Dragon Ball

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
mam z 10 tomow DB, cala 1 seria na plytkach i po formacie sciagam dbz^^ kocham to kocham to, the leghacy of goku gralem tyle razy, w mugenie goku i vegecie ssj 4 podrecilismy statsy z kumplem i nawalalismy sie ponad pol godziny... 1 polowe :D:Drysowalem tyle tego, nawet niezle, szkoda ze nie mam juz Mirai Trunksa i paru moich najlepszych rysownkow, gdzies sie zapodziały... AF skonczy sie na fanfikach, ale i te sa tak debilne... pamietam zabawy w db, gry na emu z gba i snesa... legend of the SSj rządzi :D
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
Uwielbiam to ! Naruto razem z DB tworzą,dwa najlepsze anime jakie mogą być.

Freezer jest najlepszy ^^
 

Vorosh

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
ja tez zaczolem oglądac anime od db ale pozniej jak zobaczylem bleacha to odechcialo mi sie oglądac dbgt;p w porównaniu z bleachem db straszine sie ciągnie i jest nudne;/
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a Bleach sie nie ciagnie? na 64 odcinku, gdzie GT sie konczy tam sie dopiero rozkreca, ja dziekuje, bleach jest za nudny, a z Naruto nie przesadzajcie, Dragon Ballowi do piet nie siega, od Naruto lepsza jest manga 666satan robiona przez brata tworcy naruto. Poza tym Jest cos czego NAruto za żadne skarby nie przebije a co dopiero rownac sie z DB- Devil May Cry^^
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
Powiedziałem tak tylko dla tego, bo niektórzy porównują DB do naruto, a ja sam wiem że nie sięga mu do pięt wiec zmieniam zdanie XD

666satan ?a cóż to panie ?
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Db może się i ciągnie ale ma w sobie coś, co powodowało, że chciało się oglądać tą serię po pierwszym odcinku. Przy Naruto wytrzymałem do 4 odcinka i wróciłem do Fate/Stay Night.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
a Bleach sie nie ciagnie? na 64 odcinku, gdzie GT sie konczy tam sie dopiero rozkreca, ja dziekuje, bleach jest za nudny, a z Naruto nie przesadzajcie, Dragon Ballowi do piet nie siega, od Naruto lepsza jest manga 666satan robiona przez brata tworcy naruto. Poza tym Jest cos czego NAruto za żadne skarby nie przebije a co dopiero rownac sie z DB- Devil May Cry^^
Prawdopodobnie jeszcze nie dorosłeś skoro tak wysoko cenisz te anime.
smilefd8.gif


Jak napisałem wcześniej "DBZ było przegadane, walki po dwadzieścia odcinków (oby), dwóch sobie obija mordy, reszta komentuje", bez żadnej sensownej fabuły, przeważnie po jakieś walce mija kilka lat i pojawiał się kolejny jeszcze mocniejszy wojownik, który jak zawsze się wychwalał słowami "haha nie dorastacie mi do pięt" :lol: i jak zwykle nikt nie może mu dorównać. Wszyscy zmęczeni, aż tu nagle pojawia się Goku, który resztami sił zbiera genki dame, aby ostatecznie zniszczyć przeciwnika... i tak przez cała sagę poza kilkoma wyjątkami. W Naruto i Bleach fabuła jest znacznie ciekawsza, walki zresztą także...

na 64 odcinku, gdzie GT sie konczy tam sie dopiero rozkreca,
a w Dragonballu jeszcze gorzej, gdzie mały Goku np. łowi sobie rybki...
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
A czego ty się GT czepiasz robili go nowicjuszę

tak samo zwykłego DB się czepiasz , tam chodziło głównie o humor,do cholery jasnej...


A tutaj twoje poglądy na DBZ - leją się po mordach no i co ? W naruto nie leją się po mordach?,tam jest tak samo wszyscy zmęczeni przybywa Sasuke i Naruto , naruto korzysta sobie z lisa o 9 ogonach i the end. To że dam jest więcej scen bez walk o niczym nie świadczy.DBZ jest dla ludzi, którym takie coś się podoba,pozatym tam fabuła jest nie sama walka,więc po twoich wypowiedziach można wywnioskować, że oglądnełeś sobie końcówke Z i się jeszcze kłócisz.

