Czy Są Jeszcze Jakieś Granice Moralne ?

Status
Zamknięty.

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ostatnie wydarzenia na świecie pokazjują ludzie a w szczególności dziennikarze zatracili hamulce etyczne i moralne. Karykatury Proroka Mahometa ( niewieam jak sie piszę więc sorki jak coś ), genitalia na Krzyżu, ile jeszcze siedzi w ludziach chamstwa i spaczenia. To tylko dwa przykładny, jeden bardzo świerzy.
Czemu ludzie nie wiedzą co to "Wolność Słowa" a co to zwykłe Chamstwo.

I dlaczego "Polski" ( dlatego w cudzyslowie bo właścicielem są Norwegowie więć jaka ta "Rzeczpospolita" jest polska ) dziennik pokazal przejaw takiego braku kultury i obrazy uczuć religijnych ?

Uważam że ludzie powinni stanowczo zareagować na take przejawy glupoty.

Piszcie Wasze odczucia po publikacjii w "Rzeczpospolitej".
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
To jest poprostu ostre przegięcie wolności słowa!! Liberały :cenzura:e zasłąniając sie głównymi zasadami demokracji bezszczelnie bezczeszczą religie muzułmańską. Jestem dumny znaszego rządu żę przeprosił Arabów za te karykatury.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
A mnie jednak uderza fanatyzm muzułmanów :mruga: Już wyznaczają cenę za głowy rysowników. Nigdy nikogo nie zabiję w imię religii... Może dam się zabić, ale na pewno nie zabiję ... Gdyby Bóg chciał tych ludzi ukarać w ten sposób, Sam by to zrobił.

Wkurzanie wyznawców Islamu jest głupie, a bluźnierstwo to bluźnierstwo... Jednak to co niektórzy Muzułmanie robią w odpowiedzi na zachowanie prywatnych mediów ( nienawiść wymierzona w całe narody ), zasługuje na jeszcze większe potępienie.

Przepaść między laickim zachodem, a wciąż teokratyzującym się wschodem, zaznacza się coraz wyraźniej. Mam nadzieję, że zwykli ludzie, przejrzą wreszcie na oczy i nauczą się czegoś, co powinno być najważniejsze dla teistów, deistów i ateistów - szacunku dla drugiego człowieka.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Chyba nie ma już żadnych.Jednak osobiście uważam że jeśli jakaś gazeta chce zamieścic na swoich łamach karykature proroka mahometa czy np. boga to ma do tego prawo.Niech muzułmanie żyją u siebie wg swoich praw, a my u siebie żyjmy wg swoich i wszyscy będą szczęśliwi.

No może prawie wszyscy.
 

john wayne

Zbanowany
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Całkowicie się zgadzam, bo od kiedy to wolność słowa równa się obrażaniu uczuć religijnych innych ludzi. Przecież powszechnie wiadomo jak drażliwym tematem jest religia - a zwłaszcza dla muzułmanów. Premier przeprosił i bardzo dobrze! Rzeczpospolita do sądu!
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Nie zgadzam sie z Golemem. Nikt nie ma prawa do obrazania drugiego czlowieka. A przedstawianie postaci, której kult jest czczony przez miliony ludzi na całym świecie w sposób jednoznacznie obraźliwy to nie jest zwykłą wolność słowa, to obrażanie drugiego czlowieka.

Prosty przykład. Nie tak wcale dawno Urban nazwał Ojca Świętego: "sługą Watykanu, przygarbionym bożkiem i ty py" wówzas z wiadomych przyczyn całe społeczeństwo poczuło sie dotknięte. Tu jest bardzo podobna sytuacja. A ze Muzułmanie zareagowali tak, jak zareagowali, to już inna sprawa. Taką mają naturę i nie od dzić wiadomo o ich fanatyźmie religijnym. Takie dziennikarskie zero jak ten cały Gauden <czy jak mu tam> powinien zdawać sobie z tego sprawę...Osobiście wstyd mi za takich pseudopismaków...
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Zauważeyłem że nawiązaliscie do fnatyzmu, niektórych wyznawców Islamu. I właśenie między innymi świadczy to o zwykłej glupocie. A to ze noralmni Musułmanie sie czują dotknięci to sie nie dziwie.
Ja sie nie zdziwie jak z tego wyjdzie jakas bardzo duża afera :(
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Ja już zamówiłem sobie pistolet.
Idze III Wojna Światowa na tle religijnym.

Wyznawcy Islamu są na całym świecie.....
 

john wayne

Zbanowany
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
38
DERAS, chyba troche przesadzasz.... Ja mam kilku kolegów, którzy pochodzą z Afganistanu, są muzułmanami, a można się z nimi łatwiej dogadać niż z niektórymi "rodakami" (mimo że tamci ledwie po polsku gadają). Nie każdy muzułmanin to terrorysta...

P.S. A swoją drogą pistolet też mam :D
 

Attachments

  • mcflag.gif
    mcflag.gif
    8,3 KB · Wyświetleń: 5

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Nie każdy muzułmanin to terrorysta...
Tylko najwięcej slyszy sie o terrorystach chociaż jest ich mniej, i niestety głupiw zachowanie polskojęzycznej gazety ( która ni potrafi zadbać o interes NAS wszystkich ) może sprowadzić na nas nieszczęście :(
 

toja123

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Tak uwazam ze było to przegiecie... mimo to nie akceptuje religi muzłumanow... duzo sie naczytałam o tej religii i poprostu nie wiem jak mozna uznac to w ogole za religie.....
 

john wayne

Zbanowany
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ale to nie jest kwestia akceptowania religii!!! Nie musimy akceptować ich religii, tak jak i oni nie muszą naszej. Wystarczy chyba żebyśmy nie wchodzili sobie w drogę, prawda? A to wcale nie jest takie trudne.... :)
 

Attachments

  • mcflag.gif
    mcflag.gif
    8,3 KB · Wyświetleń: 4

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
duzo sie naczytałam o tej religii i poprostu nie wiem jak mozna uznac to w ogole za religie.....
Napisz co czytalaś ? Religia jako Islam jest dobrą religią, tylko fanatycy przeinaczają na swój sposób to co głosił Mahomet. Ja sie dużo na temat ich religii wypowiadać bo mało wiem. Ale jest to jedna z 3 największych religii i wierzą tam w jednego Boga, a Jezusa uznają za proroka :)
Pomijając to, z jakiej racji tak denna gazeta mogla tak postąpić, a zareagował bym idetnycznie gdzyby to chodziło o chrześcijan.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Tak uwazam ze było to przegiecie... mimo to nie akceptuje religi muzłumanow... duzo sie naczytałam o tej religii i poprostu nie wiem jak mozna uznac to w ogole za religie.....

hmm... tak jak mówi Taboretix to jedna z 3 religii.. a poza tym trza zaznaczyć, że one tworzą jedną religię i tak właściwie w tych religiach w zamyśle chodzi o to samo..w sensie, że są bardzo do siebie zbliżone i ogólny szkielet jest jeden.. więc skoro nie uznajesz jej to reszty tesh nie powinnać, ale co tam..

A co do wolności słowa.. ok popieram ją, ale czasami trzeba pomyśleć z kim się zadziera i poprostu nie robić takich prowokacji.. bo nam mogą z d*py jesień średniowiecza zrobić.. Faktem jest, że jak oni by zrobili w odwrotną stronę to nikt by nie robił burd w całym kraju.. w ogóle wkraczać muzułmanom na ich symbole i ich ambicje to głupota.. wolność słowa owszem, ale czasami trzeba odpuścić... bo niektóre narody są charakterne... i zdolne do wszystkiego.. takimi rzeczami grabimy sobie u nich a i tak jush wystarczająco nas nie lubią
 

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
Zastanawia mnie kto kogo bardziej obraził? Przypominam Nowy York, Madryt, Londyn.Czy facet z granatem w turbanie nie jest tylko ilustracjią tamtych chwil?
A może jednak to ja miałem rację piszac w innych postach co jest największym zagrożeniem dla ludzkości?
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Zastanawia mnie kto kogo bardziej obraził? Przypominam Nowy York, Madryt, Londyn.Czy facet z granatem w turbanie nie jest tylko ilustracjią tamtych chwil?
A może jednak to ja miałem rację piszac w innych postach co jest największym zagrożeniem dla ludzkości?
Zauważyłem że Ty tutaj piszesz o niewielkiej grupie muzułmanów jaką są fanatycy religijni. A ten "Facet w Turbanie" jest ich świętą osobą. I każdy normalny muzułmanin będzie sie modlił za tych gnoji co to narysowali. Lecz każdy fanatyk będzi chciał ich zabić. I tu jest różnica. A tak brukowa gazeta jak "Rzeczpospolita" powinna wiedzieć co może być skutkiem takiej publikacji, albo to są zwykłe debile.
 

john wayne

Zbanowany
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Wyobraźmy sobie co by było gdyby ktoś zamieścił w gazecie obraźliwy rysunek np. Jana Pawła II??? To co, dla nich też by było: "no co, przecież to tylko facet z granatem albo czymś i co wy robicie tyle problemu?" Trzeba zrozumieć że dla nas to tylko facet, a dla nich największa świętość... Nie zapominajmy że nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych. To jest granica której nie wolno przekraczać.
 

Attachments

  • mcflag.gif
    mcflag.gif
    8,3 KB · Wyświetleń: 5

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
No właśnie bo dla mnie JPII też jest zwykłym facetem i dla tego nie mam tych dylematow.Ja poprostu kocham wszystkich ludzi a oni tylko wybranych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry