Deep Black

Status
Zamknięty.

Prokulus

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Bubba nieśpiesznie nadpił piwo po czym odpowiedział nie odwracając się do rozmówcy:
- i pięć minut by wyjaśnić na czym polega albo nie masz interesu...
Drugi łyk.
- ... w każdym razie nie ze mną. Słucham.



-------------------[Skrócona KP]-------------------------------
ƒBubba: siła 4, kondycja 3, charyzma 1, inteligencja 2 (+2)
ƒUmiejętności: naprawa/technika, handel
ƒ"Osa": siła ognia 1 (2 działka plazmowe i dwie rakiety), opancerzenie 2, pojemność ładowni 3, szybkość 2,
ƒEkwipunek: - pistolet, zapasowy magazynek
ƒ- narzędzia
ƒ- ok. 400 dolarów i 150 m-pesów
ƒ- gogle spełniające nokto- i termowizora, w dodatku wyświetlające wiele potrzebnych informacji
ƒ
ƒw ładowni
ƒ- karabin maszynowy
ƒ- wiele komponentów do maszyn, itp. pozwalający np. naprawiać komputery i roboty
ƒ- bogaty zestaw narzędzi, łącznie np. ze spawarką
ƒ- apteczka
ƒ- mniejsza "apteczka" zawierająca niewielką ilość substancji psychoaktywnych, w tym nielegalnych
ƒ- racje żywnościowe na dwa tygodnie
[WERSJA ROZSZERZONA]
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Haren Gurathiel

- paliwo kosztuje 5 dolarów z jednostkę z tego co widzę do nie wypsztykałeś się do cna ze swych zapasów, do pełna wejdzie ci 15 jednostek a-m to będzie razem 75 dolarów – podliczył skrupulatnie pracownik stacji – Mamy tu mały … yyy ciężko to nazwać restauracją, na górze jest mały bar możesz tam zjeść i się napić, ale uważaj na towarzystwo, w obecnych czasach, kręci się tu wielu podejrzanych typków.

[Wydajesz: 75 dolarów]

Vincent La Roche

Statki rozproszyły się w poszukiwaniach. Po godzinie Vincent otrzymał pierwsze raporty. Kapitanowie poinformowali że szczątki krążownika szybujące w przestrzeni wyglądają podejrzanie jak na atak małymi myśliwcami.
Vincent rozmyślał:
„Zgodnie z podręcznikową strategia, małe statki atakujące wielki starają się szybkimi manewrami unieruchomić statek niszcząc jego silniki, a potem wykończyć go niszcząc z układy podrzymujące życie, ale wtedy w przestrzeni pozostaje wrak statku, a tu mamy tylko masę rozrzuconych szczątek, dziwne, …. bardzo dziwne.
Z zadumy wyrwała go Ekuryua:
- kapitanie La Roche Tegami melduje że natrafili na ślady po energii silników anty materii, udało im się ustalić że są pozostawione prze kilka małych pojazdów i jeden duży.

Lucius "Shadow" Heider

- Do pełna to będzie 85 dolarów – powiedział pracownik – duży ruch dzisiaj mamy, co jest zaskakujące bo myślałem że czeka nas bankructwo po tym całym zamieszaniu ze zniszczonym krążownikiem.

[Wydajesz: 85 dolarów]

Bubba

- Nazywam się Gregorian, to wszystko w kwestii przedstawienia się – powiedział opryskliwie – Chodzi mi oto że w układzie Aptic dzieje się teraz dużo interesujących rzeczy i chciałbym się tam jakoś dostać, ludzie tacy jak my, którzy powiedzmy „nie cieszą się nieskazitelną opinią” mogą tam trochę zarobić, sam sobie nie poradzę bo nie jestem pilotem, a sprzedanie informacji duchom już nie jest tak opłacalne jak kiedyś.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Lucius wypłacił należną kwotę. Dodatkowo zagadał pracownika:
-Jest na tej stacji ktoś... wiesz... dobrze poinformowany?
Jeśli otrzymałby potrzebne informacje udałby się do wskazanej osoby aby zamienić z nią kilka zdań. Jeśli nie natychmiast wsiada na statek i rusza na poszukiwanie rud żelaza.

<><><><><><><><><><><>


Atrybuty:
Siła 3 (+1)
Kondycja 4
Charyzma 1
Inteligencja 2 (+1)

Umiejętności:
-"Zdolności zwiadowcze" = znajomość tego jak skradać się niezauważonym, jak zdobywać pożywienie i wodę, jak poruszać się w trudnym terenie (wspinaczka itp.)
-"Znajomość broni" = znajomość konstrukcji broni, sposobów jej naprawiania, składania, obsługi (dotyczy też materiałów wybuchowych)

Ekwipunek:
Pistolet (30 naboi, magazynek zapasowy)
Strzelba laserowa (bateria na 45 wystrzałów x 3, duża siła rażenia, działa jak shotgun)
Karabin snajperski (12 przebijających pancerz naboi x 2, zasięg do 3 km)
Kombinezon bioniczny (osłania przed zimnem, wysokimi temperaturami, i ciosami w pewnym zakresie)
Kapsułki żywieniowe (jedna to porcja żywności na cały dzień, 20 sztuk)
460 dolarów i 100 m-pesów.
Gogle noktowizyjne
Nóż myśliwski
Skaner osobisty (wychwytuje ruch w promieniu 100 metrów oraz ma tryb wykrywania ciepła)
5 x granaty przeciwpiechotne
2 x granaty fosforowe
3 x ładunki implozyjne
Łamacz kodów
Zestaw pierwszej pomocy (silny antybiotyk x 1, uniwersalny antybiotyk x 2, płyn odkażając x 2, opatrunek x 2)
Dwie fiolki silnej trucizny
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Ciekawe, wychodzi na to że był jeden duży statek ale pozostaje kwestia czy to ludzie z planety czy zjednoczona ludzkość zniszczyła krążownik. Pobierzcie próbki wraku do analizy może oprócz naszego statku są tutaj fragmenty statków agresora.
Dobra robota żołnierze!

