Dlaczego Współżycie Przed Ślubem To Grzech

Status
Zamknięty.

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ależ nie przecze ! Ja ten fakt z racji wyznawanej przezemnie [Satanistycznej] filozofii bardzo chętnie aprobuje :)
 

Emhyr Var Emreis

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Dlaczego kościół zakazuje sexu przed ślubem? Proste- Benedykt czeka aż Unimil i Durex upadną a potem otworzy własny monopol a'la Bill G.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Ależ nie przecze ! Ja ten fakt z racji wyznawanej przezemnie [Satanistycznej] filozofii bardzo chętnie aprobuje :)

No, to mamy ze sobą (jak sądzę) coś wspólnego. :D

Hm, oj tak. Beniu od zawsze wyglądał mi na takiego, co lubi sobie od czasu do czasu pobaraszkować. :sexy:
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ratzinger niegrzeczny chłopczyk :D.

Merope - co takiego ? Fascynacje pewnymi nurtami?

Emhyr - sex jest dobry - ale to by złamało jedną z podstaw doktr. katoli :D. Ale co tam - oni są sławni z wewn. zaprzeczeń więc nikogo to nie ruszy :D.
 

silvka

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
stamtąd
heh..kościół jako instytucja nie tylko nie uznaje współżycia przed ślubem, ale także i mieszkania z partnerem zanim się pobierzecie. Jest to grzech ciężki i marne widoki na otrzymanie rozgrzeszenia. Księża podchodzą do tego tak:kochacie się? chcecie być razem? to się pobierzcie.
W skrajnych przypadkach (jestem świadkiem) dla księdza grzechem jest nawet pocałunek.
Od razu zaznaczam (żeby nie było wątpliwości i niepotrzebnych spekulacji), że jestem wierząca, ale co do działania polskiego kościoła mam wiele zastrzeżeń.
Choćby nawet ciagle powstające (za grube pieniądze) filmy o papieżu. Ale to już inna bajka. Choć jak powiedział moj kolega: "Jeszcze kilka lat i doczekamy się filmu pt.<<Rydzyk-ksiądz, który został biznesmanem>>"

;)
 
C

Cogito ergo sum

Guest
jestem osobą wierzącą, ale nie do końca w księży tylko w Boga. nie mam nic przeciwko współżyciu przed ślubem, wręcz przeciwnie uwazam ze jest to potrzebne min dlatego ze często sex wszystko zmienia. Uwazam tez ze zycie przez pewien czas 'na kocią łape' zanim sie wezmie ślub tez jest potrzebne.. czasami warto przetestować takie uczucie jak miłość..
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
jestem osobą wierzącą, ale nie do końca w księży tylko w Boga. nie mam nic przeciwko współżyciu przed ślubem, wręcz przeciwnie uwazam ze jest to potrzebne min dlatego ze często sex wszystko zmienia. Uwazam tez ze zycie przez pewien czas 'na kocią łape' zanim sie wezmie ślub tez jest potrzebne.. czasami warto przetestować takie uczucie jak miłość..

Co do mieszkania razem przed ślubem nie jest tak bardzo konieczne. To czy ktos nadaje się do życia pod jednym dachem można zauważyć na wspólnych wypadach chociażby na wakacje.
Natomiast nie bardzo wyobrażam sobie ożenic sie z kobietą z którą nie kochałem się przed ślubem. Małżeństwo to nie loteria. Sex w miłości odgrywa bardzo ważną rolę. Jeśli coś nie gra, bardzo szybka droga do rozwodu.
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Co do mieszkania razem przed ślubem nie jest tak bardzo konieczne. To czy ktos nadaje się do życia pod jednym dachem można zauważyć na wspólnych wypadach chociażby na wakacje.
Natomiast nie bardzo wyobrażam sobie ożenic sie z kobietą z którą nie kochałem się przed ślubem. Małżeństwo to nie loteria. Sex w miłości odgrywa bardzo ważną rolę. Jeśli coś nie gra, bardzo szybka droga do rozwodu.

