Czy tanie tabletki antykoncepcyjne sa gorsze?

Status
Zamknięty.

blondi18

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
103
Punkty reakcji
0
Słuchajcie ja za tabletki od ginekologa zaplacilam 5 zł za 2 opakowania. przerazialm sie ze sa takie tanie... Nie wiem czy sa one bezpieczne ? co wy o tym sadzicie??
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
stediril 30? sama go bralam dluzszy czas...
tak, sa bezpieczne - gdyby tak nie bylo nie byly by dostepne w sprzedazy... sa takie tanie bo refundowane( jako jedne z 3 chyba)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
sa... wlasnie stediril, diana i chyba novacostam... tylko, ze one sa refundowane jako leki deramtologiczne( mimo, ze w rzeczywistosci sa to tabletki antykoncepcyjne)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Microgynon 21 tez jest refundowany, a przynajmniej byl ok 9- 10 zl za opakowanie placilam 2 lata temu
 

malenstwoM

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Lublin
No nie wiedzialam i tyle czasu po 50 zlotych placilam;)) Jak znowu bede chciala zaczac brac tabletki, to musze sie dowiedziec co i jak. :p
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
Microgynon 21 tez jest refundowany, a przynajmniej byl ok 9- 10 zl za opakowanie placilam 2 lata temu
ooo wlasnie o Microgynon 21 mi chodzilo z tymi trzecimi, ktorych nazwy zapomnialam;)

No nie wiedzialam i tyle czasu po 50 zlotych placilam;)) Jak znowu bede chciala zaczac brac tabletki, to musze sie dowiedziec co i jak. :p
tylko one maja wiecej hormonow niz inne tabletki wiec nie kazda moze je brac... :( ale jakby co to oczywiscie pytaj!:D
 

malenstwoM

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Lublin
Zapytam, zapytam, ale nie wiem czy mi bedzie mozna je brac, bo ja juz ze zwyklymi mialam problemy z dobraniem. Ale co mi szkodzi zapytac.
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
wiesz ja z takimi drozszymi mialam problemy - plamienia, bolesne krwawienia itd... przeszlam na te najtansze i bylo lepiej... wiec a noz;)
 

malenstwoM

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Lublin
Tez cos o tym wiem, bo trzy lata bralam tabletki kosztujace ok 30 zlotych i bylo ok, po przerwie poszlam do innego lekarza i przepisal mi tabletki po ok 60 zl i byla tragedia. Co miesiac mialam dwa dni wyjete z zyciorysu. Chyba nie ma na to reguly. Drozsze nie znaczy lepsze;))
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
zwlaszcza jezeli chodzi o leki... nasze organizmy roznie reaguja na te same skladniki lekow;)
 

Tosia23

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Daleczko gdzieś
Ja biorę Diane35 miałam problem z trądzikiem i mi wyleczyło:)Poza tym są dobrym środkiem antykoncepcyjnym.Nie mam bolesnych miesiączek choć wczesniej podczas okresu po prostu wyłam z bólu.Krwawienie też mniejsze,czasami na prawdę malutko leci.Jestem zadowolona.
 

malenstwoM

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Lublin
Tyle lat juz tabletki bralam i o takich nie slyszaam;)) Tak to jest jak sie slepo lekarzom wierzy.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
To że tańsze nie znaczy gorsze :)
Zwłaszcza, że tak naprawdę kupując tabletki za 40 zł masz jego tańszy odpowiednik.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja to samo napisze, bralam Microgynon na poczatku bylo okej, potem zaczelam sie zle czuc, po 8 miesiacach zmienilam na Yasmin (ok 40 zl) i byla taka tragedia, ze myslalam, ze bede musiala w polowie opakowaia przerwac, to bylo okropne, po tym co przezylam zrezygnowalam z tabletek :]
 

Kaxa

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Popieram, często jest tak, że drogie nie pasują do naszego organizmu, a tanie tak i vice versa. Lekarz musi je dobrze dobrać, a jak jest źle to trzeba zmieniać, nie ma co się katować nimi bez sensu. Ja kiedyś brałam Yasminelle, ale raz że nie bardzo mi pasowały, dwa, że były drogie tam gdzie kiedyś je kupowałam. Po przeprowadzce do Łodzi poszłam do nowego lekarza, przepisał mi Cilest i jestem zadowolona. Lepiej się po nich czuję a poza tym w taniej aptece za grosze w manufakturze płacę za nie raptem 11-12zł za opakowanie, także są z 3-4x tańsze niż cena którą kiedyś płaciłam za tamte tabletki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry