Czy ja łysieje?

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
A takie pytanie! Twój ojciec jest łysy, albo mężczyźni ze strony twojej matki? Musisz iść do lekarza czym prędzej, nie oszczędzaj na tym, po co masz żałować A propos propeci tego leku to musisz być cierpliwym czekając na efekty, bo proces tworzenia i wzrostu włosa jest długotrwały, ponieważ wzrost składa sie z okresu stagnacji który trwa gdzieś kolo 3 do 6 miesięcy aby potem móc rosnąć! W tym miejscu masz włosy i lek powinien pomóc! Tak jak ci mówe, ze miesięcznie ta zabawa kosztuje mnie 150zł! i lek daje najlepsze efekty jak zażywasz go profilaktycznie czyli codziennie! Jak tylko kasa pozwala możesz sie bawić. Wiem jeszcze,
przynajmniej tak jest u mojego dermatologa sa jeszcze takie zabiegi zwane chyba "mezoterapia" mniejsza o nazwę, polega to na tym że pod skórę głowy masz wstrzykiwane substancję chemiczne mające wspomagać tworzenie sie włosów! Musisz sobie skminić u lekarza!
Powodzonka życzę!

PS: a propos skuteczności leku, zależy też od organizmu danego człowieka, ale jak gdzieś czytałem w statystykach badań ze u 70% mężczyzn zauważono znaczną poprawę w gęstości owłosienia i grubości włosa!
 

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Mój tata jest łysy, ale dziadek miał dużo włosów. Mężczyźni ze strony mamy mieli włosy.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Mam 16.5 lat. Od pewnego czasu duza uwage przywiazuje do wlosow. Zaobserwowalem ze jak ogladam potem zdjecie ktore zostalo i zrobione to widac przeswitujaca biala skore. Dodam ze posiadam 2 tzw. gniazdka na glowie co sprawia efekt ze naprawde jestem tam lekko łysy. Poradzcie co mam zrobic by przynajmniej poprawic ten efekt. Moze jakis specjalny szampon. Moje wlosy sa jak piorka, sa raczej krotkie. POMOCY!!!

Mi się wydaje, że to niemożliwe, żeby łysieć w wieku 16,5 lat. Pewnie po prostu masz rzadkie włosy..... Jak się łysieje to tylko w niektórych miejscach.
Pierwsza oznaka łysienia to zakola, czy inaczej zaczesy, robią się nad czołem po bokach, łysieje się też na czubku głowy i ogólnie na środku. Ale zawsze każdemu zostają włosy po bokach i z tyłu.
Ale, jak już wspomniałem najpierw się robią zaczesy. Więc odgarnij włosy z czoła przed lustrem (chyba, że nie zasłaniają ci czoła) i sprawdź, czy masz prostą granicę między czołem, a włosami. Jeśli po bokach czoło robi się wyższe, albo w tym miejscu bardziej ci wypadają włosy, to znaczy, że łysiejesz. Ale jeśli nie, to wszystko jest wporządku.
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
witam! Po pierwsze primo w wieku 16,5 roku można zacząć łysieć, łysieć czyli włosy są rzadsze. Po drugie primo jeśli mówisz,że twój stary jest łysy ale dziadek miał włosy to masz na 80% szanse odziedziczyć fryzurę dziadka. Czyli jesteś w podobnej sytuacji jak ja tylko, z tym że ja sie udałem jeszcze wcześniej do dermatologa bo jestem zapobiegliwy. ale wracając do tematu dziedziczenie genów polega na przemienności a mianowicie, ze ty posiadasz więcej cech dziedziyczonych w genach po dziadku niż po ojcu, czyli idac dalej twój syn będzie posiadał cechy twojego ojca i na bank odziedziczy jego łysinę. Podam ci przykłąd z mojej rodziny sprawdzałem tą regułę. Mój stary w klasie technikum jak miał 17 lat to już miał daleko posuniętą łysinę, i to sie zgadza bo mój pradziadek był zupełnie łysy. A teraz konfrontacja mnie z dziadkiem. U babci jest zdjęcie mojego dziadka z wojska jak miał 30 lat. i dziadek nie był łysy posiadał
gęste grube włosy, zaczął łysieć podobno jak miał 45 lat. Unaoczniam ci to nie jest moja teoria tylko mój dermatolog mi powiedział o tym. ale profilaktycznie możesz zażywać ten lek, ja tak robię ponieważ jak nie będę w tych 80% tylko 20% to lipa.
Pozdrowionka
 

