Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

sonyou

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Nie przesadzałabym z tym uzależnieniem ;) Kawa to taki trunek, ktróy naprawdę szkodzi tylko w dużych ilościach dlatego nawet nie próbuję pozbywać się tego nałogu. Może gdyby to był jedyny nałóg, to miałabym wiecje determninacji, ale w walce z szkodliwymi substancjami zazwyczaj skupiam się na czymś innym ;) Kawa w moim prywatnym rankingu używek, zajmuje zdecydowanie ostatnie miejsce...
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Co do pobudzania, to zostało udowodnione, ze działa tylko na 15% osób spożywających kawę, reszta to placebo :)
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Kofeina jest substancją uzależniającą (łatwość interakcji z układem dopaminowym) kiedy przyjmowana jest nałogowo przez dłuższy czas a jako stymulant będący środkiem psychoaktywnym ma silne działanie pobudzające tyle że w kawie kofeiny są ilości śladowe i niemal nie możliwe jest przesadzić kiedy pije się ją normalnie , dawkę śmiertelną stanowi 40 filiżanek mocnego napoju, kto normalny by tyle wypił? a to jedynie połowa łyżki do herbaty kofeiny.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Właśnie wyczytałem w Wiki, że kawa z ekspresu przelewowego zawiera zwykle więcej kofeiny. W sumie zgadza się to z moimi obserwacjami, bo parzona tradycyjnie z dwóch łyżeczek, ma mniejszego kopa niż ta z ekspresu. Ja bardzo lubię kawę z ekspresu przelewowego :D
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Podczas sesji bez kubka gorącej kawy (ewentualnie trzech) nie daję sobie rady, ale wtedy po jakimś tygodniu odczuwam bój mięśni kończyn dolnych (oczywisty brak magnezu).

No ale lubię ją, no lubię.
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
Uwielbiam kawę :) Od niedawna jestem posiadaczem Dolce Gusto... No i już tego żałuję, tyle kasy idzie na kapsułki! :D
 
A

angiella

Guest
Ja lubie wiec piję czasami szatana a ostatnio z mlekiem .
Ale z tym magnezem to prawda !!
 

TobRog1000

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
Ja pije kawę bo lubię i nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Gorzej jeśli chodzi o napoje energetyczne jeśli dużo się ich napije serce wali mi jak szalone.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Zamiast kawy lepiej wypić szklankę świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy, która naprawdę doda nam energii :)

Ja piję dużo kawy, czasem aż za dużo. I nie interesują mnie skutki tego ani że mi szkodzi lub nie.
Smakuje mi i dlatego piję, próbowałem ją zastąpić soczkami i im podobnym napojom ale dało nie wiele, żeby nie mówić - nic.

Osobiście kawy nie piję, za to piję dużo pepsi nie colę bo colę piją robole a pepsi piją lepsi.Pepsi-kofeinka

Ja nie robol a wolę i chlam litrami Colę.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Kawka fajna sprawa, ale taka mielona. sypana - prawdziwa kawa a nie rozp. napoj kawopodobny.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
ja czasmi wypije jak mi sie nie chce parzyc zwyklej, to tak jak kochac sie z condomem albo bez, wiadomo ze lepiej bez ale jak trzeba :D
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Nie wiem, piłem raz taką i nie dam rady więcej chyba.

Pocisnęła mi po prostu. :021:
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Ja piłem ostatnio kawę z tych kapsułek dolce gusto czy jak one sie nazywają.

Musze przyznać że jest kolosalna róznica. Wiadomo, nie jest to co świeżo mielona ale robi robotę.

Tak czy inaczej, mi największego kopa daje Monster :)


Takie pytanie do osób typu CrystalCiTY i podobnych które piją co dzień kawę.

Czy na was zawsze tak samo działa? pobudza? czy już się przyzwyczailiście ? i pijecie dla smaku?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Czy na was zawsze tak samo działa? pobudza? czy już się przyzwyczailiście ? i pijecie dla smaku?

Sa rozne szkoly, podobno jest tak ze jak sie pije czesto o organizm sie przyzwyczaja do kofeiny i nie ma ona juz zadnego dzialania.
Przeprowadzano testy na energekach dla sportowcow, podawano im konskie dawki kofeiny i jakiegos widocznego efektu nie swierdzono.

A po sobie? Sam nie wiem. Moze chodzi bardziej o efek psychologiczny ze jak sie napijemy to jest nam rzekomo lepiej ;)

Ja czasami jak wypije to mi sie smacznie pozniej spi ;D jest tez hipteza ze nadmiar kawy cos tam zlepia w zylkach czy cos i czlowiek wlasnie senny sie robi.

Podobno najlepszy jest efekt wypis "shota" espresso, polozyc sie na krotka drzemke (20 min) tak aby po wstaniu zpotegowac eektem kawy ktora sie wchlonie i jest lux.

Generlanie wiec nie mam zdania co do dzialania kawy, pije glownie dla smaku - bo lubie.
 
Do góry