Czy to grzybica?

Damian Merlyn

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
1.JPG
Witam, prosze was o porade. Jak widac na zalaczonym zdjeciu od kilku dni mam "cos takiego" na stopie i nie mam pojecia co to jest i jak to usunac. Najdziwniejsze jest to, ze kapiel lub prysznic biore przynajmniej raz dziennie, wiec nie ma mowy zeby to powstalo z brudu, zreszta na drugiej stopie wogole tego nie mam! Tylko na lewej... Na zdjeciu jest to dosyc plaskie i nie przeszkadza mi w codziennych czynnosciach, jest stwardniale, ale pumeks nic na to nie poradzil. Zreszta po kapieli to nabrzmiewa i robia mi sie takie biale zaglebienie w skorze, puste w srodku i mnie wkurza jak jasna ch^^olera, a po pewnym czasie znowu jest takie jak na obrazku- plaskie i twarde. Prosze was poradzcie mi cos szybko bo to fatalnie wyglada, a za niedlugo sezon na basen sie zaczyna i troche lipa z tym... :/ Jakbyscie mogli to prosze tylko bez porad typu "idz do dermatologa" itp. bo tyle to tez wiem, ale jak to nic groznego i mozna to samemu usunac bez problemu to nie chce przeplacac na dermatologa. Z gory dziekuje ;)
 

TajemniczaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
pomorze
No mi sie wydaje ze to grzybica, poszukaj w googlach jakaś maść jak nie chcesz isc do dermatologa. tylko ze odmian grzybicy jest duuuzo i nie wiadomo ktora masc tobie pomoze... pozdro
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
nie znam się, ale to moze być grzybica
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Jestem zaskoczony faktem, że wolisz szukać porad na forum i rady co do wyboru maści, zamiast dylać z tym do lekarza. :mruga: Pozostawienie tego samemu sobie - jeżeli jest to faktycznie grzybica - może się skończyć powstaniem ropni i bardzo trudnych do wyleczenia ran.

Jeżeli jednak mamy sobie darować "te" porady, to cóż: krzyżyk na szczęście i powodzenia w maściach. :eek:k:
 

kut153k12345

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2009
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiesz co, zanim to obrzydlistwo rozrosnie Ci sie na cale cialo idz lepiej do lekarza. Experymentujac z masciami, nie wiedzac tak naprawde co leczysz mozesz tylko pogorszyc sprawe tudziesz przyspieszyc rozwoj Twojego nowego przyjaciela.
 

Damian Merlyn

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Myslalem, ze to mniej powazna sprawa zeby z tym isc do derma, ale jednak sie wybiore, frajerstwem jest takie testowanie masci itp na sobie... Mialem nadzieje, ze ktos mial cos identycznego, ale jutro sie przejde do lekarza, dzieki za pomoc ;]
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
MI się wydaje, że to grzybica, ale pewności nie mam. Moim zdaniem pozostaje Ci iść do lekarza, gdyż może to być coś poważniejszego..Mam jeszcze pytanie. Dbałeś o swoją higienę? Albo miałeś kontakt z osobami, które mają grzybicę? Proponuję wycierać porządnie stopy po kąpieli, często zmieniać skarpetki i w ciągu dnia zmieniać buty..Teraz jest dużo fajnych modeli np. obuwia sportowego w reeboku.
 
K

kamilll27

Guest
Grzybica jest chorobą rozwijającą się w wilgotnym, ciepłym i ciemnym środowisku. Dlatego tak chętnie pojawia się na stopach uwięzionych w butach. Aby uniknąć infekcji, stosuj się do kilku prostych zasad, które znajdziesz tutaj:
http://satin.pl/fga
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Jeśli to grzybica, to sam fakt, że się często myjesz, jeszcze nic nie daje, bo grzyba złapać można właśnie w takich miejscach, zwłaszcza, jeśli z łazienki korzysta więcej osób. Koniecznie idź do lekarza, a poza tym przestrzegaj paru zasad: nie chodź długo w jednym obuwiu, dokładnie wycieraj stopy, w łazience czy na basenie chodź w klapkach.
 
K

kamilll27

Guest
Obuwie. Buty powinny być wykonane z naturalnych, przewiewnych i zapewniających dobre wchłanianie potu materiałów, czyli ze skóry albo z tkaniny. Po każdym użyciu należy je wietrzyć. Najlepiej nosić buty co drugi dzień, na zmianę z inną parą (idealnie byłoby zmieniać obuwie dwa do trzech razy w ciągu dnia). W przypadku infekcji grzybiczej można próbować pozbyć się zalążków grzybów, susząc buty na słońcu. Uwaga: najczęściej popełnianym grzechem jest noszenie na co dzień butów sportowych. Buty sportowe służą do uprawiania sportu, a nie chodzenia po ulicy czy po domu.
Źródło informacji: http://satin.pl/fga
 

dotinn

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
0
Myślę, że zamiast pokazywać taką stopę na forum powinno się ją pokazać lekarzowi, najlepiej dermatologowi. Nie ma innej rady. To wygląda na zaawansowane stadium czegoś z czym lepiej zawalczyć po konsultacji ze specjalistą.
 
Do góry