Atrybuty:
Siła: 2
Kondycja 2
Charyzma: 3 (+1)
Inteligencja: 3 (+1)

Ekwipunek:
Pistolet (regulaminowy przydział oficera armii Abh + 3 magazynki x10 plazmowych naboi do niego)
Karabin snajperski WFS-946 z lunetą +50 naboi do niego.
10 granatów (znajdują się wewnątrz statku)
Dwa zapasowe mundury jeden galowy jeden bojowy (obecnie kapitan porusza się w mundurze bojowym)
Rację żywnościowe na 30 dni.
Apteczka.
200 Mpsów.
 

Haren

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
492
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
Haren zapłacił należną kwotę po czym udał się do owego baru, gdzie usiadł i nie zamawiając niczego słuchał toczących się wokół rozmów. A nuż usłyszy coś ciekawego...


_________________________________________________________________________

Imię i nazwisko: Haren Gurathiel
Wiek: 26lat
Frakcja: Ludzkie Imperium Abh
Profesja: Najemnik (człowiek)


Atrybuty:
Siła: 2 (+2)
Kondycja 3
Charyzma: 2
Inteligencja: 3


Umiejętności:
Broń (umiejętność obsługi, używania broni palnej, białej oraz wybuchowej, w tym celowania z broni palnej)
Pilot F 302 (Haren potrafi walczyć F 302, zna na wylot jego zalety i wady oraz budowę, umie pokonać nim przeciwnika zarówno w kosmosie, jak i na planecie. Ponadto zna podstawowe zasady budowy myśliwców i ich wykorzystania, orientuje się mniej więcejw innych typach myśliwców)


Statek Kosmiczny:

F 302


Siła ognia: 3 (2x sprzężone działka jonowe po obu stronach kabiny, 4 rakiety podwieszane - niewielki ładunek nuklearny, używany do niszczenia średniej wielkości statków, 2 wyrzutnie granatów odłamkowych w skrzydłach)
Opancerzenia: 1 (płyta tytanowa 75mm, średniej mocy [jak na myśliwiec] powłoka ochronna)
Pojemność ładowni: 2 (20 jednostek a-m, jedzenie na 20 dni)
Szybkość: 2 (silniki 2 rodzajów: atmosferyczne silniki odrzutowe po bokach oraz używany w przestrzeni kosmicznej silnik impulsowy w

środku)


Ekwipunek:
Pistolet Automatyczny (pociski 9mm, p-panc podkalibrowe z odrzucanym sabotem lub dum dum z ładunkiem wybuchowym - 3 magazynki (27naboi) 1 rodzaju, 2 magazynki (18 naboi) drugiego)
Karabin Laserowy (z lunetą, 3 akumulatory - każdy starcza na 10 strzałów)
Karabin Automatyczny (120 pocisków [4 magazynki] 9mm, p-panc podkalibrowe ze zubożonego uranu z odrzucanym sabotem)
Kombinezon Energetyczny (tytan 15mm, pochłania część energii z ostrzału laserowego, jonowego oraz fotonowego, wyposażony w maskę gazową oraz sztuczne skrzela)
Wizjer podczerwony (wbudowany w Kombinezon, widać niebiesko-czerwony świat - im coś jest bardziej czerwone tym cieplejsze, posiada opcję włącz/wyłącz)
Nóż (Tytanowe ostrze)
3 Granaty P-piech.
2 Granaty Hukowe
1 Granat Jonowy (ofiary w promieniu +/- 1,5m nieprzytomne przez ok. minutę)
1 Ładunek Kumulacyjny (waga 2kg. Stalowe pudło z elektromagnesami z 1 strony i silnym emiterem laserowym w środku. Działa jak pojedynczy wystrzał z działa laserowego, ale ma zasięg kilkudziesięciu cm - trzeba przymocować do np. drzwi)
Zestaw Medyczny (bandaże, penseta, nożyczki, aspiryna, morfina)
Plecak (kevlar + tytanowe elementy)
Karta autoryzacji
150 m-pesów
75 $
 

Prokulus

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
- Nazywam się Gregorian, to wszystko w kwestii przedstawienia się – powiedział opryskliwie – Chodzi mi oto że w układzie Aptic dzieje się teraz dużo interesujących rzeczy i chciałbym się tam jakoś dostać, ludzie tacy jak my, którzy powiedzmy „nie cieszą się nieskazitelną opinią” mogą tam trochę zarobić, sam sobie nie poradzę bo nie jestem pilotem, a sprzedanie informacji duchom już nie jest tak opłacalne jak kiedyś.
- Da się zrobić. Za opłatą oczywiście. Podczas przelotu obowiązują moje zasady. Za dodatkowy ładunek - opłata. Pełna dyskrecja - ale jeśli wyjawisz co się tam takiego ciekawego dzieje mogę zejść trochę z ceny...



