dni płodne i nie płodne

buziaczek_18

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
okolice Wrocka
Kiedy są dni płodne i nie płodne, w jaki sposób to rozpoznać przy nieregularnej miesiączce??
Czy w dniach 14-16 cyklu,kiedy ma sie duzy popęd seksualny są dni płodne??
Czy ostatni dzień miesiączki jest dniem niepłodnym??
Czy sa takie dni kiedy kobieta moze wspolzyc bez stresu ze zajdzie w ciaze??

Zazwyczaj mam okres 26-29 dni
 

tirintirin

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny slask
Przy regularnych miesiaczkach raczej nie ma problemu z okresleniem dni plodnych. Wypada to mniej wiecej w srodku cyklu plus minus dwa dni czyli w twoim wypadku gdzies wlasnie miedzy tym 14-16 dniem.

W ostatni dzien miesiaczki rowniez mozesz zajsc w ciaze, prawdopodobienstwo jednak jest mniejsze niz w czasie dni plodnych.

Jezeli chodzi o ostatnie pytanie to wg mnie nie ma 100% pewnosci nigdy.
 
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
33
hyh to są błędy najczęściej popełniane przez kobiety... zawsze możesz zajść w ciążę. Pewności nie masz nigdy, nawet jak sie zabezpieczycie...różnie to bywa.
Nie licz na szczęście i nie próbuj bez środków antykoncepcyjnych.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Kiedy są dni płodne i nie płodne, w jaki sposób to rozpoznać przy nieregularnej miesiączce??
Czy w dniach 14-16 cyklu,kiedy ma sie duzy popęd seksualny są dni płodne??
Czy ostatni dzień miesiączki jest dniem niepłodnym??
Czy sa takie dni kiedy kobieta moze wspolzyc bez stresu ze zajdzie w ciaze??

Zazwyczaj mam okres 26-29 dni
\

YYyyy no więc, mierzyć temperature, obserwować śluz, hmm a o tym ze w 14 16 dniu jest popęd to nie wiedziałam;]
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
oj ale to raczej jest fizycznie nie możliwe :mruga: nie wiem skąd masz takie informacje?
no nikuś:) musz przyznać, ze jest to możliwe;] jeśli ktoś ma krótszy cykl np 23 24dni owulacja następuje wcześniejponieważ róznica między owólacją a kolejną miesiączka raczej jest stała <12-16dni> pozdrawiam papa:*
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Wiem, że jeśli ma się przeźroczysty rozciągliwy śluz to jest płodny, a jeżeli białawy lub żółtawy, gęsty to niepłodne.Ale ja bym na tym nie poległa.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no tak rozpędziłam się troszkę sosad1, ja nigdy nie mam poniżej 30 dni, więc jeszcze po okresie mam dni niepłodne, wybaczcie ;) tak jakoś wzięłam to zbyt osobiście :p

śluz rozciągliwy przezroczysty lub białawy- płodny
śluz lepki przeważnie mlecznobiały- niepłodny

wiem że jeszcze można stwierdzić na podstawie szyjki macicy, tylko teraz nie pamiętam dokładnie jak to było :/
ja polegam na śluzie, wiadomo nigdy bezgranicznie
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Hmm... z anatomii wiem, ze w dni plodne srednio temp. kobiety idzie kilka kresek do gory.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
to też fakt, tylko kto rano pamięta o tym, żeby przed wyjściem z łożka zmierzyć temperaturę???

goszka tylko że ten kalendarz jest tylko pomocniczo, nie można patrząc się tylko na niego decydować jakie ma się właśnie dni
 

Febe

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
mam wiedzieć ?
7 dni przed @ i 7 dni po są dniami bezpiecznymi co nie oznacza, że nie zajdziesz w ciążę- teoretycznie się nie zachodzi ale w praktyce różnie bywa.. Między 12 a 14 dniem cyklu może dojść do zapłodnienia. Zazwyczaj boli wtedy brzuch, czujesz się pociągająca i atrakcyjniejsza niż zwykle oraz mam straszną ochotę na seks.

Obserwowanie śluzu nie jest dobre bo złapiesz jakąś infekcję albo nawet katar i śluz już się zmienia.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
7 dni przed @ i 7 dni po są dniami bezpiecznymi
Ale to też zależy od długości cyklu.Czasami jak jest krotki to owulacja występuje zaraz po miesiączce więc te 7 dni się nie sprawdza.Ale przed okresem na pewno są jakieś niepłodne, tylko ciężko określić ile, sprawa indywidualna.
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
A więc: :p

W cyklu miesiączkowym wyróżniamy trzy okresy:
I - Okres niepłodności przed jajeczkowaniem (względny)
Obliczamy odejmując 19 dni od najkrótszego cyklu (z obserwacji długości przynajmniej sześciu poprzednich)
np. 28 - 19 = 9
Ale pewniejsze jest tu mierzenie temperatury, które z zasady zmniejsza ilość tych dni ( ok 7 dni - łącznie z miesiączką)
w tym czasie w przedsionku pochwy odczuwa się suchość lub obserwuje sie wydzielinę (skąpa, mętna, gęsta, lepka)
II- Okres płodności
rozpoczyna się następnego dnia po okresie niepłodności przed jajeczkowaniem. Pojawienie się śluzu (szyjkowego) obfity, płynny przejrzysty, rozciągliwy, daje odczucie wilgotności i śliskości.
Trwa on co najmniej 9 dni. ok 6 dni przed owulacją (obniżenie temperaury) i 3 dni po niej.
III - Okres niepłodności po jajeczkowaniu (pewny)
Trwa do następnego krwawienia. ogólnie stwierdza sie suchość.

Najlepiej do tej metody wyznaczania dni płodnych i nie płodnych jest mierzyć temperaturę (zapisywać ją - robić wykresy;P)
innej metody określenia ich, chyba nie ma :]
I oczywiście jest dla kobiet które mają względnie regularne cykle :)
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
masz rację nika, dodałam tą stronę jako dodatek, do 'naturalnych' metod określania dni płodnych, które wyżej zostały wymienione.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
whirlygirl intryguje mnie tylko jedna informacja, te 19 dni, które się odlicza, nie spotkałam się do tej pory z czymś takim ;)
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
whirlygirl intryguje mnie tylko jedna informacja, te 19 dni, które się odlicza, nie spotkałam się do tej pory z czymś takim ;)
Zaczerpnęłam informacji z poradnika 'naturalne planowanie rodziny' i w zasadzie jest tak jak napisałam. Ale ogólnie żeby na tym polegać, obserwacje muszą być prowadzone przynajmniej 6 m-cy, najlepiej rok - jeśli cykle trwały różnie- np. raz 28 raz 29,26 - to odejmujesz te 19 dni od tego najkrótszego - tyle trwa faza (względnej) niepłodności łącznie z miesiączką. Liczba ta może ulec zmianie, jeśli mierzy się temperaturę --> odejmuje się6 dni od dnia najniższej temperatury (zazwyczaj jest to owulacja)
Nie wiem czy coś mniej więcej rozjaśniłam o co chodzi ale starałam sie :p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
rozumiem, jasno napisałaś :) po prostu się zdziwiłam, bo o tych 19 dniach nigdy nie słyszałam, zawsze jakaś dodatkowa informacja ;) a jeżeli masz info z takiego poradnika, to trzeba temu zaufać ;)
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
a ja nie wierze w te kalendarzyki:p wiele osób sie rozczarowała..:(

Heheh organizm każdej kobiety jest indywidualny:):)
 
Do góry