K

kinga_sc

Guest
Marzenka a jakieś zabezpieczenie stosowaliście?

Magdo może wypadało by iść do lekarza? Może się spóźniać ze stresu, albo ze zmiany diety... Szczerze nie wydaje mi się by była to ciąża.
 

Kruszynka005

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Witam, niedawno odstawiłam tabletki ( w połowie opakowania) i od razu z mężem zaczeliśmy starania o dzidzie (po jakimś tygodniu po odstawieniu) okresu nie dostałam od pory kiedy odstawiłam tabletki. Bolą mnie sutki, wieczorami mam temp 37, żyłki na piersiach, śluz biały oraz bolą mnie jajniki jak na okres. Czy to może być ciąża? Dodam, że po 10 dniach od stosunku zrobiłam test-wyszedł negatywnie. Proszę o odpowiedź.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Kruszynka- po pierwsze dlaczego odstawiłaś tabletki w połowie opakowania, nie lepiej było poczekac, a tak rozregulowałaś sobie cykl... Po drugie wypadałoby odczekac trzy miesiące przed staraniami, chociaż tutaj akurat są różne zdania, no ale teraz nie wiesz jak liczyć cykle...
Z drugiej strony po odstawieniu są nieraz większe szanse na zajście, moja siostra wpadła właśnie w pierwszym miesiącu bez tabletek :)
Kiedy powinnaś mieć miesiączkę? Test powinien wyjść prawidłowy w pierwszym dniu planowanej miesiączki, jeżeli robiłaś go wczesniej to miał prawo wyjść błędny... Ale też równie dobrze spóźniająca się @ to po prostu właśnie wina tabletek- ja pierwszą miesiączkę po nich dostałam po 36 dniach.
 
K

kinga_sc

Guest
Po odstawieniu tabletek może być bardzo duże rozregulowanie @. Kiedy powinnaś mieć @. I kiedy wykonałaś test, powtarzałaś go? Tabletki odstawiłaś sama czy po konsultacji z lekarzem?
 

marzenka12317

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
kinga sc nie stosowalismy zadnego zabezpieczenia, od wczoraj mam bole brzucha takie jak przed miesiaczka, zobaczymy czy to oznak miesiaczki czy ciazy.
 

Kruszynka005

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Okres powinnam mieć w miniony weekend ( jesli bralabym tabletki nadal) wiem ze sie cykl rozregulowal no a test robilam w poniedzialek po tym weekendzie. Wiem ze po odstawieniu okres moze nie pojawic sie dlugo ale czy to znaczy ze przez ten czas nie moge zajsc w ciaze?
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Niby możesz zajść, ale w razie ciąży będą kłopoty z określeniem momentu zapłodnienia, tak mi lekarz tłumaczył... Ja bym dla świętego spokoju odczekała te dwa, trzy miesiące
Powtarzałaś test?
 

Kingus87

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć. No ja nie jestem pewna, że jestem z drugim w ciąży, ponieważ cały maj brak miesiączki a wczoraj mi się pojawiła, ale tak słaba jak nigdy. Testy ciążowe nigdy mi nie pokazują ciąży... A mam huśtawke nastrojów i sama nie wiem co chce zjeść i mdli mnie na wymioty, ale skoro jest miesiaczka to nie moge byc w ciąży. Choć wczoraj z mężem się kochaliśmy i był wytrysk, bo chcemy miec drugie...
Czy zna ktoś z was przypadek ze była miesiaczka i była w ciązy??
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
A dlaczego piszesz, że "testy ciążowe nigdy mi nie pokazują ciąży... ", chodzi Ci pewnie o poprzednią?
Skoro tak, to może zrób badania krwi, ten wynik będzie pewniejszy
W czasie ciąży miesiączki nie ma, co najwyżej plamienie mylone z miesiączką...
 
K

kinga_sc

Guest
Zdarza się krwawienie w ciąży moja miała do 4 miesiąca jak ze mną była w ciąży. Szczerze mało zrozumiałam z twojego postu. Może jakoś logiczniej?
 

marzenka12317

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
hej dziewczyny, 2 dni temu robiłam test ciazowy ale wyszedł negatywny dzis powinnam dostac okres ale jak narazie nie ma zadnego sladu... zobaczymy co z tego bedzie
 

clarus

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Od pewnego czasu prowadzę obserwacje. Cykle mam 26 dniowe, miesiączka zaczęła się 27 maja, do stosunku doszlo 4 i 5 czerwca, a owulacja miała miejsce ok 8 czerwca. Czy mogło dojść do zapłodnienia i prawdopodobieństwo na dzidzie jest duże? Dodam, iż w tym cyklu śluz był wyjątkowo skąpy i bardziej wodnisty niz rozciągliwy.
 
K

kinga_sc

Guest
Marzenko nie za wcześnie na test?