-------------------[Skrócona KP]-------------------------------
ƒBubba: siła 4, kondycja 3, charyzma 1, inteligencja 2 (+2)
ƒUmiejętności: naprawa/technika, handel
ƒ"Osa": siła ognia 1 (2 działka plazmowe i dwie rakiety), opancerzenie 2, pojemność ładowni 3, szybkość 2,
ƒEkwipunek: - pistolet, zapasowy magazynek
ƒ- narzędzia
ƒ- ok. 400 dolarów i 150 m-pesów
ƒ- gogle spełniające rolę nokto- i termowizora, w dodatku wyświetlające wiele potrzebnych informacji
ƒ
ƒw ładowni
ƒ- karabin maszynowy
ƒ- wiele komponentów do maszyn, itp. pozwalający np. naprawiać komputery i roboty
ƒ- bogaty zestaw narzędzi, łącznie np. ze spawarką
ƒ- apteczka
ƒ- mniejsza "apteczka" zawierająca niewielką ilość substancji psychoaktywnych, w tym nielegalnych
ƒ- racje żywnościowe na dwa tygodnie

[WERSJA ROZSZERZONA]
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Haren Gurathiel

Haren siedział przysłuchując się rozmową.
- ech co za badziewna stacja ...
- no nawet nie ma tu jakiś fajnych pań ....
Rozmowa dwóch pijanych ludzi nie była interesująca.
- jakie pieniądze .... nie jestem ci nic winien ty pajacu ...
- płać luju albo pożałujesz

- mówią że to meteory tam na Sufugnoff
- tak to dlaczego wojsko zabezpieczyło teren
- nie wiem, ale ostatnio dzieje się tu wiele dziwnych rzeczy
- Ty stary lubisz te teorie spiskowe, a właściwie to od kiedy Sufugnoff ma swoje wojsko
- od niedawna od kiedy ogłosili niepodległość, w sumie ciężko to nazwać wojskie to zbiór najemników i tym podobnych typów
- to tym bardziej jest to dzi .....

Do Harena podszedł wysoki mężczyzna,
- kim jesteś i co tu robisz przyjacielu, nie lubimy tu wciskających nos w nie swoje sprawy

Vincent La Roche

Dane o zebranych próbkach zostały wysłane do analizy. Raport doszedł szybko. Okazuje się że krążownik został ostatecznie zniszczony przez działo fotonowo-plazmowe o dużej mocy, jakimi nie mogły dysponować myśliwce, o jakich wspominał raport. Pośród przesłanych szczątków znalazły się też te z zniszczonych myśliwców. Były to standardowe statki używane przez ludzi, naukowcy ustalili że statki prawdopodobnie pochodzą z planety Crystir, która należała do Imperium Abh.

Lucius "Shadow" Heider

Pracownik stacji zamyślił się:
- zależy o jakie informacje Ci chodzi, najwięcej powinien wiedzieć barman, bo podróżni jak się spiją to dużo mówią, ale nie wszystkie informacje mogą być prawdziwe, jest jeszcze Lang Seeng, mechanik wie sporo o statkach jakie tu latają sporo też rozmawia z pilotami gdy wykonuje naprawy, bo tu trudno o jakieś inne rozrywki. No i ja też mogę coś wiedzieć.

Bubba

Gregorian podrapał się po głowie i powiedział cicho aby nikt przypadkiem go nie podsłuchał.
- Ja chcę się dostać do ludzi z HAGANE - tej kampanii stalowej, Aptic to układ jeszcze niezbadany do końca, gdyż jest to terytorium graniczne, latanie tam jest niebezpieczne, ale ludzie z HAGANE nie boją się ryzykować, gdybym się do nich przyłączył i im pomagał to by mi nieźle płacili. Ale gdy usłyszałem że na stacji znajduję się ktoś taki jak Ty pomyślałem o wspólnym biznesie. Jeśli chodzi o kasę to mogę pokryć kosz lotu a do Aptic, i połowę kosztów jakie zużyjemy na poszukiwania, ale nagrodą dzielimy się też po równo.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Lucius wyciągnął 10 dolarów i włożył do ręki pracownika.
-To postaraj sobie przypomnieć czy wiesz coś co mogło by się przydać Duchowi... - powiedział rozglądając się dookoła - Przy okazji daj mi też namiary na tego mechanika, gdzie go mogę znaleźć dokładnie.

<><><><><><><><><><><>


Atrybuty:
Siła 3 (+1)
Kondycja 4
Charyzma 1
Inteligencja 2 (+1)

Umiejętności:
-"Zdolności zwiadowcze" = znajomość tego jak skradać się niezauważonym, jak zdobywać pożywienie i wodę, jak poruszać się w trudnym terenie (wspinaczka itp.)
-"Znajomość broni" = znajomość konstrukcji broni, sposobów jej naprawiania, składania, obsługi (dotyczy też materiałów wybuchowych)

Ekwipunek:
Pistolet (30 naboi, magazynek zapasowy)
Strzelba laserowa (bateria na 45 wystrzałów x 3, duża siła rażenia, działa jak shotgun)
Karabin snajperski (12 przebijających pancerz naboi x 2, zasięg do 3 km)
Kombinezon bioniczny (osłania przed zimnem, wysokimi temperaturami, i ciosami w pewnym zakresie)
Kapsułki żywieniowe (jedna to porcja żywności na cały dzień, 20 sztuk)
450 dolarów i 100 m-pesów.
Gogle noktowizyjne
Nóż myśliwski
Skaner osobisty (wychwytuje ruch w promieniu 100 metrów oraz ma tryb wykrywania ciepła)
5 x granaty przeciwpiechotne
2 x granaty fosforowe
3 x ładunki implozyjne
Łamacz kodów
Zestaw pierwszej pomocy (silny antybiotyk x 1, uniwersalny antybiotyk x 2, płyn odkażając x 2, opatrunek x 2)
Dwie fiolki silnej trucizny
 

Haren

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
492
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
- Nie, kim TY jesteś i co TY tu robisz, prócz oczywiście zajmowania mojego czasu. Widzisz, ja też nie lubię ludzi wciskających się w MOJE sprawy. Ale jeśli powiesz mi conieco o tym, czemu tak mnie wypytujesz, może powiem coś więcej. - To mówiąc Haren przesunął karabin automatyczny leniwym ruchem z pleców na kolana i odsuwając się naprzeciw nieznajomego założył nogę na nogę.