I jeszcze bronisz tego bleaha.....Nudy,nie ruszę tego już nigdy.


Forum jest od wyrażenia swojego zdania,więc nie wiem o co ci chodzi..Dyskutować też można ale nie w taki sposób,bo ja specjalnie takim sposobem jak ty odpisałem..
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Wiem do czego jest forum. Ty wyraziłeś swoją opinie i ja swoja na ten temat, masz z tym jakiś problem ? Oglądałem wszystkie odcinki DB/Z/GT (mam nawet wszystke ep. na płytach) i poza walkami i szukaniem smoczych kul nic innego się nie działo. No chyba, że myślisz tutaj o przerwach między walkami, gdzie np. Goku z Piccolo uczył się jeździć samochodem...
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
Wiem do czego jest forum. Ty wyraziłeś swoją opinie i ja swoja na ten temat, masz z tym jakiś problem ? Oglądałem wszystkie odcinki DB/Z/GT (mam nawet wszystke ep. na płytach) i poza walkami i szukaniem smoczych kul nic innego się nie działo. No chyba, że myślisz tutaj o przerwach między walkami, gdzie np. Goku z Piccolo uczył się jeździć samochodem...


Brak mi słów...A co miało się dziać ? Pozatym nikt nie jest idealny z Akirą włącznie.

A poza tymi walkami i szukaniem smoczych kul(muahahaha nawet tego nie pokazywali przez 2 minuty jak mniemam), była tam fabuła i to nawet każda przywiązana do danej sagi,każda walka miała swój powód, i już nie przesadzaj z tymi walkami bo w naruto jest to samo,a po twoim avku widać że to lubisz a obelg w stronę tego śmiecia coś niewidzę.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Dragon Ball byl dla mnie wazny i zawsze bedzie. Za to bleach wcale nie jest dojzalszy. co do łowienia rybek, żadko bylo to pokazane, a chwile pozniej i tak sie wszyscy smiali z powodu tej rybki, za to lwoienie ryb w wykonaniu goku nie jest tak nudne jakbys to Ty zapewne robil :) Gdy Goku robil Genki Dame to nie tak ze och ach ech Goku jest najlepszy. Genki Dama jest symbolem ich wspólnych sił, gdy Genki Dama niszczyła Li Shenrona, to nie tylko Goku go zniszczył, ale także ludzie, Nameczanie, mieszkancy wielu innych planet. Gdy Goku zniszczyl Super 13 nie uzywal swojej sily, wchlonol energie Genki Damy na ktora skladala sie sila Vegety, Trunksa, małego Gohana, Kuririna i Piccolo. w Bleach Walki nie były lepsze niż w DB. Ichigo też wybił się swoją siła ponad resztę która mu do pięt nie siegałajeszcze zanim uzył Benkai, a co dopiero, jak uwalniał sie w nim Hollow. a Wyjatkow było dużo, Vegety Goku nie zniszczył, Freeza jeśli chodzi o swoje zniszczenie (przynajmniej wtedy mysleli wszyscy ze zostal zniszczony) to sam sobie jest winny uzycia Death Balla i złego wykonania tego ataku przypominajacego kienzan Kuririna, King Colda i Metalfreeze pokonał Miri Trunks, Cella zabił Gohan, Goku jedynie Duchowo go wspierał, w walce z Buu uzył tak jak już wcześniej mówiłem Genki Dam na która składała się energia jego przyjaciół a także ludzkości, on posłużył jako pistolet, a mimo że walczył z Buu dorównując niemal przeciwnikowi czego nikt inny nawet vegeta nie był wstanie zrobić, to nic nie znaczy, bo przecież, sam bez niczyjej pomocy go nie pokonał.


666satan
Jio ma jedno marzenie. Chce podbić świat. Nie dlatego że pociaga go władza. Chce tego ponieważ nikt wtedy nie mógłby sie z niego śmiać, nieakceptować go. Jio nigdy nie miał rodziny czy przyjaciół, Ci ktorzy sie do niego zblizyli gineli, w Jio jest ktoś kto nie chce by Jio prowadził normalne życie, ktoś kto potrzebuje Chłopca do swoich celów- Satan. Jio spotyka dziewczyne o imieniu Ruby- poszukuje ona o-parts, starozytnych broni posiadajacych niezwykle mocy (cos jak madogou z Flame Of Recca) zdolnymi do użycia O-parts nazywa sie opt, i nim właśnie jest Jio. Od tego momentu Jio spotka na swojej drodze wielu przyjaciół, będzie musiał stawić czoła ludziom, którzy poszukuja Satana by połączyć jego moć z pozostałymi złymi istotami, a także walczyć bedzie musiał z ludzmi, ktorzy stracili swoich bliskiw z powodu Satana. Największa walke jednak stoczyć bedzie musiał z samym sobą, bedzie musiał walczyć z istotą zamieszkującą go.

Poniżej strona grupy skanlacyjnej, zajmujaca sie tlumaczeniem tej mangi. Niestety manga w polsce nie zostala wydana i nie zanosi sie na zmiane tego stanu, jedynym plusem jest to ze mozna za darmo sobie poczytac. jak narazie istnieje tylko manga, co i dobrze, anime w poslkiej wersji by byloby zapewne 'zly duszek i jio', ta kochana cenzura

Korosu-Lame
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
wg. mnie nie powinno się porównywać tych anime, gdyż o co innego w nich chodzi. DB głównie akcja składała się z walki. W bleach pojedynki również są ważne jednak autor bardziej skupia się na sprawach uczuć, kontaktów, różnych historii z życia bohaterów, przynajmniej do pewnego czasu. Są one bardzo podobne, jednak też dość różne. Każdy wymaga od anime czegoś innego, dlatego też wszystkie nie są identyczne.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Aj, a kiedy ludzie chca sie poklocic troche mozna pewne rzeczy pominac :) A co do historii, to te retrospekcje z Bleacha tak jak i te w Naruto mnie wnerwialy. a prawda taka jest ze te uczucia i tak dalej to tylko dodatki, bo bleach jest kolejnym anime ktora mozna zaliczyc do zwyklego klasycznego mordobicia. Typowa walka, bohater mysli ze daje przeciwnikowi wycisk, i nagle zaczyna przegrywac, potem doznaje olsnienia, przypomina sobie o czym to mowil jego mistrz, albo odkrywa w sobie poklady sily, albo zaczyna rozumiec ze wscieklosc go oslabia i ze musi zaczac kochac czy sie uspokoic (zleeee, najbardziej lubie bohaterow ktorzy sa wsciekli, i wscieklosc daje najwieksza sile :) ) i pokonuje przeciwnika. Jak dla mnie lepsze juz jest inne mordobicie, Flame of Recca, polecam, duzo humoru i ciekawe postacie :D
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Nie rozśmieszaj mnie. Fabuła na takim samym poziomie co Bleach i Naruto ? :lol: :mruga: Bardzo lubiłem oglądać DB, ale... jakieś 10 lat temu.
tongueyu8.gif
Było to w czasach, kiedy jeszcze nie miałem okazji obejrzeć tylu anime, co dzisiaj. Fabuła jest bardzo banalna, schematyczna, grafika taka sobie, a ogólnie seria nudna - same walki: tak jak napisałem powyżej ktoś silny, zły, zabija kogoś dobrego, reszta dobrych znajduje sposób żeby zwiększyć swoją siłę i go zabija. Serie Z jeszcze dało się oglądać. Natomiast GT to totalne nie porozumienie... W Bleach natomiast oprócz walk, magi tak jak wspomniał Yoggi jest także wspaniały wątek miłosny...


@Vardamir co mi tutaj tłumaczysz ? Wiem czym była genki dama. Nie musisz mi tego mówić/pisać. Oglądałem DB. Chodziło mi tutaj o to, że większości walki kończyły się tak samo. "Wielki" Goku mimo to, że był już ledwo żywy zniszczył każdego używając mocy innych... A wróg zamiast wykończyć unosił się gdzieś z podniesioną głowa i wylchwala jaki on jest śliny... Gdy ktoś zgłownych bohaterów zginął to zaraz po walce odszukiwali smocze kule, aby go wskrzesić i tak w kólko. W Bleach czy też Naruto walki są bardziej zróżnicowane - ciekawsze. Postacie zresztą także... No, ale cóż gusta i guściki...
smilefd8.gif
Z fanboy'ami nie da się rozmawiać. :kwasny:
smilefd8.gif