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Kupiłem sobie odżywkę do włosów: Lioton. Zna ktośją możę? Do dermatologa zapisałem się już :)
 

Paragonix

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam . Mam 17 lat i chyba zaczynam łysieć. Mam już zakola i wypadają mi włosy na szczęście nie w bardzo dużych ilościach ale jak sczesze je to jest ich trochę . Włosy nie mam bardzo długie ale nie mam i bardzo krótkie . I powoli widać mi łysinę. Pisze bo zaczynam się bać ze będę za jakiś czas łysy co mam robić gdzie się udać z tym problemem i jakie preparaty stosować. Proszę za podpowiedz z góry dziękuje.
 

kupidynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Witam . Mam 17 lat i chyba zaczynam łysieć. Mam już zakola i wypadają mi włosy na szczęście nie w bardzo dużych ilościach ale jak sczesze je to jest ich trochę . Włosy nie mam bardzo długie ale nie mam i bardzo krótkie . I powoli widać mi łysinę. Pisze bo zaczynam się bać ze będę za jakiś czas łysy co mam robić gdzie się udać z tym problemem i jakie preparaty stosować. Proszę za podpowiedz z góry dziękuje.
Niestety coraz młodszych widzę to dotyka... warto się wybrać do lekarza i poprosić o poradę. Na pewno nie zaszkodzi żeby stosować dobre środki do pielęgnacji włosów. W aptece jest taki szampon-Subrina Recept specjalnie dla facetów i można stosować w każdym wieku. Jest też z tej serii płyn z ampułek do wcierania przed myciem i płynny lotion do stosowania po myciu.
 

osiol182b

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
to wcale nie jest prawda z tym, że dziedziczy się po dziadku w 80%. Mój tata ma włosy dosyć ładne, dziadek miał włosy z tego co oglądałem na zdjęciach, dziadek mamy też miał, a ja nie mam... i co? jak to wyjaśnić? dodam, że mam łysienie normalne, typu męskiego, czyli najpierw były zakola, później kółko na głowie, teraz niedługo te dwa obszary się zejdą ze sobą, na końcu zostaną tylko nad uszami i z tyłu głowy jak to już ktoś słusznie tutaj napisał...
 

Kryspek

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Tu było o Subrinie Recept-też czytałam o niej,że jest dobra, sama nawet używałam ale nie tej na wypadanie ale na przetłuszczanie. Bynajmniej ta się sprawdziła :)
 
M

marzena80

Guest
Chmiel bardzo dobrze wpływa na kondycje włosów, ale nie lany do brzucha tylko na włosy:p Jak Kupidynka pisała o tej Subrine to mi się przypomniało. Ona właśnie wyciąg z chmielu zawiera. Teraz szukałam w necie, jest stosunkowo tania a z wypadaniem nie ma żartu, lepiej działać za wczasu.
 

Wiolcia19

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
40
Punkty reakcji
0
Hej, to powinno Cię zainteresować.

A szampony to Ci nie pomogą ;/

http://www.youtube.com/watch?v=6onSYKDBnKo
 

loginnek

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Przyznam szczerze, że to bardzo niespotykane aby w tak młodym wieku pojawiały się takie problemy, hmm.. rzadko zdarza się, żeby przed 20 rokiem wyłysieć, być może cierpisz na łysienie plackowate? Czytając ten artrykuł o genetyczne.choroby.biz/%C5%81ysienie+pospolite
można się dowiedziec, że najczęściej popularne łysienie zwane "pospolitym" dotyczy mężczyzn mniej więcej od 30 roku życia, kiedyś było to wcześniej ale dlatego, że Panowie do wojska szli i przez hełmy włosy tracili... Co do twojego problemu radzę najpierw udać się do dermatologa, bo być może to jakaś choroba skóry? TAk szybko widzieć różnice w łysienie to też musi coś oznaczać.
 
Do góry