Czy Taka Reakcja Jest Możliwa?

Status
Zamknięty.

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Heh nie wiem co mam o tym myśleć :> Wczoraj wzięłam swoja pierwszą tablekę antykoncepcyjną Rigevidon, może to błąd że nie poszłam po nie do ginekologa tylko wzięłam je od koleżanki, bo słyszałam że są najbardziej uniwersalne i najczęściej przepisywane a nasz ginekolog rzadko pojawia się w przychodni. Wzięłam ją wczoraj o 22, po czym... od północy całą noc wymiotowałam! Chyba z 7 czy 8 razy! :/ Nawet ajk napiłam się wody bo zaraz ją zwracałam, potem wymiotowałam nawet krwią :/ Czy to jest możliwe żeby to po tabletce było?! :mruga: Czy bardziej się czymś zatrułam, np cheeseburgerem którego żeżarłam tego samego wieczora? Pisało na ulotce że mogą być nudności i wymioty ale po pierwszej tabletce i to po poltorej h?! I że aż tak?! Bo sama nie wiem czy wziać dzisiaj nastepną :mruga:
 

domimisia12346

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
386
Punkty reakcji
0
hmmm może weż drugą i zobacz czy bedziesz miec to samo :) nie no zartuje. Doświadczenia z tabletkami nie mam ale wydaje mi się że to przez to że się czymś zatrułaś bo watpie ze po jednej tab. takie coś mieć.. 3m się pa głowa do góry
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
to jest jak najbardziej mozliwe ze po tabletce, w tym wypadku musisz odstawic tabletki, powinnas juz drugiej nie brac
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
to jest jak najbardziej mozliwe ze po tabletce, w tym wypadku musisz odstawic tabletki, powinnas juz drugiej nie brac

Ale to była jedna! Po poltorej h (czy nawet nie) przeciez nawet sie chyba nie dostała do krwi! I taka silna reakcja?! :mruga: Jak to możliwe???

z resztą Rigevidon należy do słabszych :niepewny:
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Po pierwsze nie bierz dzisiaj drugiej, bo tamta Ci sie nie wchłonęła więc zabezpieczenie nie bedzie utrzymane i nie beda skuteczne. Dlatego też nie wydaje mi się, że to po tabletce wymiotowałaś, bo one przeważnie sie wchłaniają po 3 godzinach.
Po drugie idź do lekarza, niech Ci przepisze jakies taletki , a nie od koleżanki, biorąc pierwszy raz albo zmieniając tabletki należy byc pod kontrolą gina bo różnie organizm reaguje na hormony.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
tabletki wchlaniaja sie do 3- 4 godzin, wiec taka reakcja z ich powodu jest jak najbardziej mozliwa!
ja tez nie radze brac kolejnej
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
A to sie pochwale że wziełam!:D I nic już sie nie działo :p czyli to jednak jakieś zwykłe zatrucie było :]
 

sandruska

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja bym Ci radziła iść do lekarza. Tabletki antykoncepcyjne to poważna sprawa i nie można sobie ich brac od koleżanki. Każdemu tabletki wybiera sie indywidualnie. To co dobre dla Twojej koleżanki nie musi dobrze działać na Ciebie
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
no i pojde (jak z łaski bedzie:p) ciekawe czy mi da te same :p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no nie wiadomo czy te same da, z reszta najpierw Cie zbada i wypadaloby zebys jej powiedziala ze bralas jakies tabletki, ona nawet sie raczej o to zapyta
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ojej..... a bedzie na mnie krzyczeć?:p dobra pójde, pójde, moze na swieta :D
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
A Ty te tabletki bierzesz rozumie sie do zabezpieczenia a nie leczniczo??
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no wiesz musisz jej to jakos tak powiedziec zeby sie nie zloscila powiedz ze jakos tak wyszlo ze kolezance zostaly i ze potrzebowalas a nie mialas czasu do gina isc albo cos podobnego
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Skoro tak rzadko pojawia sie u Ciebie w mieście to może poejdziesz to sąsiedniego ? Daleko masz ? A z resztą jak troszke poczekasz to chyba nic sie nie stanie ? I lepiej nie bierz 2 tabletki.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No to pamiętaj o dodatkowym zabezpieczeniu. Bo zabezpieczenia nie masz raczej, bo tą tabletke zwymiotowałaś przez to zatrucie. To tak jakbyś jej wogóle nie brała i zapomniała o niej.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No i w sumie to wczoraj powinnaś wziąć dwie tabletki a nie jedną... bo tą co zwymiotowałąś to musisz uzupełnić i sie zawsze bierze ostatnią z aktualnego opakowania, niestety tak to jest jak sie bierze od koleżanek.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
he to nie jest powiedziane ze ma uzupelnic, czytalam ulotke z jednych tabletek i tam sie pomijalo dana tabletke, w tych co bralam pisalo ze nalezy wziac pominieta, wiec roznie to jest
 
Status
Zamknięty.
Do góry