Clarus... ciężko powiedzieć. Nie jest powiedziane, że będziesz w ciąży, ale skoro masz regularne @ to jest spora szansa.
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
sorry ale ja nie rozumiem pytań typu:"czy jestem w ciąży?"ile masz lat??? bo chyba wiesz że dzieci bociany nie przynoszą a po drugie sa testy ciażowe albo można iść na badanie krwi i już wszytsko wiadomo. A nie pisać na necie - to że napiszę np. że jesteś w ciązy, czy to cos zmieni????
sorry ale nie rozumiem takich dyskusji :/
 

clarus

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
sorry ale ja nie rozumiem pytań typu:"czy jestem w ciąży?"ile masz lat??? bo chyba wiesz że dzieci bociany nie przynoszą a po drugie sa testy ciażowe albo można iść na badanie krwi i już wszytsko wiadomo. A nie pisać na necie - to że napiszę np. że jesteś w ciązy, czy to cos zmieni????
sorry ale nie rozumiem takich dyskusji :/
Po pierwsze na test jest za wcześnie, a po drugie jestem ciekawa czy kobietom bywajacym tu udaje się 3 dni przed owulacją, czy udaje im sie to dopiero bliżej owulacji. Wiec jeśli masz tak ujadać to zamilcz.
 
K

kinga_sc

Guest
hella może nie rozumiesz, a raczej na pewno i to dział nie dla ciebie.

Czasami test wychodzi pozytywny, a ciąży brak, albo na odwrót są objawy, ale nie ma ciąży.

Nie rozumiesz, że tu wymieniamy się doświadczeniami itd? Ehh
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
no właśnie "nie ujadam" jak tu pięknie to określono i nie mam zamiaru "zamilczeć", a wręcz przeciwnie przemówić niektórym do rozumu i coś podpowiedziec (po trzech ciążach mam doświadczenie)
Mnie udało się w najprawdopodobniej w dzień owulacji - "najprawdopodobniej" bo tego jeżeli nie robi się usg jajeczkowania to nie ma nigdy 100% pewności. A po drugie - raczej nie warto sugerować się tzw. "pierwszysmi objawami ciąży", bo raczej można się tylko nakręcić. U mnie w ciążach do ok. 10 tyg. nie było żadnych dodatkowych objawów prócz braku okresu. A testy ciążowe testami ciążowymi. Mi pierwszy nie wyszedł pozytywny, bo robiłam przed spodziewaną miesiączką, a z resztą sama spotkałam się z sytuacją, że były 2 krechy a ciąży nie było (tu była wina tabletek antykoncepcjnych, ale to nie istotne). Dlatego nie ujadam a piszę: dziewczyny jeżeli chcecie być na 100% pewne czy jesteście w ciąży czy nie to zróbcie sobie już nawet 2 dni przed @ test z krwi beta hcg i za 2 dni powtórzcie. Jeżeli pierwszy wynik będze >5 i dalej po dwóch dniach będzie prawidłowy przyrost to ciąża jest. I test ten jest o tyle ważny, że jeżeli beta nie wzrasta prawidłowo, to potrzeba jest szybko podać luteine lub duphaston (po prostu dodatkową dawkę progesteronu) aby ratować ciąże. Test beta umożliwia najszybsze sprawdzenie czy wszystko ok- przynajmniej na tapie póki nic na usg jeszcze nie widać.
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
acha, i jeszcze jedno - jedyny "objaw" - brzuch bolał jak na @, a @ nie było :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
no właśnie "nie ujadam" jak tu pięknie to określono i nie mam zamiaru "zamilczeć", a wręcz przeciwnie przemówić niektórym do rozumu i coś podpowiedziec (po trzech ciążach mam doświadczenie)
Mnie udało się w najprawdopodobniej w dzień owulacji - "najprawdopodobniej" bo tego jeżeli nie robi się usg jajeczkowania to nie ma nigdy 100% pewności. A po drugie - raczej nie warto sugerować się tzw. "pierwszysmi objawami ciąży", bo raczej można się tylko nakręcić. U mnie w ciążach do ok. 10 tyg. nie było żadnych dodatkowych objawów prócz braku okresu. A testy ciążowe testami ciążowymi. Mi pierwszy nie wyszedł pozytywny, bo robiłam przed spodziewaną miesiączką, a z resztą sama spotkałam się z sytuacją, że były 2 krechy a ciąży nie było (tu była wina tabletek antykoncepcjnych, ale to nie istotne). Dlatego nie ujadam a piszę: dziewczyny jeżeli chcecie być na 100% pewne czy jesteście w ciąży czy nie to zróbcie sobie już nawet 2 dni przed @ test z krwi beta hcg i za 2 dni powtórzcie. Jeżeli pierwszy wynik będze >5 i dalej po dwóch dniach będzie prawidłowy przyrost to ciąża jest. I test ten jest o tyle ważny, że jeżeli beta nie wzrasta prawidłowo, to potrzeba jest szybko podać luteine lub duphaston (po prostu dodatkową dawkę progesteronu) aby ratować ciąże. Test beta umożliwia najszybsze sprawdzenie czy wszystko ok- przynajmniej na tapie póki nic na usg jeszcze nie widać.

Mysle, ze to bardzo dobra rada dla kobiet wypowiadajacych sie :)
 
Do góry