Czy zwierzęta mają duszę?

violet110

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Pewnie, że zwierzęta mają dusze.... Mają też uczucia jak ludzie i często są mądrzejsze od ludzi i to o wiele......
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Zwierzęta nie mają duszy, tak samo jak i ludzie. Umysł działający, uczucia, sny, wspomnienia - tak, nie są w niczym gorsze od ludzi, ale duszy nie mają - wg mnie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
argh, jak śmiecie tak ignorować moje Jaśnie Wielmożnego zdanie, ja tu rządze! :D a nie wiedziałeś jakie mądre są ślimaki? :D beznadziejny temat, wart tyle co odpowiedzi na przemian tak nie tak nie tak nie tak nie, każdy powie swoje nikogo nie oświeci. zastanawiam się nad zamknięciem :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
argh, jak śmiecie tak ignorować moje Jaśnie Wielmożnego zdanie, ja tu rządze! :D a nie wiedziałeś jakie mądre są ślimaki? :D beznadziejny temat, wart tyle co odpowiedzi na przemian tak nie tak nie tak nie tak nie, każdy powie swoje nikogo nie oświeci. zastanawiam się nad zamknięciem :)


Masz racje, że to dyskusja o dogmatach. Przecieztego nie można zweryfikować, można tylko wierzyć lub nie. Ten temat ma jednak jakąś wartość sądującą poglądy. Ja się na ten przykład dowiedziałem, że mamy poważny kryzys humanizmu.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Straszne. Cthulhu kiedyś człowiek to brzmiało dumnie, ale kto dzisiaj rozumie czym jest człowiek i człowieczeństwo? Już wam tylko biologia została, biedacy.

Bo na świecie pozostało niewielu 'ludzi' - ja się uważam za jednego ale cóż, jestem egoistycznym narcyzem. Większość to zwierzęta.
 

goranga

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jasne ze maja zwierzaki to poprostu osoby takie jak my, tylko w innym ciele...

„Etyka szacunku dla życia nie czyni rozróżnienia na życie gorsze i lepsze, życie mniej i bardziej wartościowe.”
Albert Schweitzer

„Wielkość narodu i jego postęp moralny można odczytać ze sposobu, w jaki traktuje on swoje zwierzęta”

Mahatma Gandhi

Szkoła Medytacji i Samorealizacji zaprasza na spotkanie pt:


Czy zwierzęta mają duszę?

W programie:
prelekcja
nauka starożytnych technik medytacji z mantrą
sesja pytań i odpowiedzi

Data i miejsce wykładu:
19 grudnia, piątek, godz.17.30- 19.00,
Toruń, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8

Wstęp wolny

www.mantra.pl
 

mistrzu032

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Opole
Bóg stworzył też rośliny, morze
czy one mają dusze?
wydaje mi się, że nie, zwierzeta też nie mają duszy. Bóg stworzył człowieka, aby ten swoim życiem udowodnił że zasługuje na niebo, zwierzęta nic nie muszą udowadniać. Bóg je stworzył dla ludzi
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
Wow. Zwierzęta maja duszę... Zaraz wyjdzie, że wszystkie te disney'owskie bajki o zakochanych kundlach i gadających myszkach nie są żadnymi bajkami. Tylko biednym zwierzątkom mowę odebrało... ehh :bag:
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a czym jest człowiek jak nie zwierzęciem bydlaki?! jak ktoś ma tu herezje niezgodne z moimi słowami głosić to wara od tematu!
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Witam, ja nie rozumiem pytania... Jak czy mają. Oczywiście:) Widzieliście swojego ulubieńca podczas snu i fazy REM? Śnią, znaczy sie mają jaźń, poświadomość a charakter to niby skąd ? ...
Każdy, kto twierdzi, że tylko on ma duszę nie jest godzien nazwy ZWIERZE a co dopiero CZŁOWIEK..
 

mistrzu032

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Opole
przez to że zwierze śpi to ma dusze? śmieszne
zwierze nie ma duszy, bo po śmierci nie idzie do nieba, poprostu umiera i koniec, a człowiek do raju się nie dostaj tylko jego dusza. mowa w piśmie św. o tym była nawet
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Bez jaj... zwierzęta i dusza... ehh...
Może i jakoś na swój sposób myślą, może coś tam robią po swojemu. Ale nie mają duszy. Myślicie że zginął wam wasz kochany kundelek, albo żółwik i pójdzie on do raju dla zwierzątek tylko dlatego że, merdał ogonem na wasz widok ? :dugnij:

Co do starego posta:
A co dzieci to coś lepszego i ważniejszego niż zwierze? Dobre sobie ;]
Bez komentarza. Wole zabić nawet 10 zwierząt niż jedno dziecko.
 
Do góry