drukarka do biura

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
Hej, szukam drukarki do biura/ sklepu moich rodziców. Zależy mi na tym żeby owa drukarka żeby była jak najbardziej wydajna. Chodzi mi zarówno o tonery jak i o zużycie prądu. Kolor niepotrzebny. Sąsiedzi mają taką jak http://www.sklep-oki.pl/drukarka-oki-b430d.html i mówią, że są zadowoleni. Czy to byłby dobry wybór? Drukarka będzie używana dość "konkretnie" bo drukowania tam jest sporo. Skaner i inne tego typu rzeczy nie są potrzebne, to już mówię na wstępie. Ksero mają oddzielnie.
 

maggiex

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Mój brat w biurze, w którym pracuje ma taką drukareczkę SAMSUNG CLP-310. Dobrze się spisuje jest w miarę cicha, więc nie przeszkadza w pracy. Ma opcję drukowania kolorowego, ale mój brat raczej rzadko z tego korzysta - głównie jak u Ciebie drukuje czarno-biało. Kupił ją niedawno, może jakiś miesiąc temu - i sprawuje się bez zarzutu. Sama mu ją zresztą znalazłam :) na magicznaplaneta.pl i do tego dużo taniej niz w sklepie. powodzenia w szukaniu!
 
H

Haan

Guest
Hm, wiesz co, wg mnie jeśli to drukarka do biura to nie rozumiem, czemu nie chcesz od razu ze skanerem i ksero. Urządzenia wielofunkcyjne nie są wiele droższe od zwykłe drukarki, a zawsze masz te dodatkowe opcje, które w biurze się przecież przydają. Moi rodzice do swojego sklepu zamówili urządzenie wielofunkcyjne HP, a w domu mamy drukarkę Lexmark. Rozglądaliśmy się wcześniej za jakimiś radami dotyczącymi sprzętu ekonomicznego, no i w sklepie z tuszami i atramentami powiedziano nam, że lepiej kupić HP - jest wydajna i łatwo o zamienniki. Radziłabym Ci przejrzeć też urządzenia wielofunkcyjne, mała różnica w cenie, a komfort większy.
 

sweetdevil

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio wymieniałam swoją już zasłużoną drukarkę na nową. A chciałam jednak kupić sobie drukarkę laserową, tak przynajmniej mi doradził mój kolega. Za jego poradą szukałam w różnych sklepach takowych drukarek. W końcu po długich poszukiwaniach znalazłam: http://sklep.doktortusz.pl/samsung-ml1630-p-995.html?cPath=44_276.
Jeżeli jesteś jeszcze nie zdecydowana to przejrzyj sobie ich ofertę. Wybierałam tą drukarkę razem z tym kolegą, więc on stwierdził, że dobry sprzęt tam mają. Nic nie zaszkodzi jak zaglądniesz na ich stronę.
 

denka

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja mam zarówno w domu jak i w biurze wielofunkcyjną HP i do domu jest znakomita ale do biura potrzebne jest coś innego... niestety mamy sporo skanowania i drukowania i tusz trzeba wymieniać praktycznie raz w miesiącu a jakość skanu tez już pozostawia wiele do życzenia. Za to do domu- rewelacja! zajmuje mało miejsca i wszystko jest- skaner, drukarka, kserokopiarka... Jeśli chodzi o biuro to my będziemy kupować laserową- podobno jest bardziej praktyczna jeśli chodzi i większą eksploatację.
pozdrawiam
 

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
no właśnie szukałam, szukałam i przyznam że z wyborem czegoś do domu nie miałabym problemu, ale masówka w biurze to zupełnie inna historia. Tu nie można sobie pozwolić na wymianę tuszy co chwila, bo znając złośliwość rzeczy martwych to tusz się będzie kończył w najgorętszym okresie. Więc atramentówki odpadają. To nie jest miejsce gdzie się drukuje 2-3 fakturki na dzień... :/ Rzecz w tym żeby wybrać coś naprawdę ekonomicznego, a nie wydać grosze na drukarkę a później się denerwować że fortuna idzie na eksploatację. Samsung wygląda ok, ale oki B430d choć droższa to jest szybsza i ma jednak więcej możliwości, no i toner o 1000 stron dłużej wytrzymuje... Ehhh zadzwonię jeszcze do sklep-oki.pl i spytam o więcej szczegółów tego sprzętu. Może mają jeszcze coś innego co bardziej będzie pasować do potrzeb sklepowych, no i popytam jeszcze w innych sklepach, poszukam jeszcze... ale pewnie przyjdzie mi się zdecydować na pierwszą wersję.

