Dlaczego Europa jest aż tak zależna od Niemców?

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
No co serio pisałem.
Masz szansę na biznes. Przebitka po 50% to jakbyś w hurcie w Niemczech kupował to byś tu konkretnie zarabiał.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nawet nie masz pojęcia jak rynek jest nasycony. Elektronika? Smartfonowo? Komputerki? To już się skończyło tak jak internet się kończy. Jeszcze 10 lat i zawód programisty w Polsce będzi emniej płatny jak zawód fryzjera.
Elektronika to naj naj gorszy segment do handlu z możliwych. To jest robota na krótki okres a nie na całe życie. Import od Niemców? Ale dla kogo powiedz...
Dla polaczków którzy Allegro uznają za wyznacznik cen? hehe
Ja już w handel nigdy nie wejdę, no może jedynie auta ale o innych fantach nawet nie myślę. Rynek stoi. Juz kilku znajomków sklepy polikwidowało (komputery/RTV i podobne).
Kupię na handel w HP 10 laptopów, zapłacę od sztuki w hurcie 14900zł a za tydzień Mediamarkty i inne zrobią promocję na odstrzał konkurencji i te same laptopy będą u nich po 1399zł...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Pisałem o czymś innym.
Pisałeś wcześniej że w Niemczech tak tanio a w Polsce tak drogo, stąd jeśli w istocie tak jest to kupuj w Niemczech i sprzedawaj w Polsce.

W kwestii handlu.
Sam pisałeś że należy zamknąć rynek z Chin to jak sobie wyobrażasz komkurowanie na zamkniętym rynku z Media Markt?
Co możesz innego w lepszej cenie zaoferować? Nic.
Dlatego napisałem Ci ze zamknięty rynek to jest już totalna patologia.
A handel elektronika ma sens tylko wtedy kiedy kupuje się u źródeł.
Media Markt nie może wszystkiego dać taniej. Są artykuły które mają taniej a są takie na których zarabiają dużo więcej. Na czymś muszą.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czeka nas to samo co mają obecnie Grecy, Włosi, Hiszpanie a nawet już Francuzi. Za dekadę małych sklepów nie będzie. Będziemy mieli tak samo jak ma teraz pół europy na południu czyli masę hipermarketów i olbrzmi kryzys. Wtedy to się dopiero zaczną żniwa. Małe sklepy są w Polsce sukcesywnie likwidowane. Nie mamy szans konkurować z dużymi a Chińczyk też nie głupi. Myślisz że producent odda Ci 1000 szt. na kwartał sprzętu w cenie jaką mają sieci?
Mówisz nie zamykać rynku to ... jaki masz pomysł na to by handlowali wszyscy a nie tylko jeden?
Przecież taki niby jeden Mediamarkt to: Saturn, Real, M1 i Makro. Uznajesz to za konkurencję wpuścić jedną i tą samą firmę na rynek pod inną nazwą i innym logo?
A Auchan i Simply? Przecież to też jedna firma!
A teraz zobacz gdzie cwaniaczki z logo Auchan nie mają wjazdu:
7937505700_1516024427.png


Nie maja wjazdu do Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Anglii i całej Skandynawii!
Czemuuuuuuu???
Nadal będziesz uznawał że rynku nie da się przymknąć??
Skandynawia i Niemcy nie chcą Auchana???????? No cóż to się tam staooo?
Bali się że im Auchan Aldiego i Lidla ukatrupi??
To czemu my się nie baliśmy o polomarkety i podobne? Bo nie przewidzieliśmy że doprowadzi to do zagłady marki i z torbami pójdziemy gdy inni zrobią zmowy cenowe?

A tutaj TESCO:
7116671200_1516024758.gif


O jej, co się staooooo?? Zachód nie chciał TESCO??? Czemuuu????

No to jadziem dalej, Carrefour:

9024391300_1516024882.jpg


Też Niemcy nie chcą?? Czemuuuu??
Mamy w Polsce tyle produktów własnej roboty że juz dawno powinny istnieć Polskie sieci handlowe (Polskie po całości!) a resztę cwaniaczków won!!!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
_____________________ napisał:
Mamy w Polsce tyle produktów własnej roboty że juz dawno powinny istnieć Polskie sieci handlowe (Polskie po całości!) a resztę cwaniaczków won!!!
Kupuj w Polskich. Dino, Lewiatan...

A, jeszcze taka ciekawostka: W Czechach to samo. Największy koncern paliwowy należy do Orlenu. Jak jechałem na wakacje w tym roku i przelatywaliśmy przez Czechy, to cos mi te ich najlepsze stacyki zalatywały Orlenem, sprawdziłem i rzeczywiście, kapitał nasz. Benzina plus, czy jakoś tak się nazywa... Jeszcze kolejna ciekawostka - maja tam 100 oktanowa benzynę, a w Polsce nie uświadczysz xD

comment_r3jASU5dVVuJ4UtM4HgzFdtgwvbl1xBR.jpg
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
_____________________ napisał:
Nie maja wjazdu do Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Anglii i całej Skandynawii! Czemuuuuuuu??? Nadal będziesz uznawał że rynku nie da się przymknąć?? Skandynawia i Niemcy nie chcą Auchana???????? No cóż to się tam staooo? Bali się że im Auchan Aldiego i Lidla ukatrupi?? To czemu my się nie baliśmy o polomarkety i podobne? Bo nie przewidzieliśmy że doprowadzi to do zagłady marki i z torbami pójdziemy gdy inni zrobią zmowy cenowe?
​Żadne państwo w Europie nie ma prawa do tego, żeby jakiejś sieci zabraniać działalności.
Jeśli znasz taki zapis ustawy niemieckiego rządu to proszę konkretne informacje w oparciu o jakie przepisy UE, sieć Auchan jest nieobecna w wymienionych przez Ciebie krajach.
Sieć Auchan występuje w Niemczech pod nazwą REAL, gdzie przejęła większość marketów. To, że dana sieć nie jest obecna w danych kraju nie oznacza, że ma zakaz, po prostu ma taką strategię.
Marka chipsów i chrupek CHIO - tak popularna przecież kiedyś w Polsce zniknęła...nie z powodu zakazu tylko pewnej strategii właściciela.
CHIO jest wszędzie w Europie- tylko w Polsce nie ma, jest to celowa strategia.
 
Do góry