Drobne pytanie do doświadczonych Pań :)

Status
Zamknięty.

raaafaal

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Witam wszystkie Panie.
Mam do was takie drobne pytania.

1. Czy normalne jest, że moja kobieta podczas pierwszego miesiąca brania tabletek miała przez jakiś dobry tydzień delikatne krwawienie?

2. Jeśli przykładowo skończył jej się okres i dziś znowu zaczyna cykl tabletek o 22 jak zawsze to czy tabletki działają od razu i można się kochać czy lepiej poczekać na stosunek pare dni skoro 7 dni nie brała bo miała okres.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
1. Czy normalne jest, że moja kobieta podczas pierwszego miesiąca brania tabletek miała przez jakiś dobry tydzień delikatne krwawienie?
jest to rzecz normalna. plamienie jest spowodowane wieksza dawka hormonow wiec organizm tak reaguje na zmiane.
2. Jeśli przykładowo skończył jej się okres i dziś znowu zaczyna cykl tabletek o 22 jak zawsze to czy tabletki działają od razu i można się kochać czy lepiej poczekać na stosunek pare dni skoro 7 dni nie brała bo miała okres.
jak dla mnie pytanie nie jest do konca jasne. jak moze przypadkowo skonczyc sie krwawienie? 1 tabletke powinno przyjac sie 1 dnia krwawienia, po 21 tabletkach dziewczyna powinna zrobic 7dniowa przerwe na 8 dzien powinna przyjac 1tabletke z nowego opakowania
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
1A kiedy było to krwawienie?? przez pierwsze miesiące stosowania tabletek delikatne plamienie to norma.

2. jeśli 1 tabletkę z następnego opakowania przyjęła zgodnie z zaleceniami tzn po 7 dniowej przerwie to jesteście zabezpieczeni i nie ma powodów aby sie wstrzymywać.
 

raaafaal

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ale chodzi o to że właśnie dziś bierze pierwszą tabletkę z drugiego opakowania o 22 i czy trzeba teraz czekać do jutra czy można zaraz po spożyciu tej tabletki?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Jeżeli brala systematycznie tamto opakowanie to jest zabezpieczona
 

raaafaal

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Teoretycznie była zabezpieczona przez 7 dni. Dziś jest 8 i pół godziny temu wzięła pierwszą tabletkę. Ta tabletka spełnia już swoją rolę w organiźmie?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
hehe spelnia spelnia:) antykoncepcja dziala od 1 tabletki z pierwszego opakowania
 

Vanilka20

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Olsztyn
Jeżeli to już drugie opakowanie to jest zabezpieczona. Ryzyko jest tylko przez pierwszy tydzień gdy dopiero co się zaczyna brać tabletki.
 

debaucherry

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Głogów
ja miałam w drugim miesiącu brania tabletek krwawienia i plamenia . i trwały one cały bity miesiąc poszłam do lekarza z tym i powiedział ze to normalne ze moze tak byc.
MAM PYTANIE odnośnie tabletek antykoncepcyjnych właśnie czy gdy tabletka rozpuści się w jamie ustnej to tez jest traktowana jako zażyta? hormony niby został dostarczone. ??? prosze o szybką odpowiedz
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
a co tabletke antykoncepcyjna ssiesz jak tabletki od bolu gardla :lol: oj oj widze, ze biologi sie nie uczylo
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
. niby wchłanialność powinna być dobra a nawet lepsza ze względu na mocne ukrwienie jamy ustnej. (wykładowca chcąc zobrazować to zjawisko powiedział że upić najszybciej da się zlizując wódkę z talerza :D ) radzę jednak zapytać lekarza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry