Czy polskie techno może mieć... polskie teksty?

JuliaWinicka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich forumowiczów wieczorową porą.
Przyglądam się postom od jakiegoś czasu, aż wreszcie spróbowałam dziś zadebiutować (późno, bo to debiut :)).


Zastanawiam się tak, czy znacie może jakieś polskie songi techniczne, które posiadają polskie teksty?
Z tego, co zauważyłam (a raczej usłyszałam), to polskie songi są śpiewane po angielsku, a jeśli się już nawet zdarza coś po polsku, to kala uszy.

Nie wiem, zdarzało mi się słyszeć parokrotnie, że polski język się do tego nie nadaje, ale czy ja wiem? Ostatnio na portalu literackim znalazłam informację nt. projektu literackiego Elektryczna Maszyna Mięsna, który spróbował połączyć muzykę techno z poezją (jak wyszło -> www.emm.waligora.eu - zwłaszcza utwór 2 "monotonik" jest całkiem mocny, choć "zmechanizowani" również daje radę).

Ale skoro półprofesjonalne inicjatywy dają radę, to nie może być tak, że te w pełni komercyjnie również byłyby ok? Znacie jakieś inne projekty, który próbują mieszać polskie teksty z muzyką elektroniczną i wychodzi im to co najmniej nie gorzej, niż w powyższym przykładzie?

Z góry przepraszam, jeśli coś jest nie tak w poście, ale to proszę o cynk, to będę się poprawiać :]
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeszcze nigdy nie spotkałem techno/vocal trance z tekstem śpiewanym po polsku. Próbuję sobie wyobrazić jakby brzmiał taki utwór. Byłoby to co najmniej dziwne. Zaplecze muzyczne (jeżeli chodzi o twórców muzyki trancowej, techno club etc) to mamy na dość wysokim poziomie. Nie za bardzo orientuję się jak ma się sytuacja z wokalistkami. Jakoś nie podoba mi się opcja typu - Matt Skyer feat. Reni Jusis albo Nitrous Oxide feat. Doda :D
 

smok225

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
31
wiesz jestem dj em i pewnie chodzi Tobie nie o techno tylko commercial elektro house np wet fingers - malgoska albo d-bomb - mam wyrabane (extened mix) jak można podporządkować techno do elektro house to jest inna dziedzina w ogóle techno masz np kawałki ktore po 2 min zmieniają jakiś sampel ,claps a w elektro co 20 , 30 sekund:) dlatego lubie komercje ;)
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Techno w 90% nie ma tekstów. Techno to nie szajs made in Manieczki.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ale jest coś takiego jak vocal trance. Może w tym kierunku ?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Mianem tzw. "vocal trance" określa się utwory trance/dance z wokalem. Szczerze mówiąc nie słyszałem polskojęzycznych utworów tego typu i jakoś mi się to nie widzi.
 

smok225

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
31
nie namieszaliscie :) vocal trance macie np tiesto - show me the way a dance to jest już inny gatunek ale jak się nie mylę wywodził się od trance ;)
 

kolorowa<<3

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Ja jak żyję to nigdy nie zetkełam się z muzyką klubową i jest to dla mnie troche samej dziwne.
 

monni_1980

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Ja tam nie widzę przeciwskazań, aby do techno wrzucić polski vocal. Jeżeli będzie pasowało to czemu nie. Tak, jak sięgnę pamięcią to nie przypominam sobie, abym kiedyś słyszała coś takiego. Większość po angielsku jeżeli już występował.

Jedynie z polskim akcentem się spotkałem w nazwach utworów
Pedro Delgardo - Zaj.biscie
The Advent - K.rwa

Widać z czym polskę na świecie kojarzą :)
 
Do góry