Dyskryminacja ze wzg. na patriotyzm w polskich mediach

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
W zasadzie to temat zbiorczy, ale chciałbym zacząć od konkretnego wydarzenia i apelu.

W muzycznym show Polsatu, wystąpił młody mieszkaniec Sanoka, śpiewając piosenkę Andrzeja Rosiewicza pt. "Pytasz mnie". Jury skarciło go za... zbytni patriotyzm. Postawa Piotra i wykonanie piosenki spotkały się jednak z gorącym aplauzem młodej widowni. Nagranie z Piotrem Wolwowiczem robi oszałamiającą karierę w internecie.

Poparcie dla młodego piosenkarza wysyłają internauci z całej Polski. Nagranie na Youtubie liczy już ponad 1000 odsłon, a w przeciągu niecałej godziny strona fanów Piotra na Facebooku przekroczyła setkę internautów i lawinowo rośnie. Jak mówi założyciel strony Miłosz Lodowski, postawa Piotra Wolwowicza "to przejaw wolności artystycznej z najwyższej półki."

Internauci doceniają postawę chłopaka z Sanoka, wysyłając mu dowody sympatii. Większość gratuluje odwagi, pojawiają się również głosy że "idzie NOWE". Jak ocenia Miłosz "obudziliśmy się w czasach, w których to co kiedyś szokowało jest solą dnia codziennego, a przebrzmiałe i kiedyś kontestowane pozycje akademików zajmują znudzeni sławą, chwałą i karierą niegdysiejsi oportuniści. Czas na nowa awangardę!"

Widma patriotyzmu, jak niegdyś Miecugow, przestraszyli się członkowie jury: Elżbieta Zapendowska, Łozowski, Kora Jackowska i Wojciech "Łozo" Łozowski.

Najbardziej przeraziła się Zapendowska, która ostro "skarciła" młodego Piotra: "Jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy - to jest coś okropnego. Nie idź tą drogą!", a wtórował jej śmiech Łozowskiego oraz skrzywiona Kora, która wydusiła z siebie jedynie: "No prawie że umarłam"

Na dużym forum konserwatywnych internautów - Rebelya.pl powstał oddzielny wątek dyskusyjny, a na cześć Piotra Wolwowicza stworzono grafikę, gdzie piszą "Piotrek, dla nas jesteś zwycięzcą!"

Link z przejściem na materiał wideo: http://www.youtube.com/watch?v=4iiHws7MrX4

http://niezalezna.pl/7888-polsat-brzydzi-sie-patriotyzmu (zmieniłem link, tamten został ocenzurowany)
Kod:
Dzień dobry,
Pragę zgłosić  naruszenie art.32 Konstytucji RP i art. 14 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, art. 18 ustawy koncesyjnej KRRiTV, oraz możliwości złamania art. 257 Kodeksu Karnego przez p. Elżbietę Zapendowską oraz p. Adama Sztabę w programie "Must be the music" nadanym dn. 19.III.2011 o godz. 20:00 w telewizji POLSAT.
Wymienione przeze mnie osoby przy milczącym wsparciu pozostałych dwóch członków jury wyrzuciły z programu uczestnika Piotra Wolwowicza uzasadniając swój wybór odniesieniem się do tematów patriotycznych w wykonywanym przez niego utworze.

Podjęta przez nich decyzja jest przejawem dyskryminacji ze względu na poglądy, ponadto jest naruszeniem porządku społecznego i spychaniem na margines osób deklarujących silny związek ze swoją narodowością, w tym przypadku Polaków. Taka sytuacja jest nie do przyjęcia w ramach standardu demokratycznego państwa prawa, oraz  czuję się osobiście nią dotknięty, gdyż na miejscu p. Piotra Wolwowicza mógł być każdy Obywatel RP.

Proszę o wyciągnięcie konsekwencji wobec odpowiedzialnych osób.

