Czy mogę być w ciąży?

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
W poniedziałek ide do ginekologa i zapytam się co i jak... między innymi ide po tabletki antykoncepcyjne, jednak z dnia na dzień obawiam się, że może być już za późno.
Nie mogłam wcześniej ich zażywać bo karmiłam piersią - nie karmię już od jakiegoś tygodnia, a od 3 karmiłam tylko raz dziennie.
Otóż problem polega na tym, że uprawiałam sex z Mężem - orgazmu nie dostał więc niczym się nie przejmowałam do czasu aż minęło około 5 tygodni odkąd miałam ostatnio okres- czyli powinien juz jakiś tydzien temu sie pokazać :/ do tego tak jak przy ostatniej ciąży ciągle chce mi sie pić i biegam do toalety- podbrzusze mnie pobolewało jakiś tydzień temu i byłam pewna że dostanę okres a tu cisza...
Czy może to być spowodowane tym że przestałam karmić i organizm troszkę inaczej reaguje na wszystko?

Jakby ktos napisał tutaj taki temat, że sie obawia że est w ciąży mimo, że partner nie dostał orgazmu- powiedziałabym, żeby się niczym nie martwić a tutaj mnie takie cos spotyka i naprawde nie wiem o_O'

Boje się zrobić test :p
wolę czekac na okres.
 

sylwiam35

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu
ja też niedawno przestałam karmić i okres dostałam po 6 tygodzniach,a wcześniej bolał mnie brzuch i nawet miałam jakieś plamienia,nic się jeszcze nie martw ,tak łatwo się nie zachodzi zaraz po odstawieniu od piersi. :papa:
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
~zach-pom~
tez tak mialam ja karmilam swoje dziecko do 3 lat i potem 6 tygodni i okresu nie ma myslalam ciaza jak nic i objawy jak w ciazy , ale dostalam wiec moze i rzeczywiscie moze to dlatego ze odtawiamy dzieci od piersi ;)
ale nigdy nic niewiadomo :(
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Anula długo karmiłaś swojego Malucha :)

Ja karmiłam 9 miesięcy i przyznam, że dziś nie wytrzymałam i rano go nakarmiłam :p
Tak lubiłam karmić, ale co zrobić kiedy on chce tylko raz dziennie(kiedy przystawiam go częściej to płacze i nie chce) a ja za 2 tygodnie wracam do pracy więc myślę że w sam raz by zakończyć karmienie :(

Za 2 miesiące planujemy z Mężem wynająć mieszkanie, gdybym była znowu w ciąży nasze plany by legły w gruzach.

Może macie rację,że powodem spóźniającego okresu może być odstawienie dziecka od piersi. I oby tak było :D

A może znacie przypadki kiedy ktoś zaszedł w ciążę mimo, że partner nie dostał orgazmu?
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
~zach-pom~
dlugo karmilam jakos tak wyszlo ;)
mysle ze najlepszy moment na odstawienie to wlasnie 9 -10 miesiecy, pozniej juz dziecko jest zacwane i ciezko odzwyczaic

chociaz ja tez lubilam to karmienie i co z tym idzie wygodna sprawa nie musisz w nocy robic mleka , maly mi nie chorowal i w sumie do tej pory nie choruje

i o takim przypadku nie slyszalam zeby byc w ciazy jesli partner nie dostal orgazmu, wiec badz dobrej mysli :)
wszystko bedzie dobrze :)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Chciałam wszystkim podziękować, za słowa otuchy

Dzięki Sylwia )

Dzięki Anula <ściska>

Dzisiaj dostałam okres :D


Anula pewnie miałam nie małe problemy żeby odstawić od piersi dziecko :)
 

0Limonka0

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hey;) jak sadzicie, czy w kilka dni po owulacji mozna juz wyczuwac jakies objawy ciazy? mam na mysli lekki bol podbrzusza wystepujacy troche za wczesnie jak na objaw miesiaczki, poza tym lekki bol sutkow jesli sie je potrze i czasem nadmierna ilosc gazow w podbrzuszu.. owulacje mialam prawdopodobnie 30 stego a juz na poczatku tego miesiaca zaczelam odczuwac te objawy (bardzo wczesnie) , dodam ze okres powinnam dostac 14stego, za okolo tydzen.. niewiem co mam o tym myslec.. prosze o opinie..
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Czekaj do terminu miesiączki a potem zrób test jak się spóźni. nie ma co się niepotrzebnie nakręcać. Takie objawy może dawać progesteron, którego poziom normalnie rośnie przed miesiączką. ja bym poczekala spokojnie.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Nie wiem jak było u innych, ale ja nie odczuwałam nic do czasu aż miałam dostać okres, który się nie pokazał. Tak też było u moich dwóch koleżanek.
Uważam że na kilka dni po zapłodnieniu nie powinno się mieć żadnych objawów, dopiero kiedy zapłodnione jajeczko (dziecko) zaczyna gwałtownie rosnąć- to około 3 tygodni po zapłodnieniu.
 

