Czy Pan Schetyna jest nienormalny czy tylko tak mi się zdaje?

S

serwor

Guest
Bianka napisał:
Chcesz być "nowoczesny", głosujesz na PO, jesteś konserwą - na PiS.
Ale najciekawsze że to wyborcy PO są najwierkszymi fanatykami a nie te poczciwe Mochery z PiSu.
Wystarczy poczytac co oni piszą na portalu GW lub obejrzyc filmy z manifestacji KODu . Takiego fantatyzmu, nienawisci do innych nigdy nie widziałem.
Oczywiscie to są starsi ludzie, przeważnie emeryci, czesto kobiety. Najgorszy z możliwych polskich fanatyków to emerytowany niewierzący zwolennik PO lub Nowoczesnej.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I tu masz świętą rację. Nienawiść widać gołym okiem ale nie wiesz jak to jest? Gdy złodzieja zamykają to złodziej się szarpie. Wszyscy moi znajomi mówią że na ulice wyszli złodzieje, bronic tego co można było robić przed tym nim PIS wygrał.
Że wyszli w 95% przypadków tylko Ci którym mozliwość wałkowania przycięto.
Przez wiele lat w urzędach było widać rodzinne mafie. Wujo wójt, ciocia zastępca, kuzynostwo i reszta familii na niższych szczeblach. Na dodatek przetargi budowlane na remont gminy wygrywali ludzie związani z familią.
Te układziki PIS uciął. Uciął i to bardzo mocno dlatego przekrętasom i złodziejom zaczęło to nie pasować. Wyszli zatem trochę pokrzyczeć ...
KOD? Obrona Demokracji? jakiej?? Staje jako obcy do przetargu nr. 1 na remont chodnika w gminie, daję naprawdę spoko stawkę i po czasie okazuje się że wygrywa kuzyn kuzyna od wuja od strony cioci ... wójta!
Okazuje sie tez że w/w zrobi chodnik za 450000zł a ja bidny w kopertę namazał że 100000 wezmę...
I tak było wszędzie i zawsze!
Uczciwi ludzie biedę klepali i ledwie koniec z końcem wiązali a cwaniactwo rządziło a jak było Ci źle to mogłeś iść do Sądu. Wtedy w Sądzie prokurator to siostra wójta, sędzia kuzynka siostry a ludzie wyliczający poprawnośc przetargu to kolega kolegi wójta. Pie****lić taki system - ludzie. Dosyć. Wszędzie ustawki. Wszędzie przekręty. Mam nadzieję że PIS zrobi tak by naprawdę było po równo.
I wiecie co??
Oni czytają od kilku lat to forum. Naprawdę.
Już to sprawdziłem.
Większość rzeczy o których tu sie pisało .... weszło w zycie.
Ostatnio chyba z Herbatniczkiem dyskutowaliśmy na temat tego że PIS i swoich musi posadzić by opinia publiczna nie odwróciła głów! Że i ludzie PISu maczali w wielu tematach (korupcja) łapska.
I proszę. Wczoraj pierwsze zatrzymania więc jak widać ... PIS nie gania tylko PO!
Wiem, wiem, może to być tylko pokazówka no ale trafna! Wielu ludzi i tak tego nie zrozumie a liczyć się będzie własnie to że i "swoich" też usadzili.
To ogromny plus dla tej partii no a czy to zamierzone i przeliczone to już całkiem inna bajka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj na portalu "niazależnej" jest taki fanatyzm że z wyznawcami GW mogą iść pod rękę
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wydaje mi sie że PIS powinien tymczasowo odkodować sygnał TVP3 INFO, dodać anglojęzyczną fonię i puścić raz jeszcze zestaw aferek PO w świat. Wszystko od A do Z. Może w końcu komisja europejska odpuści ...
Tymczasem mam wrażenie że żyje w ogromnym złodziej-landzie.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Tymczasem mam wrażenie że żyje w ogromnym złodziej-landzie.
A ty myslisz że za granicą w UE rządzą świeci?! Oni robią to samo, tylko sprytniej, chociaż nie zawsze. poczytaj sobie o premierze Irlandi który wziął ogromną łapówkę a kiedy afera się wydała to sąd orzekł że wprawdzie pan premier pieniądze wział ale nie wywiązał się z obietnic..... i jest niewinny.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mi chodzi przede wszystkim o opinie publiczną. Wielu ludzi na zachodzie wypomina naszym że walą demokrację a o Ambergold w Polsce i innych przekrętach poprzedniej władzy nie słyszeli.
Niech zatem usłyszą ... to zaczną nam wspólczuć a nie nas jeszcze dobijać.
Powiada kolega że na zachodzie z podsłuchów też wyszło na światło dzienne to "czym" ludzie są dla polityków?
Zachód nie rozumie dlaczego obecny rząd chce na amen ukatrupic poprzedników. Niech to przetłumaczą i puszczą raz jeszcze ale odkodowane i po angielsku. Dopiero wtedy elektorat unijny zrozumie co tak naprawdę się dzieje.
Ludzie w całej EU mają zafałoszwane dane. W ich dziennikachmówi się "co się chce". Dlaczego nie powstała jeszcze ot by taka stacja jak TVP WORLD nadająca po angielsku z choć by trzech satelitów (Astra 19.2, Hotbird13,0E i Euroburd 28.5)???
Już dawno powinnna powstać taka stacja - będąca kopią TVP3INFO + dodatki promujące nasz kraj w świecie. Świat zna polskę z plotek. Usłyszą coś na CNBC, BBC, CNN i po ptakach. Tylko czy to "coś" jest prawdziwe??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a skąd przekonanie że na zachodzie Europy tak pragną informacji o Polsce ? dla mieszkańców państw zachodniej Europy jesteśmy dzikim krajem na wschodzie. Do tego aby się przyzwyczaili że Polska jest inna trzeba z 50-100 lat, a my w ostatnich 200 latach mamy raczej kolejne zabory a nie niepodległość
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Mi chodzi przede wszystkim o opinie publiczną. Wielu ludzi na zachodzie wypomina naszym że walą demokrację a o Ambergold w Polsce i innych przekrętach poprzedniej władzy nie słyszeli
Wiesz co zwykli ludzie na zachodzie mówią calkiem coś innego niż media.
Połowa mojej rodziny mieszka Niemczech.
Jeden z moich szwagrów jest Niemcem.
On mówi że na emeryturę wybiera Polskę, ma dosyć emigrantów, zamachów itd. Jego znajomi też prywatnie mają podobne zdania.
W niemczech też nie ma na kogo głosowac, mamy albo SPD ,CDU albo oszołomów zielonych, albo nowych AfD.