Imię i Nazwisko
Ulica nr domu
Kod poczt. i miasto
SKARGA MUSI BYĆ PODPISANA PEŁNYMI DANYMI OSOBOWYMI, INACZEJ NIE BĘDZIE UWZGLĘDNIONA!! WYSYŁAĆ NA ADRES skargi@krrit.gov.pl
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
ja wysłałem do krritv (nie wiem tylko czy mnie uwzględnią bo abonamentu nie place bo tzw odbiorników nie posiadam :] ) ... młodziak ma dobry głos a że czuje klimat chwała mu tylko za to ... tyle że nie wbija się w ogólny trynd piweców niczego to chłopaka zgnoili ...
napisałem to ja który tv nie używa bo zwyczajnie nie chce i niema :eek:k:
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Temat o antypolonizmie już jest, więc zmieniłem tytuł, zamiast zamykać.
 
G

GLOSNARODU.PL

Guest
Moim zdaniem nie ma co robić z tego aż takiej afery. Faktem jest, ze jury się kompletnie zbłaźniło, mógł im się nie podobać repertuar, ale chłopak ma naprawdę fantastyczny głos i powinni to byli docenić. Tylko wiadomo jak jest - to jest show - a te zasiadajace w jury puste łebki gadają co im akurat slina na jezyk przyniesie, czasem palną coś głupiego albo kontrowersyjnego, bo przeciez za to dostaja kase, chca zabłysnąc itp. To jest show - ma sie podobac wiekszosci rzadko myslacego i malo wymagajacego społeczeństwa, taki uzdolniony chlopak, z takim repertuarem nie wpisuje sie w konwencje programu, no i pewnie zdawal sobie z tego sprawe od poczatku. Nie ma sie co zrzymac, przeciez wiadomo ze ten program to jedna wielka porazka, jury nic soba nie reprezentuje....(szkoda tylko Kory, ktora naprawde uczestnictwem w tym programie bardzo sobie szkodzi.....). A Piotrek Wolwowicz zrobil to co chcial, pokazał sie i pewnie jeszcze o nim uslyszymy
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kolega powyżej dobrze streścił sytuację, zarówno z jury jako takim i Korą notabene. Że Zapendowska coś takiego palnęła, nie znaczy, że zaraz to efekt spisku antypolskiego. Może akurat źle słowa dobrała (nie bronię jej, bo w ogóle podobnych show nie lubię), także bez przesady z tym odwoływaniem się do Konstytucji, bo nie od dziś wiadomo w jaki target uderza telewizja i nie chodzi tu o element patriotyzmu, ale mniej wymagających piosenek.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
tyle że trzeba było powiedzieć chłopakowi : sory winetoo ale nie tego oczekujemy ... a nie wyśmiewać się w tak durny sposób ... buracTVo i tyle
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tu się zgodzę. Smutne, że takie rzeczy mają wzięcie, bo rzeczywiście kpili bez sensownego powodu.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Kolega powyżej dobrze streścił sytuację, zarówno z jury jako takim i Korą notabene. Że Zapendowska coś takiego palnęła, nie znaczy, że zaraz to efekt spisku antypolskiego. Może akurat źle słowa dobrała (nie bronię jej, bo w ogóle podobnych show nie lubię), także bez przesady z tym odwoływaniem się do Konstytucji, bo nie od dziś wiadomo w jaki target uderza telewizja i nie chodzi tu o element patriotyzmu, ale mniej wymagających piosenek.
Problemem nie jest to co telewizja chce, ale czy przestrzega polskiego prawa. Jurorzy złamali polskie prawo i konwencje międzynarodowe. To była definitywnie dyskryminacja ze względu na poglądy. Gdyby zaśpiewał piosenkę jakiegoś żydowskiego muzyka o Izraelu i taka była by krytyka, to by wylecieli z hukiem za antysemityzm i byli wyklęci w mediach i środowisku do śmierci. Natomiast z patriotyzmu można sobie drwić ile się chce.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Problemem nie jest to co telewizja chce, ale czy przestrzega polskiego prawa. Jurorzy złamali polskie prawo i konwencje międzynarodowe. To była definitywnie dyskryminacja ze względu na poglądy. Gdyby zaśpiewał piosenkę jakiegoś żydowskiego muzyka o Izraelu i taka była by krytyka, to by wylecieli z hukiem za antysemityzm i byli wyklęci w mediach i środowisku do śmierci. Natomiast z patriotyzmu można sobie drwić ile się chce.

