Dlaczego Współżycie Przed Ślubem To Grzech

Status
Zamknięty.

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
wiekszosć postow to SODOMA I GOMORA wtedy tez tak mysleli , brakuje jescze tematu o sexie zbiorowym , ludzie to nie ksieża wymyslili że wspólzycie powino odbywac sie wylacznie w malzenstwie, lecz napisane jest to w bibli, a celibat jest niezgodny z biblia .

A co celibat (swoja drogą bezsensowny) ma do seksu przedmałżeńskiego.
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
w bibli jest napisane ze tylko BOG daje rozgrzeszenie była taka historia . złapano kobiete na jawnym cudzolostwie starśi izraela oraz kaplani wedlug zakonu chcieli ja zabic tak wtedy bylo ale zapytali sie PANA JEZUSA co on by zrobil, pomijam fakt ze chcieli go sprowokowac tym pytaniem a on powiedzial k kto jest bez winy niech pierwszy rzuci w nia kamieniem . nikt tego niezrobil bo kazdy znas jest winy :(

A co do tej kobiety, to ona miała mężą , a My tu mówimy, o sex-ie , przed ślubem.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
w bibli jest napisane ze tylko BOG daje rozgrzeszenie była taka historia . złapano kobiete na jawnym cudzolostwie starśi izraela oraz kaplani wedlug zakonu chcieli ja zabic tak wtedy bylo ale zapytali sie PANA JEZUSA co on by zrobil, pomijam fakt ze chcieli go sprowokowac tym pytaniem a on powiedzial k kto jest bez winy niech pierwszy rzuci w nia kamieniem . nikt tego niezrobil bo kazdy znas jest winy :(

A co to taki powód do zmartwienia? W kupie zawsze rażniej. :D
Zresztą... ja tam się w żadnym wypadku za winną nie uważam.

Ekhem, jeszcze jedno, drogi marku 1 jeżeli już tak bardzo chcesz chrzanić, to chrzań przynajmniej na temat.
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
Nie wim kto to wymyślił i nie mam zamiaru sie do tego stosować bo ,,jestem człowiek i nic co ludzkie nie jest mi obce''.

----------------------
Edit by Berials
Double post :p
 

sloneczko_neo15

Wariatka z głową w chmurach ^^
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
595
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Opole
Ja postanowiłam sobie że zachowam czystośc do ślubu ;] Chcę mieć pewność że to będzie odpowiedni facet ;]
 

Staszewski

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
347
Punkty reakcji
0
Miasto
UE
Tym, kto pomaga nam rozstrzygać, co jest dobre lub złe jest Duch Św. Jeżeli żyjemy pod prowadzeniem Ducha Św. to będziemy wiedzieli czym jest dobro lub zło. Jezus przynosi wolność i chrzci nas Duchem Św. Jeżeli nie żyjemy w wolności Jezusa to żyjemy pod prawem, które nas oskarża.

Religia zabija wolność, żywa wiara przynosi wolność.

Pozdrawiam.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Dobro i zło jest względne, każdy człowiek jest inny i ma inny system wartości. Co z tego, że będę chodził do kościoła i przestrzegał wszystkiego co mi tam pchają do głowy, jeśli będzie to niezgodne z moimi przekonaniami... Będę tylko ślepo wypełniał ich i "boga" rozkazy... Czy tak wygląda wolność, która została nam ofiarowana?
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Czy tak wygląda wolność, która została nam ofiarowana?
Idąc Twoim tokiem myślenia niedaleko zajdziemy...
To nie są żadne "rozkazy" Boga (piszemy wielką literą, jeżeli nawet nie jesteś wierzący to ortografię warto znać), ale wskazówki, które pozwalają nam lepiej żyć. Gdyby ta wolność była nieograniczona to powiedzmy, że wyszedłbym na ulicę z nożem i zabiłbym 30 osób bo to byłoby zgodne z "moimi przekonaniami". I czy z tego powodu byłoby to właściwe?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dobro i zło jest względne, każdy człowiek jest inny i ma inny system wartości.


