Czy według was język php przydaje się do robienia stron ?

cuma1994

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jak w temacie
smile.gif
 

Gugsen

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Stalowa Wola
PHp - bez tego się żadnej profesjonalniejszej strony ruszyć nie da, nawet sobie nie wyobrażasz nie znając go jak on potrafi ułatwic i zautomatyzowac pracę :p

Od kiedy zaczałem się uczyć xHTML, JS, CSS to tylko stay się dodatkiem :p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
html już dawno odszedł do lamusa...
aktualnie htmla używa się tylko na prostych stronach a jeśli się chce stworzyć skomplikowany portal internetowy to PHP tutaj jest najważniejszy...
jednak że nie można się uczyć php nie znając podstaw html :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
html już dawno odszedł do lamusa...
aktualnie htmla używa się tylko na prostych stronach a jeśli się chce stworzyć skomplikowany portal internetowy to PHP tutaj jest najważniejszy...

Pierniczysz od rzeczy za przeproszeniem. Powiedz mi w takim razie co generuje php ? Może kod w formacie doc ?.


Raczej ci się nie przyda.

Zależy do czego.
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
PHP to język wykonywany po stronie serwera, HTML, JS po stronie klienta. Teraz to już raczej się xHTML stosuje.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
html czy xhtml jeden pies, trochę inaczej się tylko pisze kod. 99% poleceń jest taka sama
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Pierniczysz od rzeczy za przeproszeniem. Powiedz mi w takim razie co generuje php ? Może kod w formacie doc ?.
a w jakim języku niby napisane jest forum ? co?
Przecież w php! podobnie jak wiele innych rzeczy! Ale nie mówię że uczyć się tylko php a na html pluć! Htmla należy się uczyć na samym początku ale zaawansowany portal przecież piszesz w php + tworzysz bazę my sql !!
 

Gugsen

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Stalowa Wola
i tu się mylisz, bo przecież nie ma przeglądarki internetowej która by odczytywała php (to kod php jest przetwarzany na html przez serwery) i php bez html był by niczym o

Chodzi tutaj o standard "zwykłego" HTML - teraz stosuje się xHTML, który jest jednym z etapów przejścia do późniejszych szerokich zastosowań XML, który daję większą wydajnośc jeżeli chodzi o sama obsługe danych.

Świat informatyki już chyba całkowicie dąży do obiektowości.

Kod PHp jest przetwarzany przez parser PHP, nie przez serwery jak to błędnie ująłeś - może chodziło oto samo, ale zawsze lepiej trzymać się jasności.
 

Kaka Demona

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
1
(pomijajac jave)....
lol

Raczej ci się nie przyda.
lol

a w jakim języku niby napisane jest forum ? co?
Przecież w php! podobnie jak wiele innych rzeczy! Ale nie mówię że uczyć się tylko php a na html pluć! Htmla należy się uczyć na samym początku ale zaawansowany portal przecież piszesz w php + tworzysz bazę my sql !!
Może najpierw zrób małe rozeznanie na temat, o którym chcesz rozmawiać? Parser PHP przerabia kod PHP do postaci w HTML interpretowanej przez przeglądarkę, więc jak może powstać strona bez HTML? Napiszesz cały jej kod w echo""? :)
 

CarbonX3R

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Chojnice
Oczywiście, że tak, ja głównie korzystam z tego języka, np UGamele to bez php by się nie obyły...
PHP, HTML, JavaScript... aha i MySQL to takie podstawowe języki...
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
PHP jest językiem bardzo dobrym ale coraz częściej zastępują go inne jeżyki wysokiego poziomu.

PHP najczęściej interpretuje skrypty po stronie serwera WWW, ale może być również używany z poziomu wiersza poleceń oraz w aplikacjach pracujących w trybie graficznym za pomocą biblioteki GTK+. wikipedia ;)
 

chrisshiv

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2007
Posty
93
Punkty reakcji
0
Miasto
Za górami za lasami w małej chatce z browarkami
PHp - bez tego się żadnej profesjonalniejszej strony ruszyć nie da, nawet sobie nie wyobrażasz nie znając go jak on potrafi ułatwic i zautomatyzowac pracę :p

Od kiedy zaczałem się uczyć xHTML, JS, CSS to tylko stay się dodatkiem :p

hehe, prawie padłem ze śmiechu, gdyż nie wyobrażam sobie siedzenia nad przesadnie bezpiecznym systemem bankowości internetowej, napisanym w php :D słowo profesjonalnej zostało tu przesadnie napisane, ale prawda jest taka, że do większości zastosowań (oczywiście tych mniej profesjonalnych) PHP jest świetny i łatwo dostępny i warto go znać
 

jarcow

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Cieszyn
Bez znajomości choćby podstaw tego języka, prędzej czy później będziesz musiał płacić komuś za pomoc przy obsłudze skryptów. Więc warto już teraz sięgnąc do lektury PHP ;)
 

Gugsen

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Stalowa Wola
hehe, prawie padłem ze śmiechu, gdyż nie wyobrażam sobie siedzenia nad przesadnie bezpiecznym systemem bankowości internetowej, napisanym w php słowo profesjonalnej zostało tu przesadnie napisane, ale prawda jest taka, że do większości zastosowań (oczywiście tych mniej profesjonalnych) PHP jest świetny i łatwo dostępny i warto go znać

Dla mnie strona zwykła - nie profesjonalana - zwykły HTMl z CSSami...

Dla mnie strona profesjonalan - dobra grafa, baza danych, duża szybkość działania, zautomatyzowane pobieranie danych itd...

troll..
 
Do góry