Cella zabił Gohan, Goku
O tak to była super walka, przez 2 ep. zbierali Ki xD Inne fillery także były dobre np. przymierzanie drogi węża przez Goku. Toż to trwało chyba z 10 odcinków. :mruga:

wg. mnie nie powinno się porównywać tych anime,
Dlaczego nie ? Oba tytuły są tego samego gatunku.

lubie bohaterow ktorzy sa wsciekli, i wscieklosc daje najwieksza sile
W Bleach czy Naruto jest tak samo.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ale Bleach i naruto wali tymi przekletymi retrospekcjami co mnie dobija, bo jak w naruto sie zacznie, to wiem ze moge przejsc do nastepngo odcinka bo w tym juz sie nie wyrobia z retrospekcja ;/ ze zbieraniem ki nie przesadzaj, a co do drogi weza, to bylo pokazywane wiele innych rzeczy jednoczesnie, jak trening innych postaci, co sobie Nappa na ziemi poczynal, pozniej byl poczatek walki z Nappa. A naruto to anime wypierdek, dopiero koncowka jest ciekawa a warty obejzenia jest shippuden. i ile razy mam mowic ze nie kazda walke konczyli tak samo, cell innaczej, super 13 byl rozwalony na piesci, cooler zostal przeladowany energia przez Vegete i Goku, Freeza sam sobie zawinil, a ostatecznie Trunks, Raditza zabil Piccolo... i Nie mogli sie ciagle ozywiac, Shenlong mial ograniczenia, dopiero nowy shenlong mogl cos zdzialac ale tez mial ograniczenia, przecie Piccolo skonczyl w piekle (jakie tam pieklo, nikt mu nie mogl podskoczyc^^) a tak wogole, to ze tak sie ozywiali to tylko i wylczanie wina fanow, bo katowali Akire, a mialo sie przy starszym Piccolo zakonczyc wszystko jak zniszczyl Shenlonga i bohaterowie pogineli.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie no mowimy o całości dragon Balla, co to bylby za DB jakby nie obejżec Trunks story ;/, poza tym wiecej przykładów podałem z serii TV a co do tego ze ich przeciwnicy sie smieja zamiast ich wykonczyc i mowia o swojej wyzszosci, to po prostu z zycia wziete, widac nigdy dresa czy skina nie spotkales, oni zawsze o swojej wyzszosci mowia :p poza tym filmy polnometrazowe z Z w przeciwnienstwie do tych z 1 serii DB nie sa calkiem alternatywna historia ale usupelnieniem serii, tylko niektore totalnie sa nie do umieszczenia w historii, inne jak najbardziej sie da, co prawda nieudolnie ale w the legacy of goku 3 buu's fury poza normlana serio do fabuly uzyto 2 filmy kinowe, 2 film o brollym, oraz film o janembie^^
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
To forum,wiem można dyskutować,ale te wasze udowadnianie kto ma rację,doprawiają mi ból brzucha.Jeden mówi tak,drugi tak, lepiej dajcie se spokój bo nigdy się nie dogadacie,choć można powiedziewć Raingman że jesteś jedyny który sądzi że Bleah i Naruto górują nad DB,z tego co czytam,wiec spokojnie można powiedzieć ze Vardamir ma rację.Dla innych.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Raingman że jesteś jedyny który sądzi że Bleah i Naruto górują nad DB
:eek: Skąd to wiesz ? Przeprowadzałeś jakieś badania na ten temat, że to wiesz ? Jeśli tak to musisz mieć jakiś dowód, bo chyba tego nie bierzesz tego z kosmosu. :mruga:
 

demons

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ksieżycowy las
chodzi mi z tych którzy wypowiedzieli się w tym temacie,choć jak przeglądam większość stron o DB i są ankiety co lepsze : naruto czy db - to razem łącznie wszystkich głosów ze stron , DB prowadzi 35% głosami jeśli nie więcej,na stronach o naruto to samo tylko że 18%, ze względu na fanatyków

Bleaha mam zamiar też sprawdzić.
 
Do góry