Wartości są te same dla wszystkich. To co odróżnia resztę to własne pragnienia , pycha i niedorozwój społeczny lub duchowy. Nie mylmy pojęć.

Co z tego, że będę chodził do kościoła i przestrzegał wszystkiego co mi tam pchają do głowy, jeśli będzie to niezgodne z moimi przekonaniami...
Twoje przekonania są wprost proporcjonalne do zrozumienie tego co Ci "pochają" i własnych prywatnych oczekiwań.

Będę tylko ślepo wypełniał ich i "boga" rozkazy... Czy tak wygląda wolność, która została nam ofiarowana?


Wolność to nie anarchia
 

Staszewski

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
347
Punkty reakcji
0
Miasto
UE
Dobro i zło jest względne, każdy człowiek jest inny i ma inny system wartości. Co z tego, że będę chodził do kościoła i przestrzegał wszystkiego co mi tam pchają do głowy, jeśli będzie to niezgodne z moimi przekonaniami... Będę tylko ślepo wypełniał ich i "boga" rozkazy... Czy tak wygląda wolność, która została nam ofiarowana?

Możemy długo na ten temat filozofować ale to i tak nie zmieni faktu, że prawda jest jedna. Dobro i zło nie możemy rozpatrywać w kategoriach wartości subiektywnych. Bóg niczego człowiekowi nie narzuca, jedynie pragnie pomóc człowiekowi podejmować właściwe decyzje. Nie jesteśmy robotami w Bożych oczach ale żywymi osobami. Bóg obdarzył nas tymi wszystkimi zdolnościami, które sprawiają, że myślimy, marzymy, czegoś pragniemy itp. Bóg pragnie nauczyć nas tym wszystkim posługiwać się w taki sposób jaki przyniesie nam radość, pokój czyli jednym słowem wolność.

Katolicy mają pewne zaburzenie w rozstrzyganiu, co jest grzechem a co nie jest. Te sprawy zostały im narzucone z góry przez ich religijnych przywódców. Powstaje sprzeczność interesów. Zachęcam do samodzielnego myślenia w ścisłej współpracy z Jezusem. Gdyby znaliście Jezusa i to co w Nim zyskujemy to nie byłoby problemu z waszej strony w rozstrzyganiu czy sex przedmałżeński jest grzechem czy nie.

Pozdrawiam.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Możemy długo na ten temat filozofować ale to i tak nie zmieni faktu, że prawda jest jedna. Dobro i zło nie możemy rozpatrywać w kategoriach wartości subiektywnych. Bóg niczego człowiekowi nie narzuca, jedynie pragnie pomóc człowiekowi podejmować właściwe decyzje. Nie jesteśmy robotami w Bożych oczach ale żywymi osobami. Bóg obdarzył nas tymi wszystkimi zdolnościami, które sprawiają, że myślimy, marzymy, czegoś pragniemy itp. Bóg pragnie nauczyć nas tym wszystkim posługiwać się w taki sposób jaki przyniesie nam radość, pokój czyli jednym słowem wolność.
Pozdrawiam.

Dobrze'ś napisał :) Ale ten teeennnn taaaammm nie chciał o religii :niepewny:
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Możemy długo na ten temat filozofować ale to i tak nie zmieni faktu, że prawda jest jedna. Dobro i zło nie możemy rozpatrywać w kategoriach wartości subiektywnych. Bóg niczego człowiekowi nie narzuca, jedynie pragnie pomóc człowiekowi podejmować właściwe decyzje. Nie jesteśmy robotami w Bożych oczach ale żywymi osobami. Bóg obdarzył nas tymi wszystkimi zdolnościami, które sprawiają, że myślimy, marzymy, czegoś pragniemy itp. Bóg pragnie nauczyć nas tym wszystkim posługiwać się w taki sposób jaki przyniesie nam radość, pokój czyli jednym słowem wolność.

