czy mogę być w ciąży?

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja wiem ze nikt mi na odleglosc nie powie na 100% ale cos niektorzy wiedza... a ze wspolzyciem i okresem to tak ze moge miec jakies podejrzenia. bylam na tabletkach ale pare razy wzielam pozniej i raz czy dwa mialam biegunke:( wiec moize to miec jakis wplyw na tabletki. a okres to wygladal tak ze bralam tabletki i tydzien przed zakonczeniem mialam caly czas lekkie plamienia ( brązowe) i tak caly tydzien a nigdy cos takiego nie wystepowalo jak mialam miec krwawienie z odstawienia zawsze trwalo 5 dni a tym razem pierwszy dzien troszke drugi i trzeci dzien mialam zawsze bardzo obfity a tym razem drugi tak srednio a w trzecim dniu zanikł:( tyle co moge powiedziec, nie mam zadnych innych objawow:(
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
alez nie zostala potwierdzona twoja mysl o ciazy... musisz udac sie do ginekologa i uzyskac wiecej informacji. kiedy ostanio bylas aktywna seksualnie?
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
dziecka w 4 tygodniu po poczęciu ma 4 mm, dopiero w 8-9 tygodniu dziecko osiąga 4-5 cm
więc jeżeli miałaś jakąś wpadke miesiąc temu to na pewno nie ciąża
może to być torbiel
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Zanecisko. Przecież ciąży też nie mozna wykluczać, ponieważ nie jest powiedziane,że nie zaszła wcześniej. Autorka pisała, ze ostatnie jej współzycie było 4 tyg temu - czy to świadczy o tym,że akurat wtedy mogło dojść do zapłodnienia? - nie.
Ale nie rozumiem po co to gdybanie. DO LEKARZA, MARSZ :)
 

Nadia***

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Brałam tab. anty kilka lat, miesiąc temu odstawiłam.
Czy jest możliwe że w tydzień po odstawieniu tabs. zaszłam w ciąże? Cały czas bolą mnie piersi-aż się dotykac nie moge. Byłam u lekarza ale powiedział mi że ani Pro Test ani badanie krwi Beta jeszcze nic nie wykryje. Czy taki ból piersi może być objawem ciąży czy tylko odstawieniem teb.???
Proszę o pomoc!
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
moim zdaniem ciąża jest możliwa
po odstawieniu tabletek nie zaczęłaś się inaczej zabezpieczać??
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nadia posty przeniosłam do tego tematu, nie ma potrzeby zakładać nowego, skoro podobny istnieje. Kolejnym razem będą procenty.
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze jedno pytanie ktore nie daje mi spokoju:( jak juz było mówione może to być ciąża pozamaciczna. a czy gdyby to była ciąża pozamaciczna to test ciążowy wyszedł by pozytywnie czy wtedy nie wykrywa ciąży??
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
5. Jakie czynniki mogą mieć wpływ na wynik testu?

Na wynik testu mogą mieć wpływ:
- leki hormonalne zawierające hCG, zwykle podawane w zastrzykach mogą dać fałszywie pozytywny wynik ( należy odczekać przynajmniej 14 dni od przyjęcia zastrzyku, aż hormon zostanie wydalony z organizmu)
- przebyty poród oraz naturalne lub sztuczne poronienie, - hCG utrzymuje się jakiś czas w moczu (nawet do kilku tygodni można uzyskać fałszywie pozytywny wynik). Należy odczekać 6 tygodni lub do otrzymania pierwszego wyniku negatywnego i dopiero wtedy wykonany test jest wiarygodny
- niektóre stany patologiczne, np.: nowotwór jajnika, wątroby, cysty (mocz może zawierać wykrywalne przez test ilości hCG pomimo, że kobieta nie jest w ciąży) Wynik testu może być fałszywie pozytywny.
- ciąża pozamaciczna – stężenie hCG może być niższe niż w przypadku normalnej ciąży. Wynik może być fałszywie negatywny.

źródło: http://www.amil.com.pl/index.php?option=co...6&Itemid=30

czyli może być tak, że test nie wykrywa ciąży :niepewny:
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
test sikany nie wykrywa ciazy pozamacicznej. to co ty jeszcze nie bylas u lekarza?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
oczywiscie,ze ciaza w twoim przypadku jest mozliwa jezeli bylas aktywna seksualnie.
 
Do góry