Dużo czytacie ?

EverybodyFrytki

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łomża
Niestety nie czytam dużo, a chciałabym. Tak mało czasu, że jak już się go odrobinę znajdzie, to nie ma ochoty na spędzenie go w jakiś pożyteczny sposób tylko klap- do telewizora.

I ogólnie to chyba mam jakiś problem ze sobą. :D Bo jak zacznę czytać książkę, to potem mam wyrzuty sumienia, że ją czytałam. Bo przecież równie dobrze mogłam poczytać podręcznik z geografii. Wkurzające.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Czytam dosyć często. Staram się jak mogę, książkom staram się poświęcić dużo czasu. Nienawidzę czytać lektur, w ogóle nie lubię czytać 'pod przymusem' dlatego lektur zazwyczaj w ogóle nie czytam.
Czytam dla siebie, dla przyjemności. Jestem dosyć wybredna, więc najpierw szukam i szukam aż w końcu znajduję książkę wartą przeczytania. Osobiście bardzo lubię książki Barbary Rosiek.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Kiedyś więcej czytałam, ale teraz doszło więcej nauki, jak to w szkole średniej i niestety, wygląda to tak, że mam mało czasu na czytanie. A szkoda.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja też kiedyś czytałam bardzo dużo, jak się "dorwałam" do jakiejs fajnej ksiązki, to nie poszłam spać, dopóki jej nie skończyłam :)
A teraz sama nie wiem dlaczego (bo czasu mam ostatnio w nadmiarze) czytam mało...
Uwielbiam J.L.Wiśniewskiego i "Zespoły napięć" jest ostatnią książką jaką przeczytałam(po raz 4 chyba :D )
 
K

kermitka

Guest
Nie jestem w stanie stwierdzić ile książek przeczytałam w swoim życiu- byłaby to niewyobrażalna liczba. Normą u mnie jest to że czytam 2, 3 książki dziennie,kiedy tylko się da- w łazience, przy śniadaniu, obiedzie, przed snem, w autobusie, na przystanku. to dla mnie równie naturalne jak oddychanie
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Myślę, że sporo. Trudno powiedzieć ile przeczytałam książek przez całe życie no albo chociaż od momentu gdy się czytać nauczyłam :D Najczęściej czytam w wakacje, wtedy mam najwięcej czasu. Nie lubię czytać przy sztucznym świetle, wolę światło dzienne i chyba dlatego najwięcej czytam latem gdy dzień jest długi. I tak jak poprzedniczka jak się zaczytam to latam z książką po domu, czytam przy jedzeniu i w wannie, przed snem i jak tylko oczy otworzę z rana :) w autobusie...A co czytam? Różnie ale dużo z tego to takie trochę "babskie książki", taaak romanse też :lol: taka odskocznia od rzeczywistości :eek:k:
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Staram się czytać jak najwięcej. Nie schodzę poniżej 1000stron miesięcznie.
 

arwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Staram się jak najwięcej i jak najbardziej różnorodnej literatury. bardzo lubię czytać, sprawia mi to przyjemność i w sumie ciężko by mi było bez książek ;) miałam niedawno etap na fantastykę, etap na kryminały, teraz chyba zaczęłam etap na powiesci dla nastolatek - podłapałam od siostry ;) także chwilowo połykam książki Federico Mioccii, ona czyta już trzecią, ja - drugą ;)
 

neta1972

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2009
Posty
180
Punkty reakcji
1
Miasto
bardziej zachód niż wschód
ja czytam bardzo dużo książek, a że jestem stara to trudno mi je zliczyć :sexy:
uwielbiam książki stephena kinga oraz literaturę faktu i biografie.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Wróciłam do czytania jakiś czas temu. Przerzuciłam się z młodzieżowych książek o pierwszych miłościach, które nic mi nie dają na historyczne, wojenne.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
ja wprost połykam książki :p w ogromnych ilościach, że nawet już nie liczę.
Nie ma dnia, kiedy nie jestem w trakcie czytania jakiejś z nich :)
 

cukierkowa@

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
ja kiedys tez tylko obowiazkowe lektury, ale ostatnio nie wyobrazam sobie dnia bez ksiazki :) najbardziej lubie ksiazki fantastyczne i horrory. teraz zaczelam czytac "bezsennosc" - S. King. zapowiada sie ciakawie, pozdawiam
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Nie jestem w stanie policzyć. Ale z mojego doświadczenia wynika, że na najbardziej wartościowe książki trzeba niestety poświęcić trochę czasu. Przed maturą (w ramach samooszukiwania się) czytałam dwie książki dziennie, żeby tylko się nie uczyć:p
Jeśli jednak czyta się coś dobrego, naprawdę dobrego co wywołuje u Ciebie potok nie dających zasnąć myśli to potrzeba kilku dni na przetrawienie całości tak aby wynieść z niej jak najwięcej wiedzy.
 

zapytankopl

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zapytanko.pl - ja już znam, a Ty?
Zapytanko.pl - wiele nowości!
Zapytanko.pl - zawsze z Tobą.
Zapytanko.pl - szybko, sprawnie, profesjonalnie.
Zapytanko.pl - 10 minut i wiesz wszystko.
Zapytanko.pl - nasza usługa jest warta 1,22zł.
Zapytanko.pl - WARTO!
Zapytanko.pl - ekstra!
Zapytanko.pl - wejdź i zobacz.
Zapytanko.pl - niesamowity produkt, niesamowity projekt!
Zapytanko.pl - rzuć nam wyzwanie!
Zapytanko.pl - to jest to!
Zapytanko.pl - klient to też człowiek.
Zapytanko.pl - ciekawocha za grocha!
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ostatnio czytam jak szalona. Po nocach, w wolnych chwilach, żeby odciągnąć się od nauki..
Zero lektur z zakresu szkolnego, za to dłuuuuuuga lista książek z własnego wyboru. A tu czasu brakuje. ;o
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
Duuużo, co tylko wpadnie mi w ręce (no prawie wszystko ;) ). Mam nadzieję, że tak mi zostanie.
 

egomózg

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Od października 2008 r. spisuję książki pożyczone w bibliotekach. Jako że czytam wszystkie, wyliczyłam iż jest ich nieco ponad sto. Ponadto kupuję też trochę, więc moja statystyka nieco się podnosi :D
Mam 15 lat, czytam regularnie mniej więcej od 5 lat, więc szacuję ilość przeczytanych na około 500.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Lektur w życiu przeczytałem hm... "O psie który jeździł koleją", "kamienie na szaniec", czyli całe dwie i kilka zacząłem ale mnie zanudziły i nie kończyłem ; )

Książek naukowych/zawodowych (nazywajcie jak chcecie) sporo w rękach miałem, a słowo "przeczytałem" nie pasuje tutaj, raczej "korzystałem" by bardziej pasowało.

Ciągle ubolewam nad tym, że albo nie mam czasu, albo siły by sobie poczytać dobrej literatury ;/ Kiedyś nie trawiłem książek, dzisiaj czytam co niektóre z czystą przyjemnością, nie ma dnia bez książki w sumie, szkoda że niestety tylko prześladują mnie książki "do nauki", ale planuje to zmienić w najbliższym czasie wreszcie ; )


O, i Wiedźmina wreszcie przeczytam ! :)
 

Werri

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie potrafię powiedzieć... To jakie książki się czyta jest ważniejsze niż ich ilość.
 
Do góry