dokładnie ... gdyby zaśpiewał to samo w jidisz byliby w niebo wzięci ... jednak pewno tylko z tego powodu bo słów by nie kumali ... a wiedzieli by że politpoprawność i sponsorzy nie byliby zachwyceni zjechaniem młodziaka reprezentującego ten "klimat" ... powtarzam buracTVo !!
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Problemem nie jest to co telewizja chce, ale czy przestrzega polskiego prawa. Jurorzy złamali polskie prawo i konwencje międzynarodowe. To była definitywnie dyskryminacja ze względu na poglądy. Gdyby zaśpiewał piosenkę jakiegoś żydowskiego muzyka o Izraelu i taka była by krytyka, to by wylecieli z hukiem za antysemityzm i byli wyklęci w mediach i środowisku do śmierci. Natomiast z patriotyzmu można sobie drwić ile się chce.

"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości...?"
Jury ma prawo do swoich prywatnych ocen. Nie podobał się im repertuar, to wyrazili to w sposób dosadny. Jak ktoś idzie do takiego programu musi zdawać sobie sprawę że trzeba się wpisać w konwencję: łatwo, miło i przyjemnie.
Zastanawia mnie oburzenie miłośników szeroko rozumianej wolności słowa na ten incydent. Mi też prywatnie nie podoba się argumentacja jury, ale jako faktyczny zwolennik wolności słowa, daję innym prawo do takich publicznych wypowiedzi.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Zastanawia mnie oburzenie miłośników szeroko rozumianej wolności słowa na ten incydent. Mi też prywatnie nie podoba się argumentacja jury, ale jako faktyczny zwolennik wolności słowa, daję innym prawo do takich publicznych wypowiedzi.
Wolność słowa to nie tylko możliwość powiedzenia wszystkiego, ale i wzięcie odpowiedzialności(w tym prawnej) na siebie, jeśli się kogoś swoją wypowiedzią urazi.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości...?"
Jury ma prawo do swoich prywatnych ocen. Nie podobał się im repertuar, to wyrazili to w sposób dosadny. Jak ktoś idzie do takiego programu musi zdawać sobie sprawę że trzeba się wpisać w konwencję: łatwo, miło i przyjemnie.
Zastanawia mnie oburzenie miłośników szeroko rozumianej wolności słowa na ten incydent. Mi też prywatnie nie podoba się argumentacja jury, ale jako faktyczny zwolennik wolności słowa, daję innym prawo do takich publicznych wypowiedzi.
Zgadzam się. Mnie nie ruszają wszystkie tego typu skandale (i każdego innego zresztą też) w takich telewizyjnych produkcjach (szczególnie w prywatnych mediach).

Idąc tym tropem - forumowiskowi konserwatysci musieli by być przeciwnikami programów np Cejrowskiego.

Obiektywizmu to bym oczekiwał jedynie po serwisach informacyjnych i prowadzących debaty przedwyborcze.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Qon przecież pan Cejrowski w swoich publicznych wypowiedziach dyskryminował niejedną grupę. A chyba nasi konserwatyści nie są takimi hipokrytami, że stwierdzą iż jury dokonało złamania konstytucji, a pan Cejrowski to zaledwie wygłasza niepopularne opinie.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tak Cejrowskim strzeliłem z braku laku (bo ze zdecydowanie prawoskrętnych publicystów z własnymi programami w tv to znam jeszcze może Pospieszalskiego i Ziemkiewicza).
Cejrowski w swoich programach bezstronnoscią i obiektywizmem się nie kala. Jako gosci - zdecydowanie chętniej zaprasza osoby swiatopoglądowo mu bliższe, a tych z przeciwnego obozu stara się kosić równo z trawą.
Jako juror też zapewne mało przychylnie ocenił by lewackie przyspiewkii (był bodaj już jurorem w jakims durnym programie, ale nie wiem jak tam sie zachowywał).

Tak jak pisze mtllc - hipokryzją zalatywałoby krytykowanie telewizyjnego pajaca-"postępowca" za "postępowe" postępowanie w swoim programie :)

W ogóle nie wiem na dodatek jak to się ma do wolnosci słowa w mediach. Raczej - kula w płot. No bo przecież pokazali w tv jak tam sobie chłopak spiewał? I to pewnie bez cenzurowania i wypikiwania co bardziej sprosnych i bezczelnych fragmentów o tym... tfu.. patriotyzmie?
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Chciałem sobie w końcu obejrzeć to nagranie. A tu niespodzianka. Film został wycofany z powodu naruszenia praw Polsatu.
Gdzie ja żyję? Liberałowie podpierając się konstytucją chcą pokarać jury za wygłaszane opinie, a Polsat ukrywa kontrowersyjny temat , zamiast cieszyć się ze wrzawy wokół programu. Cenzura i autocenzura w jednym. Jak dla mnie o dwie za dużo.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości...?"
no właśnie :]
Jury ma prawo do swoich prywatnych ocen. Nie podobał się im repertuar, to wyrazili to w sposób dosadny. Jak ktoś idzie do takiego programu musi zdawać sobie sprawę że trzeba się wpisać w konwencję: łatwo, miło i przyjemnie.
jak i ja mam prawo do swojej prywatnej oceny tzw "jury" w sposób dosadny lub tez poparty paragrafem ;) chłopak poszedł do TAKIEGO programu z premedytacją co jest widoczne na pierwszy rzut oka .... zatem twoje argumenty są lekko z boku całego zajścia
Zastanawia mnie oburzenie miłośników szeroko rozumianej wolności słowa na ten incydent. Mi też prywatnie nie podoba się argumentacja jury, ale jako faktyczny zwolennik wolności słowa, daję innym prawo do takich publicznych wypowiedzi.
prawo mają a ja mam prawo się z ich buracTVem nie zgadzać

co do cejrowskiego cóż ma gorsze i lepsze wypowiedzi jak JKM z jednym i drugim zgadzam się ale nie gloryfikuje ich stylu wypowiedzi ba !! nawet potępiam w sporej mierze ...
kultura wypowiedzi publicznej już dziś zapomniana niestety ... urbańszczyzna się szerzy (dla młodziaków - od jerzego urbana tfu !!)
 

miastoŁÓDŹ

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
1
Miasto
Ziemia Obiecana
A czego się spodziewaliście po showbiznesowo-pedalskim jury? Takie programy są kierowane do półgłówków, do szarej masy, a lemingom nie wpaja się takich wartości jak Ojczyzna, patriotyzm. Dzisiaj w telewizji wpaja się ludziom takie wartości jak pedalstwo, dziwny wygląd, metroseksualizm, tępota umysłowa, gdzie tak ludzie jak Jola Rutowicz zdobywają sławę i dopuszcza się ich do głosu. Inteligentni ludzie mają zazwyczaj lepsze zajęcia niż oglądanie takich debilizmów więc nie tworzy się programów dla nich, ponieważ nie zdobędą one popularności. Wyobrażacie sobie żeby Polsat albo TVN puścił w sobotni wieczór na przykład jakiś film dokumentalny np. historyczny? Nie posunęli by się do takiego czegoś, bo straciliby oglądalność, a lemingów takie rzeczy nie interesują. Nie wysyłaliby smsów itp. Szara masa woli patrzeć na tańczących ludzików i podniecać się jakie to jury jest "fajne", "modne" i jak super krytykuje innych i oglądać Jacykowów i innych pedałów, apotem szukać informacji o nich na pudelku.

 
Do góry