Dna moczanowa - Podagra

k.psel

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Od zawsze choruję na dnę moczanową. Zawsze jej napady związane były z podwyższeniem kwasu moczowego we krwi. Dwa ostatnie przypadki są o ostrym i bardzo bolesnym przebiegu, ale badanie kwasu moczowego daje wynik w granicach normy.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?
Jak to leczyć?
Jak zapobiegać?
Od kilku dni biorę silne leki, ale efekt jest mizerny :(
Witam. W chwili ataku wynik badania zawartości kwasu moczanowego nie musi być wcale wysoki, bo stężenie powinno być już wyrównane. Ważne jest stężenie przed atakiem. Najlepiej kontrolować od czasu do czasu i gdy się niebezpiecznie zwiększa stosować leki zmniejszające jego zawartość. Kiedyś w celu uśmierzenia bólu stosowałem Majamil w końskich dawkach(przepisał mi "doktur"), ale to podobno śmierć dla wątroby. Potem brałem Colchicum Dispert. Od kilku lat biorę Milurit po dwie tabletki dziennie (czasem zdarzy mi się zapomnieć).Trzy dni temu zaczął mnie rwać paluch więc zwiększyłem dawkę do 4x100mg.Dzisiaj problem mam z głowy.
Pozdrawiam wszystkich Dnowców.
Nie znam długoterminowych skutków zażywania Miluritu. Nie stosuję żadnej diety.
 

zdaneknb

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
WITAM SERDAECZNIE... JESTEM TU NOWY ...OBECNIE PRZEBYWAM W WILKIEJ BRYTANI. UDAŁEM SIĘ DO MOJEGO LEKARZA,BO BARDZO BOLAŁA MNIE W NOCY NOGA(okolice dużego palucha).TEN PO OBEJRZENIU NOGI STWIERDZIŁ ŻE MAM PODAGRE. COS TAM MI POOPOWIADAŁ NA TEMAT ZYWIENIA ,DIETY,BLE, BLE,BLE. PRZPISAŁ MI LEK NAPROXEN 500mg, I DAŁ SKIEROWANIE NA POBRANIE KRWI(którą to pobiorą dopiero w poniedziałek).POWIEM KRÓTKO, ŻE SIĘ TROCHĘ PRZERAZIŁEM TYM WSZYSTKIM, A MIANOWICIE ZMIANĄ TRYBU ŻYCIA, A LUBIĘ SOBIE POSZALEĆ W KUCHNI NO I LUBIĘ UZYWKI. A CO WYCZYTAŁEM TO MUSZĘ Z PEWNYCH ŻECZY ZREZYGNOWAĆ. CHCIAŁBYM DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK WALCZYĆ Z TA CHOROBĄ I CZY MOŻNA SIĘ Z NIEJ WYLECZYĆ, A JAK NIE TO JAK Z NIA ŻYĆ? PROSZĘ O PORADĘ NA TEJ STRONIE LUB NA maila;zdaneknb@wp.pl :(
 

komets

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zakupiłem ostatnio dość ciekawą lekturę w formie ebooka, autorstwa Konrada Kokurewicza, "DNA MOCZANOWA poradnik pacjenta". Polecam, jest tam praktycznie wszystko na ten temat.
 

demo8

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Jestetm tutaj nowy i mam pytanie czy to prawda że picie soku z cytryny zatrzymuje tą chorobę?
 

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Według randomizowanych badań, spożywanie 500mg dziennie witaminy C redukuje poziom kwasu moczowego we krwi u chorych na dnę moczanową. Oczywiście nie wyleczy to dny, jednak może zmniejszaść ilość ostrych napadów i poprawiać wyniki terapeutyczne.
 

jasmin28

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
W dnie to ważne jest aby nie pic alko:) jak sie popije broo to wtedy łapie i to dość mocno kiedys napady mialem 4-6 razy do roku teraz zdarzaja sie nawet co miech.Kolchicyna daje duzo przy ostrych napadach dny odpuszcza ból mi juz po nie calych 24h ale zeby całkiem przestalo bolec trzeba u mnie z 3 doby.Do zdaneknb dna jest choroba nie uleczalna lubisz szalec w kuchni? lubisz sie bawic i pic alko wóda broo itp:) tak samo i ja ale to własnie alko poteguje zwiekszenie kwasu i radze ci w miare mozliwosci stonowac troche.Wiadomo ciezko nie pic broo szczególnie latem ale trzeba jakos radzic;).
 
C

charlotte1991

Guest
Mnie podagra dopadła pół roku temu. Walczę z nią za pomocą diety i leków. Ból trochę ustąpił ale nadal mi doskwiera. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś wrócę do ćwiczeń.
 

teneri

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.Ja na dnę choruję od 2002 roku i niestety dopiero rok temu dowiedziałem się od kogoś kto interesuje się ziołolecznictwem jak sobie poradzic z tą uciążliwą i bolesną chorobą.Odkąd piję zioła nie miałem ani raz ataku.Dietę znacznie poluzowałem i zacząłem znowu pić piwo i jeść śledzie.Zero ataków.Znowu przypomniałem sobie jak przyjemne jest JEDZENIE.Oczywiście wszystko w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem.Jeżeli chcecie poznać szczegóły napiszcie na maila:contractor2@wp.pl
 

PeggyLee

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tata miał dnę moczanową, z tego co pamiętam, to najpierw odstawił alkohol, potem tłuste, smażone potrawy, ale długo z tym walczył. Dieta coś tam dała, plus oczywiście zmiana trybu życia na bardziej zdrowy. Kupił też polecany przez lekarza Urarthone, który istotnie się przyczynił do ustania objawów. Mam nadzieję, że na dłużej będzie miał spokój, bo pamiętam, jakie miał trudności z poruszaniem się.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Wbrew pozorom wcale tak niewiele osób nie choruje na dnę moczanową. Jest to obecne równiez u wielu młodych ludzi. Przykładem jest mój brat. Bolała go stopa, nie wiedział z jakiego powodu W koncu wybrał sie do lekarza ortopedy.Ten zlecił badanie na kwas moczowy, potem zalecił odpoweidnia diete. Brat trzyma sie diety i od tego czasu objawy dny moczanowej stały się o wiele rzadsze i praktycznie już zapomina o chorobie
doz.pl/czytelnia/a218-Dna_moczanowa_-_co_to_jest_leczenie_ziolami_objawy

W leczeniu dolegliwości warto jest również wspomagać się ziołami.
 
Do góry