Depilacja czy nie ?

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ktos juz nawet w jakims temacie pisal, ze zapuszzca wlosy na zime, tylko nie pamietam kto i czy to aby na nogach bylo :]
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
haha rozumiem, kurcze wszyscy faceci jednak sa za wygodni, jak juz sie ich do czegos przyzwyczai to koniec :]
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Chornia przed przemarznieciem konkretnei w ten sposob, ze nasza 'gesia skorka' (czyli postawienie tych wlosow) stanowi wartswe izolacyjna (to pozostalosc po stroszeniu pior u ptakow :D).
A co do siedliska bakterii- niby tak, we wlosach gromadza sie bakterie, ale przeciez (choc pewna nie jestem, ale tak mi sie wydaje...) o to chodzi, zeby one gromadzily sie w tych wlosach, a nie przenikaly dalej (tzn. do narzadow plciowych), nie?
 

ZoOm

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
żeś się wziął?
Ale cieawe teorie wysnuwacie. Pytanie: Czy rozmawiamy o depilacji czy o roli owłosienia łonowego ? 'Pozostałość po ptakach' a co do czego? Czyżbyśmy pochodzili od skrzydlatych przyjaciół Św. Franciszka ? Efekt gęsiej skórki to odruch mający na celu stworzyć dodatkowe źródło temperatury poprzez skurcze włókien mięśniowych pod skórą. Pozostałość? Raczej jedno z zachowań fizjologicznych naszego ciała. :) Rola owłosienia? Kwestia do dyskusji.
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
haha rozumiem, kurcze wszyscy faceci jednak sa za wygodni, jak juz sie ich do czegos przyzwyczai to koniec :]

Dokładnie, to sa stworzonka szybko przystosowywujące się do "otoczenia" i jak już się przyzwyczają to koniec ;)

Ale, dlaczego tak mało chłopaczków się tu wypowiada??
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ale cieawe teorie wysnuwacie. Pytanie: Czy rozmawiamy o depilacji czy o roli owłosienia łonowego ? 'Pozostałość po ptakach' a co do czego? Czyżbyśmy pochodzili od skrzydlatych przyjaciół Św. Franciszka ? Efekt gęsiej skórki to odruch mający na celu stworzyć dodatkowe źródło temperatury poprzez skurcze włókien mięśniowych pod skórą. Pozostałość? Raczej jedno z zachowań fizjologicznych naszego ciała. :) Rola owłosienia? Kwestia do dyskusji.

Nie, Ty mowisz o dreszczach :p. Dreszcze powoduje podwyzszenie tempaeratury naszego ciala poprzez skurcze miesni szkieletowych. A gesia skorka to tylko 'stawanie' wlosow na calym ciele, meidzy tymi wlosami gromadzi sie warstwa izolacyjna powietrza. Tak to dziala. I tak samo robia ptaki ze swoimi piorami :p.
 

ZoOm

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
żeś się wziął?
Oba mechanizmy działają podobnie. Oba zjawiska wystpują przy obniżeniu temperatury otoczenia w stosunku do ciepłoty ciała. A na pewno nie powiesz mi, że to pozostałości po procesie ewolucji :| To, że niektóre zachowania mamy podobne jak u zwierząt to nie znaczy, że to 'pozostałość' po ewolucji kiedy to istota ludzka była na poziomie danego gatunku. ;p
''Dreszcze powoduje podwyzszenie tempaeratury naszego ciala poprzez skurcze miesni szkieletowych.'' Czy Ty widziałeś kiedyś człowieka w pełnym skurczu mięśni które obejmują dreszcze? Skurczają się pojedyńcze włókna co daje minimalną wzwyżkę energii cieplnej. '' meidzy tymi wlosami gromadzi sie warstwa izolacyjna powietrza. '' Troche za mało mamy tych włosów na ciele, zeby tworzyć warstwe izolacyjną. Po to mamy ubrania. ;)
Jeżeli chodzi o depilacje, to moim zdaniem, troche jest za łyso kiedy włosów nie ma :D ale jak kto woli... ;p

pzdr.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
widze dwoch biologow sie spotkalo :p

motylek jak chcialam cos niecos zapuscic to tez byl protest :]
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Alez mi nie chodzi o to, ze to pozostalosc po ewolucji <_< Raczje o to, ze u nas te wlosy sa w dosc szczatkowej postaci, a ptaki czy nawet jeszcze nizsze od nas ssaki maja ten mechanizm duzo bardziej rozbudowany. U nas sa to po prostu pozostalosci, bo- jak sam mowisz- nam takie kilkumilimetrowe wlosy na skorze nie wystarczaja do termoizolacji.
 

ZoOm

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
żeś się wziął?
tak by the way, nie miałem nigdy gęsiej skórki w okolicach łonowych :D A jak wy ? ;p

Ja tam się nigdzie nie golę, i uważam golenie za objaw pedalstwa :)
Objaw? Pedalstwa? A co to choroba, Proszę Szanownego Pana ? :p Myślę że noszenie obcisłej bielizny to objaw heteroseksualności. 'A-feee-e' :lol:
pzdr.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ja tam się nigdzie nie golę, i uważam golenie za objaw pedalstwa
rownie inteligentne i wznioles co poglad poslanki sobeckiej
ze czerwona torebka to objaw homoseksualizmu
gratulacje
wysokich lotow zycze...
 

Adamsky

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
Warszawa
Ja tam się nigdzie nie golę, i uważam golenie za objaw pedalstwa :)

I pewnie miewasz niezłe "tarzanello" w rowie! :D :D :D
A Twoja partnerka uprawiając "lizing" (o ile jest na tyle odważna by robić to z kępą krzaków) co chwilę wyciągła długaśnego włosa z ust....
(Sorki wszystkich za obsceniczność)
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
I pewnie miewasz niezłe "tarzanello" w rowie! :D :D :D
A Twoja partnerka uprawiając "lizing" (o ile jest na tyle odważna by robić to z kępą krzaków) co chwilę wyciągła długaśnego włosa z ust....
(Sorki wszystkich za obsceniczność)

Taaak, tez tak miewam...:p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
moj facet ma skrocone wloski a i tak co jakis czas cos mi zostaje miedzy zebami, nie cierpie tego :] brrrrr
no ale coz nie bede go namawiac zeby golil sie calkowicie, raz to dla mnie zrobil i w sumie wygladalo to smiesznie
 
Do góry