz "Skazanego..." zrobił taką atmosferę, że brak słów.
Nie zapominajcie jednak o twórcach zza oceanu: BB. King, Albert King, Eric Clapton i wielu wielu innych.

Motto tej muzyki zawiera sie moim zdaniem w słowach Alberta King'a:
" If You don't dig the blues, You've got a hole in your soul. "
 

kondix

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Malbork'in'POLAND
znam wszystkie zespoły w temacie wymienione, chciaż tego nie słucham, to mój tata był strasznym rozrabiaką, potrafił 3 miesiące rocznie w górach być i zawsze SDM i Dzemu słuchał, więc mi też troszke z tego zostało :p

Blues o 5 nad ranem

ps. nbyłem na koncercie SDM'u jednym, ale byłem :p, całkiem nieźle grali, chociaż Białej Lokomotywy nie było :/

pozdr. K-x
 

azi07

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2006
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
HELL xD
Dżem jest super, jeśli chodzi o SDM to słyszałam, ale zabardzo mi nie przypadł do gustu, no moze oprócz "blusa o 4 nad ranem", "jak" albo "opadły mgły, wstaje nowy dzień", "majka". :D ale i tak nie wiem czemu wszyscy się tym tak zachwycają :)
 

ciemne słoneczko

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
znienacka
Jesli chodzi o Dżem to podobają mi się tylko teksty- i nie wszystkie. A SDM- jeśli mam totalnego doła to słucham - dobrze się przy tym płacze... Ale blues'a ogólnie nie lubię.
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Ja uwielbiam Dżem. Jak cala moja rodzina zreszta. A SDM lubie czasem posluchac. Ale chyba wole Dżem :)
 

w_kaka

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z...krainy narcyzów :]
No cóż.... SDM... moze być... Dżem...tylko jak był Rysiek... :zakochany: Ale... lubię też Stevie Ray Vaughana... Zwłaszcza Tim Pan Alley... I Janis Joplin... :)
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Mmmmm.. dżem za czasóe Ryśka to kultura!! Uwielbiam ich kawałki. "Skazanego.." widziałam - dobry film.. tak samo jak "Sie macie ludzie" - choć bardziej jest to już reportaż. uwielbiam "Wechikuł czasu" - to moja taka malutka miłość!!
 
Do góry