Zgadzam się z tobą mtllc. :)
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
wiekszosć postow to SODOMA I GOMORA wtedy tez tak mysleli , brakuje jescze tematu o sexie zbiorowym , ludzie to nie ksieża wymyslili że wspólzycie powino odbywac sie wylacznie w malzenstwie, lecz napisane jest to w bibli, a celibat jest niezgodny z biblia .
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
To dlaczego księża , Nasi nauczyciele , tak nie którzy na Nich mówią , dają ludziom taki przykład ,
np. Chodzą po burdelach ? Wykorzystują dzieci sex-ualnie ? A nawet mają dzieci ? To przecież są nasi nauczyciele mamy się od nich uczyć , mamy brać z Nich przykład. Przecież Oni ślubowali BOGU. I co ? Wszyscy widzimy jak tego przestrzegają. A tu mówimy o sex-ie przed ślubem, tu chociaż jeszcze nikt nikomu nic nie przysięga. To chyba leprze, jak puźniej mają sobie całe życie, wykrzykiwać że któryś z nich jest do niczego.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
To dlaczego księża , Nasi nauczyciele , tak nie którzy na Nich mówią , dają ludziom taki przykład ,
np. Chodzą po burdelach ? Wykorzystują dzieci sex-ualnie ? A nawet mają dzieci ? To przecież są nasi nauczyciele mamy się od nich uczyć , mamy brać z Nich przykład. Przecież Oni ślubowali BOGU. I co ? Wszyscy widzimy jak tego przestrzegają. A tu mówimy o sex-ie przed ślubem, tu chociaż jeszcze nikt nikomu nic nie przysięga. To chyba leprze, jak puźniej mają sobie całe życie, wykrzykiwać że któryś z nich jest do niczego.
można bybyło mowić tu otym jaki społeczenstwo ma przyklad ale to kazdy znas odpowiada przed BOGIEM zato co robi
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z tobą , w tej wypowiedzi marek1.
Będziemy odpowiadać przed Bogiem.
Tylko mnie to wkurza , jak ksiądz nie chce dać rozgrzeszenia , jak było w moim przypadku, pisałam już wcześniej , i nie miał do tego prawa , bo rozmawiałam na ten temat z innym księdzem a sami są nie fer.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
widze ze macie niezły ubaw!!!

Ano. Żebyś wiedziała :D

wiekszosć postow to SODOMA I GOMORA wtedy tez tak mysleli , brakuje jescze tematu o sexie zbiorowym , ludzie to nie ksieża wymyslili że wspólzycie powino odbywac sie wylacznie w malzenstwie, lecz napisane jest to w bibli, a celibat jest niezgodny z biblia .

Temat o seksie ziorowym? Kusząca propozycja, nie powiem. :D

Celibat powinien przestać obowiązywać. Celibat jest nie naturalny, to wypieranie się podstawowych instynktów samozachowawczych, to nie zdrowe. Kto to widział, żeby mężczyzna żył w celibacie? Nic dziwnego, że niektórzy (nie wytrzymują) "się nudzą".
No, ale to chyba rozmowa nie na temat.
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Ano. Żebyś wiedziała :D
Temat o seksie ziorowym? Kusząca propozycja, nie powiem. :D
W dziale erotycznym pewnie już był taki temat :p

Celibat powinien przestać obowiązywać. Celibat jest nie naturalny, to wypieranie się podstawowych instynktów samozachowawczych, to nie zdrowe. Kto to widział, żeby mężczyzna żył w celibacie? Nic dziwnego, że niektórzy (nie wytrzymują) "się nudzą".
A co z tymi biednymi dziewczynkami w zakonach? (mam na myśli te ładniejsze :D )
A z celibatem jak z chodzeniem na rękach: przez chwilę fajne, ale na dłuższą metę zupełnie idiotyczne.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z tobą , w tej wypowiedzi marek1.
Będziemy odpowiadać przed Bogiem.
Tylko mnie to wkurza , jak ksiądz nie chce dać rozgrzeszenia , jak było w moim przypadku, pisałam już wcześniej , i nie miał do tego prawa , bo rozmawiałam na ten temat z innym księdzem a sami są nie fer.
w bibli jest napisane ze tylko BOG daje rozgrzeszenie była taka historia . złapano kobiete na jawnym cudzolostwie starśi izraela oraz kaplani wedlug zakonu chcieli ja zabic tak wtedy bylo ale zapytali sie PANA JEZUSA co on by zrobil, pomijam fakt ze chcieli go sprowokowac tym pytaniem a on powiedzial k kto jest bez winy niech pierwszy rzuci w nia kamieniem . nikt tego niezrobil bo kazdy znas jest winy :(
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Odnosząc się do głównego pytanie a zarazem tematu, wg mnie Chrześcijaństwo to przykazanie miłości - "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" a wszystko inne to dorobione rzeczy przez kościół, no jeszcze 10 przykazań nie. Ale, czy to grzech czy nie grzech każdy musi odopwiedzieć sobie indywiudalnie. Jeżeli uważa się za chrześcijanina to sprawa prosta stawiasz sobie pytanie i patrzysz przez pryzmat przykazania miłości. Jeżeli masz choć cień wątpliwości, że możesz poprzez współzycie, peeting skrzywdzić, urazić, obrazić, wkorczyć na jej zasady moralności to sprawa prosta łamiesz przykazanie to jest grzech. Np. jest para ale i chcą współżyć, są w liceum i myślą, że będą ze sobą do końca życia ale każde z nich chce iść na studia do innych miast w takim wypadku z ptk religii i przykazanie nie warto współżyć bo można skrzywidzć drugą osobę i nie chodzi mi o wymiar fizyczny, może psychiczny bo później może życie różnie się potoczyć. Suma sumarum, żeby wiedzieć czy to grzech z ptk religii trzeba spytać samego siebie przez przykazanie miłości.
 
Status
Zamknięty.
Do góry