_________________________________________________________________________

Imię i nazwisko: Haren Gurathiel
Wiek: 26lat
Frakcja: Ludzkie Imperium Abh
Profesja: Najemnik (człowiek)


Atrybuty:
Siła: 2 (+2)
Kondycja 3
Charyzma: 2
Inteligencja: 3


Umiejętności:
Broń (umiejętność obsługi, używania broni palnej, białej oraz wybuchowej, w tym celowania z broni palnej)
Pilot F 302 (Haren potrafi walczyć F 302, zna na wylot jego zalety i wady oraz budowę, umie pokonać nim przeciwnika zarówno w kosmosie, jak i na planecie. Ponadto zna podstawowe zasady budowy myśliwców i ich wykorzystania, orientuje się mniej więcejw innych typach myśliwców)


Statek Kosmiczny:

F 302


Siła ognia: 3 (2x sprzężone działka jonowe po obu stronach kabiny, 4 rakiety podwieszane - niewielki ładunek nuklearny, używany do niszczenia średniej wielkości statków, 2 wyrzutnie granatów odłamkowych w skrzydłach)
Opancerzenia: 1 (płyta tytanowa 75mm, średniej mocy [jak na myśliwiec] powłoka ochronna)
Pojemność ładowni: 2 (20 jednostek a-m, jedzenie na 20 dni)
Szybkość: 2 (silniki 2 rodzajów: atmosferyczne silniki odrzutowe po bokach oraz używany w przestrzeni kosmicznej silnik impulsowy w

środku)


Ekwipunek:
Pistolet Automatyczny (pociski 9mm, p-panc podkalibrowe z odrzucanym sabotem lub dum dum z ładunkiem wybuchowym - 3 magazynki (27naboi) 1 rodzaju, 2 magazynki (18 naboi) drugiego)
Karabin Laserowy (z lunetą, 3 akumulatory - każdy starcza na 10 strzałów)
Karabin Automatyczny (120 pocisków [4 magazynki] 9mm, p-panc podkalibrowe ze zubożonego uranu z odrzucanym sabotem)
Kombinezon Energetyczny (tytan 15mm, pochłania część energii z ostrzału laserowego, jonowego oraz fotonowego, wyposażony w maskę gazową oraz sztuczne skrzela)
Wizjer podczerwony (wbudowany w Kombinezon, widać niebiesko-czerwony świat - im coś jest bardziej czerwone tym cieplejsze, posiada opcję włącz/wyłącz)
Nóż (Tytanowe ostrze)
3 Granaty P-piech.
2 Granaty Hukowe
1 Granat Jonowy (ofiary w promieniu +/- 1,5m nieprzytomne przez ok. minutę)
1 Ładunek Kumulacyjny (waga 2kg. Stalowe pudło z elektromagnesami z 1 strony i silnym emiterem laserowym w środku. Działa jak pojedynczy wystrzał z działa laserowego, ale ma zasięg kilkudziesięciu cm - trzeba przymocować do np. drzwi)
Zestaw Medyczny (bandaże, penseta, nożyczki, aspiryna, morfina)
Plecak (kevlar + tytanowe elementy)
Karta autoryzacji
150 m-pesów
75 $
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Hmm, planeta Crystir to robi się ciekawe. Żołnierzu co wiemy o tej planecie? Połącz się z bazą i ściągnij wszystkie dostępne dane o tej planecie i jej mieszkańcach.
Jak daleko stąd jest ta planeta? Czy to możliwe że agresorzy pochodzą stamtąd?

Atrybuty:
Siła: 2
Kondycja 2
Charyzma: 3 (+1)
Inteligencja: 3 (+1)

Ekwipunek:
Pistolet (regulaminowy przydział oficera armii Abh + 3 magazynki x10 plazmowych naboi do niego)
Karabin snajperski WFS-946 z lunetą +50 naboi do niego.
10 granatów (znajdują się wewnątrz statku)
Dwa zapasowe mundury jeden galowy jeden bojowy (obecnie kapitan porusza się w mundurze bojowym)
Rację żywnościowe na 30 dni.
Apteczka.
200 Mpsów.
 

Prokulus

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Gregorian podrapał się po głowie i powiedział cicho aby nikt przypadkiem go nie podsłuchał.
- Ja chcę się dostać do ludzi z HAGANE - tej kampanii stalowej, Aptic to układ jeszcze niezbadany do końca, gdyż jest to terytorium graniczne, latanie tam jest niebezpieczne, ale ludzie z HAGANE nie boją się ryzykować, gdybym się do nich przyłączył i im pomagał to by mi nieźle płacili. Ale gdy usłyszałem że na stacji znajduję się ktoś taki jak Ty pomyślałem o wspólnym biznesie. Jeśli chodzi o kasę to mogę pokryć kosz lotu a do Aptic, i połowę kosztów jakie zużyjemy na poszukiwania, ale nagrodą dzielimy się też po równo.
Bubba wypił kolejny łyk piwa i przez chwilę milczał.
- Dobra, wchodzę w to.



-------------------[Skrócona KP]-------------------------------
ƒBubba: siła 4, kondycja 3, charyzma 1, inteligencja 2 (+2)
ƒUmiejętności: naprawa/technika, handel
ƒ"Osa": siła ognia 1 (2 działka plazmowe i dwie rakiety), opancerzenie 2, pojemność ładowni 3, szybkość 2,
ƒEkwipunek: - pistolet, zapasowy magazynek
ƒ- narzędzia
ƒ- ok. 400 dolarów i 150 m-pesów
ƒ- gogle spełniające rolę nokto- i termowizora, w dodatku wyświetlające wiele potrzebnych informacji
ƒ
ƒw ładowni
ƒ- karabin maszynowy
ƒ- wiele komponentów do maszyn, itp. pozwalający np. naprawiać komputery i roboty
ƒ- bogaty zestaw narzędzi, łącznie np. ze spawarką
ƒ- apteczka
ƒ- mniejsza "apteczka" zawierająca niewielką ilość substancji psychoaktywnych, w tym nielegalnych
ƒ- racje żywnościowe na dwa tygodnie

[WERSJA ROZSZERZONA]
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Haren Gurathiel

Haren dał nieznajomemu do zrozumienia że nie lubi, gdy ktoś jest wobec niego nachalny. Nieznajomy uniósł delikatnie rękę na wysokość swojej głowy, na co trzech mężczyzn wycelowało w stronę Harena broń plazmową.
- jestem Leonid Zwlchier właściciel tego baru - odparł spokojnie - wiesz nie lubię robić bałaganu w swoim barze, a podobają mi się goście z jajami.
Po czym Leonid skinął ręką i pozostali mężczyźni opuścili broń.
- ostatnimi czasu lepiej być ostrożnym, różne typki nas tu odwiedzają, ja po prostu staram się zadbać o bezpieczeństwo moich gości.

Vincent La Roche

planeta Crystir
układ Aptic​
art3_2006-3.jpg

Atmosfera: brak
Status: zamieszkała
Powierzchnia:
ląd 100 %
woda pod skorupą
mieszkańcy 75 tyś osób

Przynależność polityczna
od 2347 Ludzkie Imperium Abh
zarządca baron Bakar Omaba
crest0056.jpg


Opis
Planeta przemysłwa
Główne produkty: stal - bogate złoża żelaza

Komentarz
Planeta wykorzystywana do produkcji statków i elementów stacji kosmicznych. Z braku atmosfery ludzie żyją w osiedlach zapewniających im możliwości do życia. Ludność stanowią w większości robotnicy zatrudnieni w przemyśle stalowym

Ekuryua Skrupulatnie analizowała dane.
- kapitanie ta planeta jest 3 mile stąd mało prawdopodobne aby agresorzy byli mieszkańcami tej planety, aczkolwiek istnieje taka możliwość.

Lucius "Shadow" Heider

Pracownik stacji schował pieniądze, po czym wskazał na drzwi do windy
- naszego mechanika znajdziesz na dolnym poziomie. Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć że często pojawiają się tu ludzie z HAGANE tej kampanii stalowej, sam naliczyłem przynajmniej ze 4 statki. Ale nie były to typowe statki explorerów, jak duchy, za duża siła ognia, prawie taka jak myśliwce. Słyszałem jak gadają do siebie cieszyli się że zarobią dużo pieniędzy, że biorą udział w "czymś dużym".

[wydajesz: 10 dolarów]

Bubba

- W takim razie lećmy do układu Aptic - powiedział ucieszony Gregorian - a tak na marginesie możemy wstąpić jeszcze na pobliską stację H264ENC 1 milę stąd. Mam tam do załatwienia mały interes, a i Ty lubisz sobie "handel" przyjacielu. Oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Lucius podziękował i ruszył aby pogadać z mechanikiem. Gdy tylko dotarł na miejsce wyciągnął rękę na przywitanie.
-Witam. Nie znamy się, ale myślę że ten kolor poznasz - powiedział wręczając mu 10 dolarów - Słuchaj. Powiedz co wiesz o typach z Hagane, którzy podobno się tutaj kręcą? Przy okazji przypomnij sobie czy w okolicy są jakieś źródła minerałów?
<><><><><><><><><><><>


Atrybuty:
Siła 3 (+1)
Kondycja 4
Charyzma 1
Inteligencja 2 (+1)

Umiejętności:
-"Zdolności zwiadowcze" = znajomość tego jak skradać się niezauważonym, jak zdobywać pożywienie i wodę, jak poruszać się w trudnym terenie (wspinaczka itp.)
-"Znajomość broni" = znajomość konstrukcji broni, sposobów jej naprawiania, składania, obsługi (dotyczy też materiałów wybuchowych)

Ekwipunek:
Pistolet (30 naboi, magazynek zapasowy)
Strzelba laserowa (bateria na 45 wystrzałów x 3, duża siła rażenia, działa jak shotgun)
Karabin snajperski (12 przebijających pancerz naboi x 2, zasięg do 3 km)
Kombinezon bioniczny (osłania przed zimnem, wysokimi temperaturami, i ciosami w pewnym zakresie)
Kapsułki żywieniowe (jedna to porcja żywności na cały dzień, 20 sztuk)
450 dolarów i 100 m-pesów.
Gogle noktowizyjne
Nóż myśliwski
Skaner osobisty (wychwytuje ruch w promieniu 100 metrów oraz ma tryb wykrywania ciepła)
5 x granaty przeciwpiechotne
2 x granaty fosforowe
3 x ładunki implozyjne
Łamacz kodów
Zestaw pierwszej pomocy (silny antybiotyk x 1, uniwersalny antybiotyk x 2, płyn odkażając x 2, opatrunek x 2)
Dwie fiolki silnej trucizny
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Lecimy na tą planetę, ale incognito wylądujemy w jakiejś ustronnej części i zobaczymy co się dej dzieje na tej planecie.
Całkiem możliwe że baron coś kombinuje więc nie będę ujawniał z czyjego mandatu działam.
Wezmę do ochrony jeszcze jednego żołnierza, broń, radio i nadajnik w razie czego będę meldował o postępach.
Atrybuty:
Siła: 2
Kondycja 2
Charyzma: 3 (+1)
Inteligencja: 3 (+1)

