Czy zakładacie swoim psom buty?

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Czy zakładacie swoim psom buty?? Oto co ostatnio znalazłam: www.krakvet.pl/chaba-rozmiar-pi-8371.html. Trochę się zdziwiłam, bo nigdy nie myślałam o tym aby kupić psu buty. Ale może się po prostu nie znam i psie buty to jakiś ostatni hit mody??
 

avalanche100

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2009
Posty
75
Punkty reakcji
1
Miasto
wszędzie, czyli nigdzie
zakładanie psowi butów to robienie mu krzywdy
łapy beda mu marzły a to ze zwniesz i założysz mu albo jej jakies kapcie albo cos to masakra
pies musi chodzic na nogach
nie w torebce, nie w filcowych kapciach tylko na własnych nogach które mu mama dała
a co jak co ale psy ubieraja tylko takie paniienki ajk hiltonka własnie
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
ja w zeszłym roku kupiłam psu buty. Zakładałam je tylko jak szłam z psem gdzieś, gdzie chodniki są sypane solą. A poza ty7m buty się przydają, jak pies przetnie łapę. Na codzień w nich nie chodzi.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Pies nie jest jednak naturalnie przystosowany do noszenia butów, więc też sądzę, że to jest robienie mu krzywdy.
 

Red_Tea

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Okropne, szkoda psa. Ja moją sunię ubieram w ubranko,ale to jak jest naprawdę ostry mróz.
 
A

angie12

Guest
Może to przesada, ale jak temperatura spada poniżej zera, to zakładam mojej psinie specjalne buty, bo wiem, ze on też marznie. Niestety moja sunia lubi podgryzać te buty, targać i w konsekwencji, co jakiś czas kupować nowe. Znalazłam na zoomania.pl bardzo fajne buty i co mnie bardzo cieszy niedrogie, więc nawet jak psinka je zniszczy, to nie będzie mi szkoda kupić nowych.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Szkoda psa. Pies jest nauczony chodzić bez butów, poza tym chodząc po chodnikach ściera pazury.
Nigdy nie włożę mojemu psu butów, bo wiem, że woli chodzić bez nich.
 

unit61

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Cały Kraj
Głupota.I tu jest wielki problem społeczny.Człowiek próbuje uczłowieczyć psa.Pies nie potrzebuje takich błyskotek.To tylko ludzka potrzeba.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem ubranka dla małych psów są jak najbardziej wskazane bo im naprawdę jest w nich cieplej. Jeśli jednak chodzi o buty to ja bym mojemu psy ich nie założyła. Inna sprawa, że on by chyba kompletnie nie potrafił w nich chodzić...
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Zakładanie psu ubranek czy bucików uważam za głupotę. I nie przemówi do mnie nawet teks, że pieskowi jest cieplej. Pies (jak i inne zwierzaki) rodzi się z naturalną zdolnością do życia "na golasa" i nie trzeba z niego choinki robić. Kiedyś nie było ubranek i jakoś zwierzaki sobie radziły.
Jeśli idzie o te buciki co podał/a sim w poście to to nie są typowe buciki do chodzenia (choć może i tak...w każdym bądź razie my zakupiliśmy go w innym celu). Moja psina ostatnio w takim jednym chodziła, ale tylko dlatego, że rozcięła sobie łuk brwiowy i miało to służyć temu, by łapką nie drapała rany.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
482
Punkty reakcji
3
Wiek
37
W zimę takie buty są jak najbardziej wskazane. Również warto zakładać buty rehabilitacyjne dla psiaków, które mają problemy ze zdrowiem. Widziałam takie w warszawskim sklepie przy Psychodni na ul. Heroldów. Są pomocne, gdy pies ma zadrapania. Także tego typu obuwie naprawdę nie służy tylko temu, żeby pies wyglądał lepiej ;)
 
Do góry