Do wszystkich gitarzystów

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
podoba mi sie xD a moze wrzuci ktos tutaj jak gra na basowce xD kocham ta gitare ale debil bylem i sluchalem do okola ludzi i kupilem elektryka

oczywiscie elektryczna tez jest za:cenzura:ista ale to nie to samo co bass :p
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
ja chodzilem prze ok 3 miesiace do goscia, opanowalem podstawy na nutach i musialem skonczyc z przyczyn osobistych...

pozniej mialem ponad rok przerwy grania i w koncu chwicilem za gitarke i sam sobie gram:p od ok miesiaca:p

a gitarke mam klasyczna Alvaro No.25

moja pierwsza i jedyna:p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Anarchista od samego początku uczę się sam. No dobra, na początku kumpel nauczył mnie grać "Smoke on the water" na dwóch strunach, ale od tego to chyba każdy zaczyna :D

Biernat ja i tak wolę elektryka. Bas jest OK, ale do słuchania. Niewygodnie mi sie na nim gra. Może kwestia przyzwyczajenia ;)

BlackSheep187 powodzenia w dalszej nauce ;)
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
Anarchista od samego początku uczę się sam. No dobra, na początku kumpel nauczył mnie grać "Smoke on the water" na dwóch strunach, ale od tego to chyba każdy zaczyna :D
ja tam zaczynałem od "The House of the Rising Sun" na akustyku i od "Stairway to Heaven" na elektryku :p
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
a ja zaczalem od "The Godfather" na dwoch strunach zagranego na akustyku mojego kumpla:p

a pozniej tak jak napisalem wyzej:p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja przez pierwsze dwa miesiące nauki jechałem na jakichś banalnych tabach. Potem zainteresowałem się chwytami ;)
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
a mis ie chwytow nie chce cwiczyc:p jade na samych nutach i jestem z siebie zadowolony:p poza tym porzadne solo z nut jest trudniejsze niz akordy:p i mi sie bardziej podoba dziek gitary jak gram z nut niz z akordow:p
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
a akordów nie można grać z nut? :> trochę namieszałeś :p pożądne solo jest równie trudne jak pożądne akordy, czyli zarówno gitara rytmiczna jak i solowa jest trudna.
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
a to nie są akordy zapisane nutami? :>

Block_chord.JPG


"Akord to współbrzmienie co najmniej trzech dźwięków o różnej wysokości i nazwie."
nieważne jak zapisanych ;)
:p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
I to właśnie solówki układa się pod akordy a nie odwrotnie ;) A to, czy zapisze się je tabem, nutami, czy zapamięta to już chyba nie ma żadnego znaczenia.
 

CryWolf

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdańsk

Fajnie fajnie :lol:

ja gram mało na gitarze bo mam 14 lat ale filmik znajdziecie na http://deathdark.fotka.pl

Co to za strojenie, że jednym palcem grasz power chordy? Dropped D czy C? :D
Troszkę wytłumione ;)

Wiek nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o grę na gitarze. Ile to 6-cio latków odpie*rza solówki na youtube? :D

http://youtube.com/watch?v=KuSihWz7LlQ
Od dawna jestem jego fanem :D Taki młody a jak wymiata ;)

znalazłem swoje nagranie :p z tym że to wersja robocza, pełna improwizacja, testowałem mojego talk-box'a domowej roboty :p proszę o wyrozumiałość:D

http://odsiebie.com/pokaz/93901---f21b.html
Jednym słowem nieźle :p
 

CryWolf

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdańsk
Cześć, obiecałem niedawno, że wrzucę swój filmik jak gram sam na elektryku, ale przypomniało mi się, że mam filmik z konkursu, który odbył się miesiąc temu. Były dozwolone gitary klasyczne, akustyczne i elektro-akustyczne. Elektryczne niestety były zabronione. Tak w ogóle to elektryk bez przestera a gitara elektro-akustyczna to raczej to samo, ale cóż ;)

http://www.youtube.com/watch?v=NYnvXLVmbLc

Czekamy z kolegami na szczere komentarze, gdyż jesteśmy ciekawi co sądzą inni o naszym graniu. Prosiłbym też o rate'y na youtubie. To był nasz pierwszy występ zespołowy, nigdy wcześniej żaden z nas nie grał przy publiczności oraz jury. Trochę opanował nas stres. Pozdrawiam

P.S. Aha i ten na środku co gra najgorzej to ja :D Mogłobyć lepiej. Niedługo wrzucę też filmiki z gitary elektrycznej.
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
podoba mi się pomysł i że wlasna aranżacja... na trzy gitary... mogliscie w to tylko włożyć więcej dynamiki, "feelingu"... bo wszystko takie sztywne.. te solówki... ale tak to wszystko fajne ;) i nie zgodzę się że gitara akustyczna czy elek[tro-akustyczna to to samo co elektryk na cleanie :p wybacz.. ale baaaardzo duża różnica między tymi brzmieniami ;)
 

CryWolf

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdańsk
Dzięki, a co do solówki to gitara nie należała do tego kolegi, była pożyczona on księdza, a on trochę mostek zeszlifował tak, że struna wiolinowa E brzęczała i tłumiła się. Mogli się zamienić ale nikt nie pomyślał :p

W tym problem, że rok temu wpadli jacyś heavy metalowcy i trash grali, tak organizator mówił i ludziom to przeszkadzało, dlatego brak elektryków. A tak to by się zgodzili. Powinny być dozwolone bez przesterów, ale z przesterami na eletrykach graliśmy podczas obrad jury dla publiczności. Tylko, że było to nie zaplanowane, facet powiedział, że gramy jakieś tam akordy, bicie pokazał i graliśmy to a koleś solówkę na improwizacje grał. Ogólnie to tak, że prawie zero pracy z naszej strony było przy pozakonkursowym. To był raczej pokaz umiejętności, ale nie o to mu chodziło. Koleś jest naprawdę spoko.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dobry filmik podoba mi się ;)

Jeśli chodzi o granie przed publicznością to raz zdarzyło mi się zagrać na festiwalu twórczości Jacka Kaczmarskiego z koleżanką i raz na jakimś szkolnym festiwalu. Jakoś... Lubię to ;)
 

kakyoshi

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Widziałem Twój filmik JACOBBS.. nice dude :] Na klasyku śmigasz kostką, hehe... ale jak kto tam lubi ;]
Skąd w ogóle jesteś ?

BIERNAT przychylam się do Opinii NOCASTER i to nie Ty grasz na tym filmiku co wstawiłeś, ale próbowałeś.
 
Do góry