Ekwipunek:
Pistolet (regulaminowy przydział oficera armii Abh + 3 magazynki x10 plazmowych naboi do niego)
Karabin snajperski WFS-946 z lunetą +50 naboi do niego.
10 granatów (znajdują się wewnątrz statku)
Dwa zapasowe mundury jeden galowy jeden bojowy (obecnie kapitan porusza się w mundurze bojowym)
Rację żywnościowe na 30 dni.
Apteczka.
200 Mpsów.
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Vincent La Roche

Statek Vincenta skierował się na lądowisko z dala od głównej części osady/
- tu wieża kontrola, proszę podać cele swojego pobytu na Crystir w celu autoryzacji lądowania - przez radio powiedział ktoś z obsługi stacji
- jesteśmy handlowcami, nasz prezes chciał obejrzeć co u was można kupić - odpowiedziała pokrętnie Ekuryua
- udzielam zezwolenia na lądowanie, życzę miłego pobytu i udanych interesów.
Po wylądowaniu Vincent i członkowie jego załogi przebrani w cywilne ubrania wyszli ze statku, na ich przywitanie wyszedł jakiś mężczyzna Abh
- dzień dobry państwu, jak minął lot - mówiąc to uśmiechał się szeroko - jestem Tomo Hamaru, konsultant handlowy, jestem do państwa dyspozycji, chcą państwo zobaczyć naszą ofertę, czy może najpierw udać się do hotelu lub restauracji odpocząć po podróży.

Lucius "Shadow" Heider
Mechanik wyciągnął ręce po pieniądze, uśmiechnął się chowając je do kieszeni po czym zaczął powili mówić
- no .. więc ... typy z HAGANE są dość dziwni, znaczy się latają w stronę Lobnas II ale tam to jest pustka,... yyy ... przynajmniej oficjalnie, znaczy tak mówią.
Mechanik rozejrzał się dookoła, machnął ręką z Luciusem aby ten poszedł za nim. Weszli do małego pomieszczenia gospodarczego gdzie mechanik spędzał czas wolny. Pomieszczenie to było ciemne, przepełnione zapachami smarów, a na ścianach porozwieszane były plakaty statków kosmicznych wszelakich rodzajów.
- Tak więc - kontynuował - czasem zdarzało mi się naprawiać ich pojazdy, ale raz ich usterki było nietypowe były tam ślady po walce, żądali szybkiej i dyskretnej naprawy. Tak więc jeżeli szukasz tego co oni i nie boisz się śmierci leć w stronę Lobnas II 4 mile stąd i rozejrzyj się w tamtym obszarze.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
-Ciekawe a wiesz coś jeszcze? - spytał.
Po otrzymaniu bądź nie odpowiedzi ruszył jeszcze do baru aby tam zaciągnąć języka. Gdy tylko się tam znalazł rozejrzał się po pomieszczeniu by ocenić kto tam jest i co ewentualnie może go spotkać. Następnie odnalazł barmana bądź właściciela i zamawiając whisky z lodem zapytał:
-Tak w ogóle to byłbym ciekaw czy jesteś w stanie mi pomóc? Otóż mój znajomy miał pracować dla jakiejś korporacji... Czekaj zaraz sobie przypomne... Hagane... Tak Hagane. I widzisz facet zaginął bez śladu parę dni temu. Jego żona jest spanikowana i poprosiła mnie bym go odnalazł. Wiesz coś o tej firmie? Są tutaj? Podobno szukają minerałów? Tak mi się coś o uszy obiło...

<><><><><><><><><><><>


Atrybuty:
Siła 3 (+1)
Kondycja 4
Charyzma 1
Inteligencja 2 (+1)

Umiejętności:
-"Zdolności zwiadowcze" = znajomość tego jak skradać się niezauważonym, jak zdobywać pożywienie i wodę, jak poruszać się w trudnym terenie (wspinaczka itp.)
-"Znajomość broni" = znajomość konstrukcji broni, sposobów jej naprawiania, składania, obsługi (dotyczy też materiałów wybuchowych)

Ekwipunek:
Pistolet (30 naboi, magazynek zapasowy)
Strzelba laserowa (bateria na 45 wystrzałów x 3, duża siła rażenia, działa jak shotgun)
Karabin snajperski (12 przebijających pancerz naboi x 2, zasięg do 3 km)
Kombinezon bioniczny (osłania przed zimnem, wysokimi temperaturami, i ciosami w pewnym zakresie)
Kapsułki żywieniowe (jedna to porcja żywności na cały dzień, 20 sztuk)
440 dolarów i 100 m-pesów.
Gogle noktowizyjne
Nóż myśliwski
Skaner osobisty (wychwytuje ruch w promieniu 100 metrów oraz ma tryb wykrywania ciepła)
5 x granaty przeciwpiechotne
2 x granaty fosforowe
3 x ładunki implozyjne
Łamacz kodów
Zestaw pierwszej pomocy (silny antybiotyk x 1, uniwersalny antybiotyk x 2, płyn odkażając x 2, opatrunek x 2)
Dwie fiolki silnej trucizny
 

Haren

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
492
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
Haren uśmiechnął się szeroko - Rozumiem. . . Ja przyjechałem w biznesie. Więcej mówić nie mogę, co pewnie rozumiesz, ale może usłyszysz kiedyś o Raulu, bogaczu z Sufugnoff - To mówiąc Haren zrobił rozmarzoną minę, ale po chwili wstał i pożegnał się. - Na mnie już czas. Muszę lecieć. - Wyszedł do hangaru po czym skierował F 302 na powierzchnię planety.


