Czy można wierzyć w sny?

N

natulka123

Guest
Zastanawiałam się ostatnio nad zagadnieniem snów. Często śnią mi się bardzo realne, na przykład o lataniu. Potrafię unosić się w powietrzu, odpowiednio sterować ciałem, czuję pęd i odczuwam wrażenie. Całkowicie jakbym rzeczywiście latała, ale przecież nigdy tego nie robiłam ;) Jak to jest możliwe, że w snach wiem jak to robić? Albo kolejny przykład - spadanie z dużej wysokości. Też często miewam takie sny i odczuwam to jakby było realne. Czuję strach, przyciąganie ziemskie, to jak przyspieszam w miarę zbliżania się do ziemi. Skąd to się bierze? Dlaczego nam się takie rzeczy śnią?
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Też mnie to zawsze zastanawiało. Czasami śni mi się, że spadam gdzieś lub chcę biec a nie mogę bo coś mnie powstrzymuje..
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
z twojej wyobraźni, filmów, to że czegoś nie robiłas nie oznacza że twój mózg patrząć jak we filmach latają nie będzie umiał odtworzyć tego na tobie, to tylko sny, wirtualne obrazy tego co mamy w ciągnu dnia, życia, pokazują nam nasze prganienia, nasze obawy w postaci jakiejś historii.
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Sny to indywidualna sprawa moim zdaniem, trzeba je odnośnie konkretnej osoby interpretować. Ja korzystam z usług  takiej pani, co za darmo interpretuje sny. Napisz do niej, na pewno Ci poradzi :) annazajdel@szeptem.pl :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Można w sny wierzyć, bo są często odbiciem wcześniejszych wydarzeń albo myśli
Nie we wszystkie! Niektóre są sygnałem, że zbyt długo leżysz w niezmienionej pozycji albo na samej krawędzi łóżka i za chwilę możesz spaść
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
spaść mi się nie zdarzyło :p ale sny potrafią na pewno nam powiedzieć co nas martwi albo czego pragniemy, ciekawa ta osoba od interpetacji snów może skorzystam, jak za darmo to na pewno warto. Jak kiedyś dzowniłem w nocy do wróżki z tv to się nic nie dowiedziałem a 10 zł poleciało :/ wole wysłać emaila
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Skąd to się bierze? Dlaczego nam się takie rzeczy śnią?

Ja również często odnoszę wrażenie, iż to, co mi się śni jest zbyt realne. Podobnie jak Ty, doświadczam w snach strachu, niekiedy smutku bądź też szczęścia - a co więcej - zdarza się również, że czuję nawet niemal fizyczny dotyk, gdy akurat coś takiego mi się przyśni. Wydaje mi się, iż dzieje się tak z powodu przeżywania w rzeczywistości różnych sytuacji, które mają dla nas wymiar emocjonalny - stąd też w podświadomości przenoszą się do snu.
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Na sen w głównej mierze wpływają przeżycia oraz wyobrażenia, które w połączeniu z dziecinną lekkością stają się tak realne i zarazem nieprawdopodobne. Wierzyć zawsze można, ale daleko z taką wiarą nie zajdziesz, lepiej naucz się kontrolować sny i czerpać z tego wielką radochę
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Czy można wierzyć w sny?
Skoro można w Potwora Spaghetti...
Inna sprawa, że gdyby senniki się sprawdzały to umarłabym coś ze 6 tuzinów razy, wyszłabym za mąż ze 100 i miała 50-tkę dzieci.


natulka123 napisał:
Często śnią mi się bardzo realne, na przykład o lataniu.

Współczesna psychologia mówi, że jest to związane z chęcią ucieczki od przytłaczających nas problemów.
 

Karow

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
U mnie wiara w sny trwała bardzo długo i do tej pory wywiera na mnie jakiś wpływ. Jak wiadomo nasz mózg nie śpi, powstają wyładowania , w naszej pamięci jest strasznie dużo obrazów, które na siebie nachodzą, nasze obawy, szczęścia, pragnienia.. jest to jednak chyba wszystko pozbawione nici świadomości. Ale czy zawsze ? istnieją świadome sny , również i u mnie ale rzadko. Dla mnie najdziwniejszym był sen, w którym doszło do zbliżenia z osobą , której nienawidzę a najgorsze jest to, że mi się podobało :| człowiek po takim czymś nie może się otrząsnąć :/
 

smiley23

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa, centrum
Sny wychodzą z podświadomości. Zazwyczaj stara się zrozumieć te często powtarzające się. Dam przykład: sen, w którym jest się w szkole podstawowej może oznaczać, że masz problem z regresją, cofasz się w jakiejś sprawie. Podświadomość nigdy nie mówi dokładnie o co chodzi. Trzeba zadać sobie kilka pytań i powiązać fakty.
 

szkarupa

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Gdyby moje sny miały się spełniać to świat byłby bardzo dziwny :D Mam bardzo głupie sny i raczej wątpię w to, że któryś mógłby okazać się prawdą :D
 

Karow

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
oo smiley23 często mam takie sny, że się cofam do szkoły podstawowej. Najgorsze są te, gdy np. jestem w tej szkole nago :/ albo w podartych ubraniach. Miewam też sny , że nadal chodzę do szkoły i mam np. iść na język niemiecki po tak długiej przerwie nieobecności. Nie wiem jak ma się takie sny tłumaczyć. Czasem się cieszę, że sny nie dzieją się na prawdę.

Mieliście może jakieś prorocze sny?
 
Do góry