Czy to jest strach? Czy jest już za późno?

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
Spotykam się z dziewczyną od ponad pół roku. W końcu zauważyłem że zaczyna się coś psuć między nami. Wczoraj po raz pierwszy powiedziałem jej co tak naprawdę do niej czuję. Natomiast ona mówiła mi to już o wiele wcześniej i to kilka razy a ja jak gdyby nigdy nic stałem jak głupi i nic nie odpowiadałem chociaż chciałem ale coś mnie powstrzymywało. Bardzo żałuje, że nie powiedziałem tego o wiele wcześniej, tak jak już mówiłem chciałem ale... No właśnie ale...? Sam nie wiem dlaczego nie mogłem wydusić tych słów z siebie tylko skrywałem je głęboko w sobie. Co będzie dalej? Nie wiem wszystko się wyjaśni w jak najszybszym czasie. Mam nadzieję, że ona dalej czuje to co wcześniej.

Dlaczego tak już jest, że nie zawsze powie się szczerze to co płynie z serca tylko skrywa się to w sobie? Czy można to nazwać strachem? Mam wielką nadzieję że wszystko się między nami ułoży.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
A może napiszesz odrobinę więcej o samej sytuacji, o tym 'psuciu' na przykład.
Nie jedynie o wypowiadaniu 'tych słów' bo z tego kontekstu to rady nie można prawie żadnej sklecić oprócz:
poczekaj i zobacz co się stanie...
 

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
oznaczało to że zaczęliśmy się oddalać od siebie, coraz mniej się spotykaliśmy, a rozmowy między nami już nie były takie jak kiedyś. W końcu uświadomiłem sobie że jeśli nie powiem tego co naprawdę do niej czuje to niedługo będzie koniec. A nie chciałbym żeby to się zakończyło ponieważ bardzo mi na niej zależy.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Czasem nie mówimy tego co płynie prosto z serca bo się wstydzimy , boimy reakcji drugiej osoby.
 

lola_f

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
ns CiTy xD
Czasem wolimy wszytko przemilczeć, aby nie zostać odrzuconym. A tak na prawdę to trzeba mówić to co się myśli, czuje, wtedy zarówno Tobie , jak i Twojej partnerce będzie łatwiej. Wiem, że to nie jest proste... Bo też głupio tak ni z beki ni z piernika wyskoczyć : jesteś dla mnie całym światem, kocham Cię itp. Ale na to też jest sposób, po prostu spotykajcie się w miejscach romantycznych , z klimacikiem a wtedy zawsze się bierze na wyznania ; ))
Twoja dziewczyna również może potrzebuje trochę "luzu". Można to odebrać dwuznacznie:
1. chce to skończyć ( ale jeśli Tobie na niej zależy to nie pozwól żeby tak się stało !)
2. może chciałaby żebyście zrobili sobie przerwę

albo jest jednak 3 opcja :D po prostu kobiecy humorek ( wiem po sobie;P)

najlepiej chyba to przeczekać, pokazuj że Ci na niej zależy, dbaj , staraj się , a ona na pewno nie będzie chciała być gorsza ;)
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Sądzę, że nie jesteś jeszcze gotowy do związku, skoro bałeś się wyznać jej swoje uczucie. Nie martw się, wszystko przyjdzie naturalnie i czasem. Kiedy człowiek jest niedoświadczony i trochę dziecinny to wtedy trudniej mu przychodzą wyznania miłosne. Nie wszyscy są od razu pewni siebie, najczęściej ludzie młodzi, którzy nie mieli jeszcze stałego partnera, nie wiedzą jak podejść do ukochanej osoby. Inaczej jest w związku, w którym ja jestem, a trwa on rok. Znamy siebie, niczego się nie wstydzimy przed sobą. Ale myślisz, że było tak od razu? Jeśli tak, mylisz się bardzo. Jeśli chciałbyś zbudować dom, nie zaczynałbyś od razu od dachu, prawda?
 

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
Kiedy człowiek jest niedoświadczony i trochę dziecinny to wtedy trudniej mu przychodzą wyznania miłosne. Nie wszyscy są od razu pewni siebie, najczęściej ludzie młodzi, którzy nie mieli jeszcze stałego partnera, nie wiedzą jak podejść do ukochanej osoby.

T nie jest tak jak sobie myślisz, dlaczego od razu sądzisz, że niedoświadczony? Moim zdaniem doświadczenie to jest ponieważ był już poważny związek, który trwał ponad 2 lata, były nawet poważne plany. A z Anią to jest coś innego często chciałem jej to powiedzieć ale zawsze coś poszło nie tak. Nie wiem tylko dlaczego.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Musisz sam szczerze przed sobą odpowiedzieć na to pytanie. Spojrzałam na Twój profil i masz 23 lata. Myślałam, że o wiele mniej, dlatego wspomniałam, że możesz być niegotowy na związek. Może tą dziewczynę traktujesz wyjątkowo i nie chcesz jej spłoszyć. Na pewno jeszcze siebie do końca nie poznaliście, jeszcze się docieracie. Proponuję więcej z nią rozmawiać o uczuciach, o tym czego od siebie oczekujecie. Mam nadzieję, że to pomoże.

Edit.
Po co skrywać swoje lęki i odczucia, jak można się z tym ze sobą podzielić? Znam definicję idealnego związku: to rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Ludzie muszą ze sobą rozmawiać nie tylko o grach komputerowych, pracy, szkole, czy znajomych, ale również o sobie nawzajem. Jeśli skorzystasz z mojej rady, dobrze na tym wyjdziesz, zobaczysz.
 
Do góry