_____________________ napisał:
W ich dziennikachmówi się "co się chce". Dlaczego nie powstała jeszcze ot by taka stacja jak TVP WORLD nadająca po angielsku z choć by trzech satelitów (Astra 19.2, Hotbird13,0E i Euroburd 28.5)???
A kto by chciał to oglądać? Polska ma Białoruski kanal Biełsat, można go oglądać na Białorusi z satelity, każdy Bialorusin może to zrobic, nic nie jest zakłócane i co......?
Oglądalność na poziomie 02% populacji Białorusi. a co ciekawe większość Bialorusinów może to oglądać bo oglądanie z satelity jest tam bardzo popularne.
To już program Polonia jest tam dużo popularniejszy.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Yepać Baiłorusię. Chłopie. Ja mam na myśli promocje Polski w USA, Japoni, Chinach, Australii, Kanadzie. Białoruś? A po co to komu...
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Yepać Baiłorusię. Chłopie. Ja mam na myśli promocje Polski w USA, Japoni, Chinach, Australii, Kanadzie. Białoruś? A po co to komu...
No tak tam by dopiero było mnóstwo chętnych do oglądania polskiego programu. Polską ma wspaniałe ekipy dzienikarzy w każdym kraju świata, nasze informację są wiarygodne i ciekawe.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale zrozum że nikt w świecie nie wie że Polska ma fajne, dobre i zdrowe jabłka na handel. Nikt nie wie że mamy fabrykę FSO na sprzedaż. Nikt nie wie że tu już naprawdę komuny nie ma.
Mi chodzi o jedną wielka stację TV dostępną naprawdę wszędzie i to pod nazwą EUROPE1 TVP MULTILANG CHANNEL :) :) :) tak by na liście stacji w EPG w dekoderku zwracało na siebie uwagę!
A fonia w wielu językach obowiązkowo!
No i wiem że nasze informacje sa wiarygodne no ale w 90% przypadków są zakodowane lub są zaledwie na 2 satelitkach (i to dublujących się).
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Nikt nie wie że mamy fabrykę FSO na sprzedaż.
Aha więc uważasz że fabrykę FSO kupił by jakiś gość kto oglądał by egzotyczny dla niego program TVP z satelity? A ja głupi myślałem że takie firmy kupują inne firmy , potężne międzynarodowe firmy.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale po FSO już byli tacy jak Toyota, KIA, Opel gdy jeszcze był Oplem i Peugeot. Władze PO zaśpiewały taką cenę że ...
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Ale po FSO już byli tacy jak Toyota, KIA, Opel gdy jeszcze był Oplem i Peugeot. Władze PO zaśpiewały taką cenę że ...
FSO nie ma przyszłosci, jest w Warszawie więc pracownicy drodzy, jest daleko od granicy zachodniej więc dochodzą koszty transportu czesci i gotowych samochodów.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Że jak? Człowiekowi w fabryce potrzeba około 24h by poskładać od A do Z ot by Astrę. Jeśli dorzucisz mu 50-100zł dniówki więcej i doliczysz to potem do gotowego auta to jaka jest wtedy równica między 55400 a 55500zł w cenie końcowej?
Ktos na to zwraca uwagę?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A to ciekawe, wiesz? To o czym mówisz przestało być aktualne z chwilą wejścia Polski do unii. Teraz już nie ma że Polak "nie ma" i "szczędzić" musi dlatego takie jak Daewoo a potem Chevrolet w Polsce zdechło bo oni mieli identyczny sposób kantowania co nasi czyli dać jak najmniej za jak najwięcej. Chcesz powiedzieć że masz tablet Kiano za 599zł zamiast Huawei'a za 649zł :) :) ??
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Schetyna być może jest sobowtórem Kwazimodo, być może snuje się przygarbiony po sejmowych korytarzach, być może ma krzywe, brudne żeby i ziemistą cerę od kręconych papierosów, ale nie jest taki głupi na jakiego wygląda...

A nie... Przepraszam. Właśnie, że on jest taki glupi... Pozdrawiam :)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale zobaczcie, ani słowa na temat tekstów z podsłuchów. Ile to już czasu minęło? I ani słowa? Nawet pocałujcie nas w ... ?
Osobiście podziwiam tych ludzi za wytrwałość i szerzenie mitycznego "nic się nie stało" no bo w końcu komuś coś sie stało?
Murzyńskość już zapomniała...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
po prostu temat się zaczyna nudzić, to tak jak w brukowcach musi cos nowego zakwitnąć bo ludzie się przyzwyczaili
 
Do góry