0Limonka0

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Aha, bardzo dziekuje za odpowiedzi, czekam do miesiaczki, wtedy wszystko sie wyjasni:] mam jednak nadzieje ze to nie ciaza...:]
Jezeli ktos ma jeszce doswiadczenia w tej kwestii to prosze o opinie, z gory dziekuje:)
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
~zach-pom~
ja pierwsze objawy ciazy (np. odrzucalo mnie od miesa z kurczaka i zapachu czosnku ) mialam 4 tydzien ciazy :)

wiec poczekaj a nie panikujesz ;)




Arina to super :* bedziecie mogli wreszcie isc na swoje, zazdroszcze wam :) ja mieszkam zrodzicami nieby mam dwa pokoje i nie jest tak zle ale nie ma jak miec swoj kat ;)
 

anika_77

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hey;) jak sadzicie, czy w kilka dni po owulacji mozna juz wyczuwac jakies objawy ciazy? mam na mysli lekki bol podbrzusza wystepujacy troche za wczesnie jak na objaw miesiaczki, poza tym lekki bol sutkow jesli sie je potrze i czasem nadmierna ilosc gazow w podbrzuszu.. owulacje mialam prawdopodobnie 30 stego a juz na poczatku tego miesiaca zaczelam odczuwac te objawy (bardzo wczesnie) , dodam ze okres powinnam dostac 14stego, za okolo tydzen.. niewiem co mam o tym myslec.. prosze o opinie..
Mam podobne objawy co Ty(nawet miesiączkę mam dostać 14).Może przejdę do sedna sprawy i opiszę swój przypadek;15 września zaczełam nowy cykl w 9,12,14dc przytulanko wzrost temp. w 14dc.Od 16dc ból piersi i brzucha(dokładnie jak na miesiączkę)do tego po 20dc doszedł biały gęsty śluz do wczoraj temperatura 36,6 dzisiaj skoczyła do 37.Mam nadzieję że to objawy fasolki!!!
 

Iveeee

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
szczecin
Witam , mam taki problem .. i nie wiem czego sie spodziewac
Stosunek odbyl sie w dzien miesiaczki , pierwszego dnia .. doslownie godzine przed pojawieniem sie jej.
Nie wiem czy mozliwe jest abym zaszla w ciaze tego dnia.Co o tym myslicie ?
 

szalejka

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
669
Punkty reakcji
0
Wiek
42
siemka.ja roznie czytalam na te tematy.raz ze mozna zajsc w ciaze w czasie okresu.a raz ze nie.ale mysle ze raczej nie.
 

julia05

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam
Mój problem polega na tym ,że spóźnia mi się miesiączka.Ostatnią miałam 08.09.2007 .Cykl trwał tylko 21 dni.W 12 i 16 dniu uprawiałam seks.W 17 dniu pojawiło się plamienie i trwało 6 dni.W 23 i 30 dniu zrobiłam test ciążowy.Niestety wynik był negatywny. Martwię się co może być przyczyną braku miesiączki.Dodam ,że mam nadżerkę.Czy mimo negatywnych wyników testów mogę być w ciąży?Proszę o odpowiedź. :(
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
julia05 kiedy zrobiłaś te testy?
W dniu kiedy miałas dostać okres czy przed?
Bo jeżeli przed, to polecam zrobienie testu jeszcze raz.
Jeżeli testy były zrobione po terminie kiedy miał wystąpić okres- to dwa by nie skłamały. Powodem spóźniającego okresu może być stres.
A może to plamienie to był okres?
 

julia05

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
testy robiłam w 23 dniu oraz 30 dniu cyklu.CZyli jeden przed terminem a drugi już po spodziewanym terminie miesiączki.Te plamienie które miałam to nie był okres.Dodam ,że do dnia dzisiejszego nie mam okresu.Nie mam też żadnych objawów że zbliża się oraz objawów ciążowych.NAdmienię,że podczas 1 ciąży też nie miałam objawów ale test od razu pokazał dwie kreseczki.Proszę o odpowiedź.
 
Do góry