_________________________________________________________________________

Imię i nazwisko: Haren Gurathiel
Wiek: 26lat
Frakcja: Ludzkie Imperium Abh
Profesja: Najemnik (człowiek)


Atrybuty:
Siła: 2 (+2)
Kondycja 3
Charyzma: 2
Inteligencja: 3


Umiejętności:
Broń (umiejętność obsługi, używania broni palnej, białej oraz wybuchowej, w tym celowania z broni palnej)
Pilot F 302 (Haren potrafi walczyć F 302, zna na wylot jego zalety i wady oraz budowę, umie pokonać nim przeciwnika zarówno w kosmosie, jak i na planecie. Ponadto zna podstawowe zasady budowy myśliwców i ich wykorzystania, orientuje się mniej więcejw innych typach myśliwców)


Statek Kosmiczny:

F 302


Siła ognia: 3 (2x sprzężone działka jonowe po obu stronach kabiny, 4 rakiety podwieszane - niewielki ładunek nuklearny, używany do niszczenia średniej wielkości statków, 2 wyrzutnie granatów odłamkowych w skrzydłach)
Opancerzenia: 1 (płyta tytanowa 75mm, średniej mocy [jak na myśliwiec] powłoka ochronna)
Pojemność ładowni: 2 (20 jednostek a-m, jedzenie na 20 dni)
Szybkość: 2 (silniki 2 rodzajów: atmosferyczne silniki odrzutowe po bokach oraz używany w przestrzeni kosmicznej silnik impulsowy w

środku)


Ekwipunek:
Pistolet Automatyczny (pociski 9mm, p-panc podkalibrowe z odrzucanym sabotem lub dum dum z ładunkiem wybuchowym - 3 magazynki (27naboi) 1 rodzaju, 2 magazynki (18 naboi) drugiego)
Karabin Laserowy (z lunetą, 3 akumulatory - każdy starcza na 10 strzałów)
Karabin Automatyczny (120 pocisków [4 magazynki] 9mm, p-panc podkalibrowe ze zubożonego uranu z odrzucanym sabotem)
Kombinezon Energetyczny (tytan 15mm, pochłania część energii z ostrzału laserowego, jonowego oraz fotonowego, wyposażony w maskę gazową oraz sztuczne skrzela)
Wizjer podczerwony (wbudowany w Kombinezon, widać niebiesko-czerwony świat - im coś jest bardziej czerwone tym cieplejsze, posiada opcję włącz/wyłącz)
Nóż (Tytanowe ostrze)
3 Granaty P-piech.
2 Granaty Hukowe
1 Granat Jonowy (ofiary w promieniu +/- 1,5m nieprzytomne przez ok. minutę)
1 Ładunek Kumulacyjny (waga 2kg. Stalowe pudło z elektromagnesami z 1 strony i silnym emiterem laserowym w środku. Działa jak pojedynczy wystrzał z działa laserowego, ale ma zasięg kilkudziesięciu cm - trzeba przymocować do np. drzwi)
Zestaw Medyczny (bandaże, penseta, nożyczki, aspiryna, morfina)
Plecak (kevlar + tytanowe elementy)
Karta autoryzacji
150 m-pesów
75 $
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Mi się wydaje że najpierw wypoczniemy w hotelu. A i jeszcze jedno czy mógłby nam pan załatwić jakiegoś przewodnika po tej planecie? Chcieli byśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i trochę pozwiedzać a o handlu porozmawiamy jutro dobrze?

Atrybuty:
Siła: 2
Kondycja 2
Charyzma: 3 (+1)
Inteligencja: 3 (+1)

Ekwipunek:
Pistolet (regulaminowy przydział oficera armii Abh + 3 magazynki x10 plazmowych naboi do niego)
Karabin snajperski WFS-946 z lunetą +50 naboi do niego.
10 granatów (znajdują się wewnątrz statku)
Dwa zapasowe mundury jeden galowy jeden bojowy (obecnie kapitan porusza się w mundurze bojowym)
Rację żywnościowe na 30 dni.
Apteczka.
200 Mpsów.
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Haren Gurathiel

Haren widząc że sytuacja się rozluźniła sam schował broń i powiedział
- Rozumiem. . . Ja przyjechałem w biznesie. Więcej mówić nie mogę, co pewnie rozumiesz, ale może usłyszysz kiedyś o Raulu, bogaczu z Sufugnoff.
Na co właściciel baru wybuchnął śmiechem:
- bogacz z Sufugnoff do ci dobre ....
Haren pożegnał właściciela baru, skierował się do swojego statku i wyruszył w stronę planety.

W czasie lotu dostał wiadomość od dowództwa
"Dyplomata został wysłany. W chwili obecnej negocjuje on z władzami Sufugnoff przebywając na orbicie. Stara się on uzyskać zezwolenie na lądowanie."

W chwile później, gdy Haren zbliżył się bardziej do planety, z jego prawej wyłonił się statek-mały myśliwiec, wysyłający komunikat:
- zbliżasz się do przestrzeni suwerennej planety Sufugnoff, wycofaj się bo zostaniesz zniszczony.
Amatorszczyzna pomyślał, zastanawiając się co zrobić.

