Czy wznowią śledztwo w sprawie smierci Andrzeja Leppera?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
5.10.2017 dodaj o godz 22.00 na Fokus TV rusza serial Tomasza Sekielskiego "Teoria Spisku". Plotka głosi że na pierwszy ogień idzie sprawa samobójstwa Andrzeja Leppera. A oto co mówi w artykule:






Serial rusza 5 października, na początek będzie o zagadkach związanych ze śmiercią Andrzeja Leppera. Tuż przed premierą rozmawialiśmy z Tomaszem Sekielskim o jego nowym programie.



Na co liczysz po emisji odcinka "Śmierć w Samoobronie"? Myślisz, że wznowienie śledztwa w sprawie śmierci Andrzeja Leppera jest realne?

Działacze Samoobrony, którzy nie wierzą w wersję o samobójstwie, dostarczają śledczym nowe dowody. Ja nie twierdzę, że on nie popełnił samobójstwa. Jednak po zrobieniu tego odcinka mam takie poczucie, że nie wszystkie okoliczności śmierci Andrzeja Leppera zostały zbadane tak, jak to powinno było być zrobione. Nie odpowiedziano choćby na ważne pytanie – jeśli nawet było to samobójstwo – to dlaczego je popełnił. Mówienie o tym, że chodziło o problemy finansowe oraz załamanie z powodu, iż nie był już pierwszoplanowym politykiem..
http://natemat.pl/218503,zbigniew-ziobro-lubi-tego-rodzaju-zagadki-tomasz-sekielski-stawia-wazne-pytania-i-liczy-ze-prokuratura-podejmie-trop
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Sekielski pewnie i coś ustalił, tyle że pytanie brzmi jaką to ma wartość
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Dziwna sprawa to samobójstwo Leppera. Z jednej strony brak odcisków palców na krześle z którego wieszał się Lepper. Do tego dochodzi sekcja zwłok dopiero w poniedziałek. Z drugiej jak twierdzi Loranty może odciski na krześle były lecz zostały źle zabezpieczone? Natomiast Rzecznik Prasowy (jak sadzę) Prokuratury twierdzi że krzesło pokryte było materiałem tapicerowanym co jak sadze utrudniało bądź wręcz uniemożliwiało ujawnienie i zabezpieczenie takowych odcisków. Brak sekcji zwłok tez da sie wytłumaczyć. To jest właśnie to co ja nazywam "państwem istniejącym tylko teoretycznie" Jest słoneczne letnie piątkowe popołudnie. Nie jest wiadomo ile jeszcze takich tego lata będzie wiec jedni kończą pracę gdzieś jadą inni gdzieś idą i nikomu nie przychodzi do głowy że na fajrant może się pojawić takie zdarzenie jak samobójstwo Leppera. A gdy się pojawia powolne działanie Policji czy Prokuratury (trwa sezon urlopowy wiec o wszystkich może nie decydować "pierwszy garnitur" tych instytucji) instytucje te nie potrafią załatwić sekcji zwłok w weekend więc trzeba czekać do poniedziałku. Za sekcje ktoś powinien dostać działę dyscyplinarkę być zwolnionym z pracy. Ale wydaje mi się że brak szybkiej sekcji zwłok to jedyna w tej sprawie podejrzana rzecz. Bo żeby z zabójstwa zrobić samobójstwo to nie wystarczy tylko zabić Leppera. Trzeba jeszcze omotać Policje i Prokuraturę skłonić te instytucje aby nie tylko wydawały komunikaty że to było samobójstwo ale wręcz aby same w nie wierzyły. Nie potrafię sobie wyobrazić aby ktoś z zewnątrz mógł coś takiego tym instytucjom narzucić. Jeśli to było zabójstwo to jest to jedynie przypadek że udało się z tego zrobić samobójstwo.
Profesjonalista nigdy nie liczy że coś mu się uda przypadkiem. Gdyby miał na to liczyć to by się tego nie podjął. Jeszcze tylko ostatnie słowa w tej sprawie Lorantego: To można było zrobić lepiej i taniej. Aktualnie ja bym jednak obstawiał samobójstwo.
 
Do góry