Dlaczego, żeby czegoś doświadczyć trzeba zaznać przeciwnego zjawiska?

  • Thread starter NieMaMnieWiecJestem
  • Rozpoczęty
S

Spamerski

Guest
NieMaMnieWiecJestem napisał:
Nie wiem spamerski, ale serio nie dostrzegasz różnicy pomiędzy istnieniem smoków a Boga? Poza tym twoje wywody są metne i w taki sposób uciekasz od odpowiedzi pisząc o tym elabolrat.


Ależ dostrzegam. Istnienie smoków jest bardziej prawdopodobne. Mętna to jest twoja wiara, ponieważ sprawę z doktrynalnego punktu widzenia przedstawiła konwalia78. Wierzysz, albo nie. Jeśli starasz się kogoś na siłę przekonać do swoich poglądów odnośnie wiary, to znaczy, że mają one kiepski grunt i prędzej czy później się rozlecą. Czego oczywiście ci nie życzę. Przedstawiłem sprawę z naukowego punktu widzenia, z kolei konwalia78 z religijnego, a ty dalej swoje. Chciałem dobrze, ale skoro mętne wywody ci się nie podobają, to nie widzę sensu dyskutowania z tobą.
 
E

Elen

Guest
Smoki istnieja w astralu. Tak ja wiele innych istot. Jesli ktos zajmuje sie magiczna strona zycia, to wie o co chodzi.
 
S

Sa Mara

Guest
Ale halucynacje i sny nie mogą być dowodem na istnienie smoków ani innych wytworów naszej fantazji :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
konwalia78, dnia 11 Marz 2015 - 12:26, napisał:
konwalia78 napisał:
Jednak osoba Jezusa chrystusa również nie była, nie jest i nie będzie dla nikogo, kto nie wierzy argumentem na istnienie Boga. Mowa jest o tym w w tym fragmencie. I żadne polemiki, dyskusje i siłowanie się na argumenty na istnienie Boga nie odniosą pozytywnego skutku.
Dlatego tzreba sobie zdać z tego sprawę, nie tracić czasu na bezsensowne rozmowy a robić swoje.
Fajnie ale wiara prawdziwa to wewnętrzne przekonanie o słuszności, czasem wręcz objawienie, a nie jakaś tam łatwowierność w teksty jak chcą to zamknąć inni. Jak śpiewała Kukulska o miłości: "...bardziej to czuję niż wiem".

Dlatego nie powinno mieszać się tych pojęć.
 
N

Naxxramas

Guest
Ale halucynacje i sny nie mogą być dowodem na istnienie smoków ani innych wytworów naszej fantazji

A czymże są halucynacje ? i czym są sny ? i dlaczego nie mogą być dowodem ? : )
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Naxxramas napisał:
Ale halucynacje i sny nie mogą być dowodem na istnienie smoków ani innych wytworów naszej fantazji

A czymże są halucynacje ? i czym są sny ? i dlaczego nie mogą być dowodem ? : )
Chociażby tylko dlatego, że nie wiemy dokładnie czym one są. :)
 
Do góry