Vincent La Roche

Vincent odpowiedział z uśmiechem:
- Mi się wydaje że najpierw wypoczniemy w hotelu. A i jeszcze jedno czy mógłby nam pan załatwić jakiegoś przewodnika po tej planecie? Chcieli byśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i trochę pozwiedzać a o handlu porozmawiamy jutro dobrze?
- oczywiście, oczywiście - przytakiwał Tomo Hamaru - zaprowadzę państwa do hotelu, proszę za mną.
Zeszli z lądowiska i kierowali się tunelem komunikacyjnym w głąb stacji, po kilku chwilach w siedli do pojazdu, którym podjechali pod hotel.
- O przewodnika proszę pytać w hotelu, a w sprawach handlowych komunikować się zemną, życzę przyjemnego pobytu.
Ukłonił się Tomo pozostawiając grupę przed wejściem do hotelu.

Lucius "Shadow" Heider

Lucius wyszedł po cichu z pokoju mechanika, po czym udał się do baru, zamawiając whisky z lodem zapytał:
- tak w ogóle to byłbym ciekaw czy jesteś w stanie mi pomóc? Otóż mój znajomy miał pracować dla jakiejś korporacji... Czekaj zaraz sobie przypomne... Hagane... Tak Hagane. I widzisz facet zaginął bez śladu parę dni temu. Jego żona jest spanikowana i poprosiła mnie bym go odnalazł. Wiesz coś o tej firmie? Są tutaj? Podobno szukają minerałów? Tak mi się coś o uszy obiło...
Barman roześmiał się i powiedział:
- ostatnimi czasu jest ich tu pełno, co robią to nie wiem, ale latają za Lobnas II, 3 mile stąd, jeśli chcesz znaleźć znajomego to najlepiej tam zacznij szukać.

Bubba

Siedzi przy barze dopijając swoje piwo.
 

Haren

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
492
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
"Amatorszczyzna. . " pomyślał Haren i włączył przekaźnik - Tu niezależny kupiec. Proszę o identyfikację Twojego statku jako członka sił zbrojnych Sufugnoff, bez niej nie mogę zastosować się do rozkazów, - Haren nie zwolnił jednak, a skierował na myśliwiec skaner. W razie jakiejkolwiek aktywacji broni "przeciwnika", silniki zostaną przełączone na maksymalną moc i myśliwiec wbije się w atmosferę Sufugnoff - możliwości walki F 302 w przestrzeni kosmicznej ustępują tylko tym w atmosferze planet. Jednocześnie przełączył działka jonowe na stan czuwania [tj. szybciej się włączą jbc, ale ciężko coś takiego wykryć, stan pośredni między uśpieniem a uzbrojeniem].


_________________________________________________________________________

Imię i nazwisko: Haren Gurathiel
Wiek: 26lat
Frakcja: Ludzkie Imperium Abh
Profesja: Najemnik (człowiek)


Atrybuty:
Siła: 2 (+2)
Kondycja 3
Charyzma: 2
Inteligencja: 3


Umiejętności:
Broń (umiejętność obsługi, używania broni palnej, białej oraz wybuchowej, w tym celowania z broni palnej)
Pilot F 302 (Haren potrafi walczyć F 302, zna na wylot jego zalety i wady oraz budowę, umie pokonać nim przeciwnika zarówno w kosmosie, jak i na planecie. Ponadto zna podstawowe zasady budowy myśliwców i ich wykorzystania, orientuje się mniej więcejw innych typach myśliwców)


Statek Kosmiczny:

F 302


Siła ognia: 3 (2x sprzężone działka jonowe po obu stronach kabiny, 4 rakiety podwieszane - niewielki ładunek nuklearny, używany do niszczenia średniej wielkości statków, 2 wyrzutnie granatów odłamkowych w skrzydłach)
Opancerzenia: 1 (płyta tytanowa 75mm, średniej mocy [jak na myśliwiec] powłoka ochronna)
Pojemność ładowni: 2 (20 jednostek a-m, jedzenie na 20 dni)
Szybkość: 2 (silniki 2 rodzajów: atmosferyczne silniki odrzutowe po bokach oraz używany w przestrzeni kosmicznej silnik impulsowy w

środku)


Ekwipunek:
Pistolet Automatyczny (pociski 9mm, p-panc podkalibrowe z odrzucanym sabotem lub dum dum z ładunkiem wybuchowym - 3 magazynki (27naboi) 1 rodzaju, 2 magazynki (18 naboi) drugiego)
Karabin Laserowy (z lunetą, 3 akumulatory - każdy starcza na 10 strzałów)
Karabin Automatyczny (120 pocisków [4 magazynki] 9mm, p-panc podkalibrowe ze zubożonego uranu z odrzucanym sabotem)
Kombinezon Energetyczny (tytan 15mm, pochłania część energii z ostrzału laserowego, jonowego oraz fotonowego, wyposażony w maskę gazową oraz sztuczne skrzela)
Wizjer podczerwony (wbudowany w Kombinezon, widać niebiesko-czerwony świat - im coś jest bardziej czerwone tym cieplejsze, posiada opcję włącz/wyłącz)
Nóż (Tytanowe ostrze)
3 Granaty P-piech.
2 Granaty Hukowe
1 Granat Jonowy (ofiary w promieniu +/- 1,5m nieprzytomne przez ok. minutę)
1 Ładunek Kumulacyjny (waga 2kg. Stalowe pudło z elektromagnesami z 1 strony i silnym emiterem laserowym w środku. Działa jak pojedynczy wystrzał z działa laserowego, ale ma zasięg kilkudziesięciu cm - trzeba przymocować do np. drzwi)
Zestaw Medyczny (bandaże, penseta, nożyczki, aspiryna, morfina)
Plecak (kevlar + tytanowe elementy)
Karta autoryzacji
150 m-pesów
75 $
 
Status
Zamknięty.
Do góry