Haan - czemu nie chce wielofunkcyjnego napisałam na początku- ksero jest w sklepie, a skaner nie jest potrzebny. Po co mam drugie ksero kupować ??
 

herub

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zerknij na Epsona M2000D http://content.epson.pl/product/printer/epson_aculaser_m2000d/index.htm
Jest to drukarka dedykowana do biura, laserowa mono z dupleksem w cenie ok 550 zł http://www.ceneo.pl/1355677 Możliwy jest jeszcze zakup tej drukarki z kartą sieciową wtedy jej oznaczenie to M200DN. To co w niej najciekawsze to opcjonalny toner na 8000 stron co pozwala na długą eksploatację tej drukarki bez konieczności wymiany tonera. Maksymalne obciążenie miesięczne tej drukarki to 20tys stron. Tu masz szczegółowe dane jeśli chodzi o eksploatację: http://www.centrumdruku.com.pl/eksploatacja/m2000d.cd?materialy
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Powiem Ci Cypiskowa, że Oki to całkiem niezły wybór. Ich sprzęt faktycznie jest bardzo wydajny i zakup zwraca się szybciej niż w przypadku innych firm. Do biura jak znalazł. Jednocześnie z tego co wiem ten sprzęt jest mało awaryjny, a jak słusznie zauważyłaś brak drukarki w "gorącym" okresie może być bardzo uciążliwy. Bierz Oki.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Zastanów się może, czy jednak nie lepiej wziąć kombajn niż samą drukarkę. Dopłacisz kilkadziesiąt-kilkaset zł, czyli niewiele, a skaner/kopiarka może się okazać kiedyś bardzo potrzebna i przydatna. Czasem trzeba wysłać gdzieś skan swojego dowodu, albo zrobić kopię jakiegoś dokumentu w formie kartki. To na prawdę bywa przydatne.
 
A

Alternative Trippin

Guest
Ja w poprzedniej pracy miałem coś takiego http://sklep.doktortusz.pl/drukarka-laserowa-laserjet-p1005-p-691.html?cPath=44_276 i się sprawdzała. Wszyscy myśleli, że drukarka laserowa, za taką cenę będzie jakimś badziewiem. Ale w gruncie rzeczy zamówiliśmy na drtusz właśnie ten model i się opłaciło. Fajny model, dość prosta w obsłudze i w przystępnej cenie. Nie doradzałbym jednak atramentówki do firmy, bo wiadomo, że drukuje się dużo i będzie bardzo droga w eksploatacji.
 
K

kermitka

Guest
W biurze najlepiej sprawdza się brother. Ten sprzęt jest bardzo wytrzymały i bardzo dobry jakościowo. W bardzo wielu biurach można je teraz zobaczyć:) to chyba o czymś swiadczy
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Rzeczywiście wszystko zależy od tego jak dużo się drukuje, czy potrzebne jest urządzenie wielofunkcyjne, czy może sama drukarka starczy oraz w jakiejś ilości (czasem lepiej kupić kilka tańszych drukarek, innym razem jeden kombajn wystarczy). Brother rzeczywiście sprawdza się. Do biura polecam Samsung scx4521f , Laserjet m1120 oraz HP Color LaserJet 1215
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
My mieliśmy w biurze drukarkę oki, laserówkę. Dokładnie ten model:

http://www.sklep-oki.pl/drukarka-oki-c5650n-01212501.html I bardzo dobrze się sprawdzała. Głównie dlatego, że ma bardzo szybki wydruk i jest tania w eksploatacji. Wydaje mi się, że dobrze kupić sobie taką drukarkę do biura, bo jest solidna i niedroga w eksploatacji. A w przypadku urządzeń biurowych to bardzo ważne.
 

agnieszkamysz

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
A my mamy dwie drukarki, laser i atrament i się sprawdza - są małe, nie zajmują dużo miejsca i nie są drogie w eksploatacji. Laser, ekonomiczny do bólu, służy naszym czarno- białym dokumentom, atramentówka do kolorowych wydruków ( też lepsza jakość). Dwie z firmy hp.
 
Do góry