Katolicy mają pewne zaburzenie w rozstrzyganiu, co jest grzechem a co nie jest. Te sprawy zostały im narzucone z góry przez ich religijnych przywódców. Powstaje sprzeczność interesów. Zachęcam do samodzielnego myślenia w ścisłej współpracy z Jezusem. Gdyby znaliście Jezusa i to co w Nim zyskujemy to nie byłoby problemu z waszej strony w rozstrzyganiu czy sex przedmałżeński jest grzechem czy nie.

Pozdrawiam.

Możemy długo na ten temat filozofować ale to i tak nie zmieni faktu, że prawda jest jedna.

Oczywiscie ze prawda jest tylko jedna, a Ty jako jeden z nielicznych myslacych OBIEKTYWNIE Ja pojales. Gratulacje.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
A ja się cieszę że z moim narzeczonym a za niedługo mężem możemy robić co chcemy(w granicach rozsądku).Seks jest formą wyrażania miłości.
 

Columb

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Ludzie. Ale macie problemy. Po co komu w ogóle kościoł i jego zasady ?? Ślub to tylko formułka, kilka słów, pozór. Ślub niczego nie zmienia.

Ważne jest to aby nie traktować drugiej osoby przedmiotowo, aby nie była ona tylko narzędziem osiągniecia własnej przyjemności.... ważna jest to aby osobe tą dobrze znać i kochać ( ew. lubić - przyjaźń ponad wszystko :!: ;) ). Gdy tak jest wszystko jest w porządku.

Niema to jak zawracać sobie głowe takimi bzdurami;)

Co ty wogóle gadasz slób to tylko formułka zbyteczne słowa, wogole nie wiesz co piszesz, nie rozumiem. To w takim wypadku po co wogóle brac slub kośćielny????? idz sobie do urzendu jest krucej, nie ma wielu ludzi powiesz tam to co masz powiedzieć bez zadnego stresu podpiszesz i problem z głowy. Jeżeli o mnie chodzi to słowo Ślub znaczy bardzo wiele> To przysiega przed samym Bogiem przed samymi Wami to słowa które was wiązą na całe zycie, które nie są tylko formółką. Wyznajecie sobie Miłosc i PRZYSIĘGACIE ją sobie!!!!!!! Ale dla Ciebie to nic nie znacząca forułka jak sobie chcesz widać jak traktujesz swoja drugą połówke jak Forułke którą w karzdej chwili możesz zmienić na nową. Ale biore pod uwage to że jestś może nie wierzący ale tego nie wiem. Jednak przmyśl sobie czy te słowa to tylko formułka
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Co ty wogóle gadasz slób to tylko formułka zbyteczne słowa, wogole nie wiesz co piszesz, nie rozumiem. To w takim wypadku po co wogóle brac slub kośćielny????? idz sobie do urzendu jest krucej, nie ma wielu ludzi powiesz tam to co masz powiedzieć bez zadnego stresu podpiszesz i problem z głowy. Jeżeli o mnie chodzi to słowo Ślub znaczy bardzo wiele> To przysiega przed samym Bogiem przed samymi Wami to słowa które was wiązą na całe zycie, które nie są tylko formółką. Wyznajecie sobie Miłosc i PRZYSIĘGACIE ją sobie!!!!!!! Ale dla Ciebie to nic nie znacząca forułka jak sobie chcesz widać jak traktujesz swoja drugą połówke jak Forułke którą w karzdej chwili możesz zmienić na nową. Ale biore pod uwage to że jestś może nie wierzący ale tego nie wiem. Jednak przmyśl sobie czy te słowa to tylko formułka
Podniecile/as sie tak, ze az ortografia ci sie zbuntowala (prosze nie pisz o dysleksji-to zbyt modne ostatnio).
A formulka tak jak kazda inna jest pusta dopoki nie nadasz jej tresci; z tym ze jakakolwiek tresc nadasz tej " formulce", jest
twoja bardzo prywatna trescia ,
i dotyczy ona tylko ciebie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
a myślałem że to ja mam problem z dysortografią :) Nie zmienia to jednak faktu że columb ma sporo racji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry