Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Zawsze zastanawialam sie czemu ludzie na forum zadaja takie pytania czy sa w ciazy zamisst wybrac sie do ginekologa ;p przeciez ludzie na forum wam odpisza 'mozesz byc w ciazy ale nie musisz, jest takie prawdopodobienstwo ale to moze byc falszywy sygnal' czyli dokladnie tyle ile juz wiecie, ze moze byc i tak i tak ;) Moze lepiej wybrac sie do lekarza niz pytac ludzi na forum ktorzy akurat o tym czy jestescie w ciazy czy nie nie maja zielonego pojecia bo raczej nie wyczytaja tego z posta ;) wiec jak dla mnie te pytania nie maja sensu.

To jest taka adrenalina, że do czasu wizyty u ginekologa można rozwiać obawy po części tutaj. Po za tym radziłabym przed pójściem do lekarza zrobić sobie test :p
Dla mnie mają sens.
Mam dziecko i jakiś czas temu mimo, że się zabezpieczałam okres mi się spóźniał- zanim zrobiłam test najpierw napisałam tutaj- jakoś tak łatwiej na duszy, dlatego rozumie każdą pytającą kobietę :)
 

water_melonnn

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia 5 dni
temu i mialam okres, a teraz juz nie leci nic.. biore tabletki antykoncepcyjne, pierwsze opakowanie i przez
caly czas brania tabletek mialam krwawienia wiecie o co mi chodzi.. i dokladnie w dzien po skonczeniu opakowania
kochalismy sie.. mowi, ze we mnie nie skonczyl, ale strasznie sie stresuje.. bo nie wiem, od kiedy mialam prawdziwy okres, a kiedy to byly plamienia, skoro leciala mi krew od 13 wrzesnia co o tym sadzicie ? czy jest jakas szansa, ze zaszlam ? ;(( biore tabletki
ze wzgledu na bardzo nieregularny okres, w zasadzie z jego braku po pol roku ;/ i nie zapomnialam o zadnej pigulce, bralam mniej wiecej o stalej porze..
pomozice, blagam ! :(

nkt nie chce pomoc.. ?
 

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
Już dawno powinna była to zrobić. Tak długi okres nie jest normalny nawet przy braniu tabletek. Ach te dzieci. Biorą się za coś o czym nie mają pojęcia, a potem płaczą.
 

chester234

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam prawie 18 lat, współżyłam z moim chłopakiem 1.10.10 . Ostatnia miesiaczke mialam 11.09.10 , nie wiem jaka mam dlugosc cyklu bo miesiaczki mam nieregularne, ale w sierpniu miesiaczke mialam 13.08.10 , chlopak nie doszedl we mnie, i bylismy zabezpieczeni prezerwatywa, nie pękła, ale u nasady penisa ,wychodził spod prezerwatywy biały płyn. Mialam wtedy raczej dni niepłodne chociaz mogl to byc ostatni dzien z dni plodnych, Czy moge byc w ciazy ?
 

chester234

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
dziekuje, wlasnie zrobilam test i wyszedl negatywny, troche zpanikowalam i sie przestraszylam, ale teraz bardzo sie ciesze
 

tyna.jedyna

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wielkopolska
radze powtórzyć test za kilka dni... jeden i tak nic nie znaczy a może być troche za wcześnie aby ewentualna ciąża ujawnila sie na teście, pamietaj ze do zapłodnienia nie musiało dojść tego dnia;) plemniki moga szaleć w Tobie do 72 godzin ;)
 

rybol1993

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam, mam pytanie. ja i moja dziewczyna mamy po 17 lat. kochaliśmy się może 6 razy. czy seks z prezerwatywą i dojście w środku jest bezpieczne? czy nawet kiedy mam prezerwatywę muszę wyciągać penisa? i jescze jedno. dziś kochaliśmy się "na raty". ale zawsze kiedy czułem że dochodzę to od razu wyjmowałem penisa. raz doszedłem na zewnątrz i wiem że nie ma możliwości żeby sperma dostała się do pochwy ale po 20 min zrobiliśmy to znowui wtedy kiedy wyjmowałem penisa to czułem jeden impuls wytrysku jeszcze jak był w środku. od jednego jest możliwość zajścia w ciążę? nie wiem czy wtedy miałem już wytrysk bo czasami kiedy czuję te impulsy to dopiero po dwóch mam wytrysk. ile musimy odczekać by zrobić test który poda prawdziwy wynik?

zapomniałem jeszcze napisać że dziewczyna od razu po stosunku poszła do toalety i się wysikała. czy to może coś pomóc? napewno ilość tej spermy była niewielka. proszę o odpowiedź na każde pytanie poniewać bardzo zależy mi na dokładnej odpowiedzi!!
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia 5 dni
temu i mialam okres, a teraz juz nie leci nic.. biore tabletki antykoncepcyjne, pierwsze opakowanie i przez
caly czas brania tabletek mialam krwawienia wiecie o co mi chodzi.. i dokladnie w dzien po skonczeniu opakowania
kochalismy sie.. mowi, ze we mnie nie skonczyl, ale strasznie sie stresuje.. bo nie wiem, od kiedy mialam prawdziwy okres, a kiedy to byly plamienia, skoro leciala mi krew od 13 wrzesnia co o tym sadzicie ? czy jest jakas szansa, ze zaszlam ? ;(( biore tabletki
ze wzgledu na bardzo nieregularny okres, w zasadzie z jego braku po pol roku ;/ i nie zapomnialam o zadnej pigulce, bralam mniej wiecej o stalej porze..
pomozice, blagam ! :(

nkt nie chce pomoc.. ?


Jak kochalas sie bez zabezpieczenia to byl wytrysk w Tobie ? Jezeli tak, to bardzo mozliwe, ze jestes w ciazy, jezeli nie to tez mozliwe, bo jak dobrze zrouzmialam, to nie bralas wtedy pigulek.
Powinnas pojsc do ginekologa.

Mam prawie 18 lat, współżyłam z moim chłopakiem 1.10.10 . Ostatnia miesiaczke mialam 11.09.10 , nie wiem jaka mam dlugosc cyklu bo miesiaczki mam nieregularne, ale w sierpniu miesiaczke mialam 13.08.10 , chlopak nie doszedl we mnie, i bylismy zabezpieczeni prezerwatywa, nie pękła, ale u nasady penisa ,wychodził spod prezerwatywy biały płyn. Mialam wtedy raczej dni niepłodne chociaz mogl to byc ostatni dzien z dni plodnych, Czy moge byc w ciazy ?

Nastepnym razem mniej paniki wiecej logicznego myslenia :) Jezeli prezerwatywa nie jest dziurawa, to chlopak moze konczyc w Tobie, tzn w sensie ,ze w gumce.. a widze, ze co poniektorzy ctego sie boicie , a nie ma czego, skoro macie zabezpieczenie
pozdrawiam

witam, mam pytanie. ja i moja dziewczyna mamy po 17 lat. kochaliśmy się może 6 razy. czy seks z prezerwatywą i dojście w środku jest bezpieczne? czy nawet kiedy mam prezerwatywę muszę wyciągać penisa? i jescze jedno. dziś kochaliśmy się "na raty". ale zawsze kiedy czułem że dochodzę to od razu wyjmowałem penisa. raz doszedłem na zewnątrz i wiem że nie ma możliwości żeby sperma dostała się do pochwy ale po 20 min zrobiliśmy to znowui wtedy kiedy wyjmowałem penisa to czułem jeden impuls wytrysku jeszcze jak był w środku. od jednego jest możliwość zajścia w ciążę? nie wiem czy wtedy miałem już wytrysk bo czasami kiedy czuję te impulsy to dopiero po dwóch mam wytrysk. ile musimy odczekać by zrobić test który poda prawdziwy wynik?

Nie. Jezeli masz prezerwatywe i nie jest dziurawa, to nie musisz tryskac poza, mozesz w. Wtedy nie ma strachu, bo prezerwatywa nie przepusci ani troche spermy ani plemnikow. A jak peknie (jak stalo sie kiedys np bratu mego chlopaka z jego narzeczona i maja baby) to wtedy ja poczujesz to jak najszybciej zdjac te prezerwtywe i skonczyc poza nia lub ew zalozyc kolejna.
Jak miales impuls wytryysku to jeszcze nie wytrysk, ale po prostu byles juz bliski niego. Pamietaj, ze seks bez zabezpieczenia jest ryzykowny, bo czasem sa w tym plynie rpzed wystryskiem plemnkiki, choc nie jest to duze ryzyko, ale zawsze jest.
Test poda prawdziwy wynik tak po kilku dniach, tygodniu.
 

chester234

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
mam jeszcze jedno pytanie bo zaczynam znow panikowac, czy wlasnie moglo byc za wczesnie na test? niby pisze ze mozna nawet po 6 dniach, a ja robilam go po 9 , dzien przed oczekiwana miesiaczka , a teraz nadal jej nie mam i boli mnie brzuch jak na okres ale zamiast jego mam na majtkach bialy plyn, czy to cos moze znaczyc?

Ok, zmienila sie sytuacja, zrobilam ten test i wyszedl negatywny , tak sie cieszylam a dzis dostalam nie okres ale plamienie.. mam jasna czerwona plame, kawalek brazowy.. nie wiem czy mam sie obawiac? prosze o szybka odpowiedz :((
 

chester234

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
już chyba nie ma potrzeby, to byl poczatek okresu najwidoczniej bo teraz mocno juz mam, mam nadzieje ze juz moge byc spokojna
 

barbara82

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
mam pytanie 24 września rozpoczął mi się okres który trwał 5 dni cykle mam regularne 30 dniowe 8 października uprawiałam stosunek do końca według mnie były akuratnie dni płodne czy mogę być w ciąży i mam jeszcze jedno pytanie ale po kolei obydwoje z mężem mamy różne czynniki RH ja mam (-) rh a mój mąż rh (+) pierwsze dziecko urodziłam3 lata temu dziecko odziedziczyło czynnik po ojcu w szpitalu podano mi zastrzyk immunoglobuliny, rok później poroniłam samoistnie zastrzyku nie do stałam czy w razie ciąży moja ciążą byłaby zagrożona jakie są konsekwencje proszę o w miarę szybką odpowiedź acha i kiedy najwcześniej mogę zrobić test
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Po pierwsze jest od takich pytań temat, raport

Po drugie: moim zdaniem test powinnaś zrobić w dniu spodziewanej miesiaczki, wcześniej raczej nie ma po co
W ciąży możesz byc ale nie musisz, nawet jak miałaś dni płodne...


Po trzecie: co do różnych RH to nie pomogę bo sie w tym nie orientuję.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
mam pytanie 24 września rozpoczął mi się okres który trwał 5 dni cykle mam regularne 30 dniowe 8 października uprawiałam stosunek do końca według mnie były akuratnie dni płodne czy mogę być w ciąży i mam jeszcze jedno pytanie ale po kolei obydwoje z mężem mamy różne czynniki RH ja mam (-) rh a mój mąż rh (+) pierwsze dziecko urodziłam3 lata temu dziecko odziedziczyło czynnik po ojcu w szpitalu podano mi zastrzyk immunoglobuliny, rok później poroniłam samoistnie zastrzyku nie do stałam czy w razie ciąży moja ciążą byłaby zagrożona jakie są konsekwencje proszę o w miarę szybką odpowiedź acha i kiedy najwcześniej mogę zrobić test

Mozesz byc w ciazy, ale nie musisz, poniewaz nawet w dni plodne nie ma 100% gwarancji. Jednak zycze malenstwa :)
Test rob przed spodziewana miesiaczka.
Co do konfliktu serologiczxnego to Ty sie nie martw, bo komplikacje zdarzaja sie bardzo rzadko, gdyz medycyna poszla do przodu.
Teraz bedziesz trzeci raz w ciazy, po drugiej ciazy poronionej tez powinni Ci podac immunoglobine jako zabezpieczenie dla kolejnej ciezy, z tego co wiem.
Jednakze , nie martw sie, tym razem na pewno bedzie ok
 

barbara82

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mozesz byc w ciazy, ale nie musisz, poniewaz nawet w dni plodne nie ma 100% gwarancji. Jednak zycze malenstwa :)
Test rob przed spodziewana miesiaczka.
Co do konfliktu serologiczxnego to Ty sie nie martw, bo komplikacje zdarzaja sie bardzo rzadko, gdyz medycyna poszla do przodu.
Teraz bedziesz trzeci raz w ciazy, po drugiej ciazy poronionej tez powinni Ci podac immunoglobine jako zabezpieczenie dla kolejnej ciezy, z tego co wiem.
Jednakze , nie martw sie, tym razem na pewno bedzie ok
dzięki za słowa otuchy bardzo chcę drugiego dziecka i mam cichą nadzieję że jednak będę miała maluszka ale z drugiej strony boję się konfliktu trochę się naczytałam i wiem że jest to niebezpieczne dla płodu . Proszę wszystkie mamy dzieci z konfliktu o odpowiedź jak u nich to wyglądało będę bardzo wdzięczna
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
dzięki za słowa otuchy bardzo chcę drugiego dziecka i mam cichą nadzieję że jednak będę miała maluszka ale z drugiej strony boję się konfliktu trochę się naczytałam i wiem że jest to niebezpieczne dla płodu . Proszę wszystkie mamy dzieci z konfliktu o odpowiedź jak u nich to wyglądało będę bardzo wdzięczna

Tu masz linki do tematów o konflikcie i drugiej ciąży, moze cos znajdziesz...

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/22218/Konflikt-serologiczny-a-druga-ciaza
http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/druga-ciaza---podanie-immunoglobuliny/26577/4/
http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,0,245,30915
http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,0,245,34678
http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,245,6385

Chociaż wydaje mi się, ze najlepszych i najbardziej rzetelnych informacji udzieli lekarz
Trzymam kciuki :)
 
Do góry