Dietetyka co sądzicie ?

kamilo031

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam ,

Jestem ciekawy zawodu dietetyka ..
Zastanawiam się jak trudne sa studia , co po nich , czy opłaca sie w tych czasach ten zawód , jak wygladaja studia ? itp :)
Liczę na wypowiedzi ludzi będących w fachu ale nie tylko .


Pozdrawiam :tongue:
 

czornydanio90

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Mam wielu znajomych na i po dietetyce i niestety pracy dla dietetyków nie ma :(

baaa... jedna znajoma 2 tyg. temu straciła pracę w szpitalu
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
W szpitalach to nie ma co szukać. Dietetyków zatrudniają chyba niewielu. Jeśli iść na dietetykę to chyba tylko z myślą o tym, żeby otworzyć własny biznes. A to zawsze może się udać, albo nie. A studia pewnie do najłatwiejszych nie należą, bo to mnóstwo wiedzy nie tylko o składnikach spożywczych, ale o biologii, fizjologii, hormonach, itp.
 

arye

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
ja chciałam iść, ale zrezygnowałam. teoretycznie praca jest, ale to tylko teorie. moim zdaniem ciezkie studia bo to na medycznym. jednak ja poszłam na biotechnologie i jak na razie jestem zadowolona.
 

czornydanio90

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nie koniecznie musisz studiować dietetykę na Uniwerku Medycznym. Nawet prywatne szkoły wyższe prowadzą ten kierunek. To nie medycyna.
 

arye

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
w sumie masz racje. ja patrze po swoim mieście. ale racja, wcale nie musi byc na medycznym.
 

shtruks

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Myślę, że to dobry kierunek, ponieważ teraz dużo osób chce korzystać z porad takich dietetyków. Dodatkowo przy odrobinie szczęścia może uda Ci układać dietę jakiemuś sportowcowi :)
 

hudyruj

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Wrocław
Nie ma pracy dla dietetyków w szpitalach? No i co z tego. Studiując niemalże każdy kierunek można otworzyć własną działalność gospodarczą. Dietetyk otwierając własny gabinet i reklamując się tylko w internecie może zarabiać ładne pieniądze.
 

czornydanio90

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nie chodzi o to, że nie ma pracy tylko to, że dietetyków jest za dużo... Nie ma tak dużego zapotrzebowania na nich - tak jak i fizjoterapeutów.
 

ejtiejt

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Studia ciekawe, a jednocześnie wymagające. Na obecną chwilę nie warto iść, bo pracy sie nie znajdzie, a to co jest, to za głodową stawkę.
 
Do góry