drewno w łazience

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Sam robiłem boazerię na całych ścianach łazienki, poza wanną (tam kafelki)
Bardzo wygodne przy wieszaniu różnych oółek, szafek i haczyków oraz luster.
Boazeria ma w tej chwili ponad 30 lat i będzie służyć drugie tyle czasu.
Łazienka jest z okienkiem.
 

markox

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
do mnie niestety nie przemawia. Za mało "domowo". Czyłbym się jak w jakiejś saunie (w negatywnym znaczeniu...)
 

TommiRze

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Oj tak, np. coś takiego
Lazienka_w_drewnie_big.jpg
 

andrzejkmyc

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
joaja2 napisał:
Jak wam się podoba łazienka z dodatkiem drewna?
Nie jestem pewien czy to szkło wytrzyma takie kamienie :) mi się osobiście kompletnie nie podoba. Drewno w łazience tak ale cała kompozycja jest raczej słaba.

Hmm ale wracając myślicie, że te kamienie na pewno nie rozwalą tych szyb!?
 
M

Mabel

Guest
Bardzo lubię drewno jako materiał budowlany. :) Chętnie bym jakieś elementy drewniane wykorzystała w łazience, ale póki co nie mam pomysłu co i jak.
 
G

globla

Guest
Myślę, że ładnie wyglądają drewniane łazienki, ale osobiście bałabym się kłaść drewno z powodu wilgoci. Myśle, że tradycyjna glazura, akrylowe wanny i miski wc są bardziej bezpieczne i tradycyjne. Drewno użyłabym jako dodatki.
 

Budomax Parkiety

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
60
Miasto
Warszawa
Drewno w łazience kojarzy mi się przede wszystkim z drewnianą podłogą, a w tej roli najlepiej sprawdzi się teak. Oczywiście jest to podłoga olejowana, która może być wykonana w sposób okrętowy.
deska teak w łazience.jpg
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Łazienka z elementami drewna jest modna i może się podobać. Jednak ze względów praktycznych nigdy nie zdecydowałabym się na drewniane podłogi czy ściany w łazience. Nawet dobrze zakonserwowane drewno, zmieni się pod wpływem wilgoci.

japonska-lazienka-z-drewniana-wanna.jpg


Depositphotos_3051622_s.jpg



drewniana-wanna-4.jpg
 

Flyer1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Uważam, że w obecnych czasach nie jest to problem, drewno jest bardzo dobrze zakonserwowane i zabezpieczone. Ludzie budują domy z drewna, które stoją wiele lat więc bez przesady że nie można mieć drewna w łazience. Jedyny problem jaki mi się nasuwa to stosowanie środków czystości, nie mogą to być takie jak do tradycyjnych łazienek aby nie uszkodzić zastosowanych powłok oraz aby nie odbrawić drewna.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie polecałbym w łazience drewnianej podłogi. Poza tym drewno może być na wszystkich ścianach od podłogi po sufit. A i sufit może być drewniany, jeśli jest w łazience wentylator.
Gazownicy wrzeszczą, że wentylatora nie może być, bo zabiera z łazienki powietrze i piec gazowy może zgasnąć. Ćwoki z nich, bo zgaszenie płomyka w piecu gazowym jest równoznaczne z odcięciem dopływu gazu.
Chyba nie muszę dopowiadać niczego o pomalowaniu drewna w łazience odpowiednim lakierem?
 
Do góry