Czy czytacie zagraniczna literaturę?

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Mój angielski chyba jest za słaby bym mógł czytać książki w języku angielskim.
Jedyne co czytam po angielsku to komiksy, które nie wychodzą w języku polskim. Z tym jest o tyle łatwiej, że niektóre rzeczy da się zrozumieć z ilustracji bez znajomości kilku słówek. Choć i tak z początku było ciężko. Bardzo trudno było przebrnąć przez pierwsze 100stron komiksów, potem jakoś łatwiej się zrobiło. Dlatego może kiedyś spróbuje i anglojęzycznej literatury w oryginale.
 

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Osobiście nie czytałam w obcym języku, ale tylko dlatego, że słaba ze mnie lingwistka ;) Mam kupelę, która czyta po włosku powieści Umberto Eco. Obie jesteśmy jego fankami, ale podobno czytanie oryginału jest o niebo lepsze niż przekładu. Twierdzi, że dopiero wtedy naprawdę da się wyczuć styl autora, a akurat w przypadku Eco jest to naprawdę ważne. I jest jeszcze jeden duży plus takiego czytania - nie trzeba czekać na polski przekład ;) Ona ma już przeczytany "Cmentarz w Pradze", który będzie w księgarniach dopiero w listopadzaie!
 

kalomea

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Z powodów wymienionych przez Chudą spróbowałam czytać "Harry'ego Pottera", ale problem dla mnie stanowiło zbyt wiele neologizmów, których znaczenie trudno znaleźć bez wcześniejszego przeczytania polskiego tłumaczenia. Łatwiej było z "Tajemniczym Ogrodem". Poza tym czytałam tylko jakieś krótsze opowiadania, ale jeszcze na pewno będę szukać jakichś przystępnych książek po angielsku, bo to świetny sposób na doskonalenie języka:)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Czytam Star Wars po ang.

Mam tez do przeczytania ksiazkie o Kosciuszko napisana pod amerykanow ;)

Jak czyctac to najlepiej w orginale :)
 

Gabryjel

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Zaczęłam czytać Moskwę - Pietuszki i Piknik na skraju drogi po rosyjsku, ale czytałam tylko fragmenty ze względu na brak czasu. Mam też w domu po angielsku Oliviera Twista kupionego za całą złotówkę, który czeka też na swoją kolej. Planuję niedługo kupić też Mistrza i Małgorzatę w oryginale, cóż, zobaczymy jak mi pójdzie. ;)
 

umma

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Czytam po angielsku mnostwo ksiazek (ale po polsku wiecej ;P), np obyczajowe Anity Shreve (polecam, w tlumaczeniu na pl rowniez), Anioly i Demony Browna (kretynskie), troche fantasy (niektore ciezkie do przebrniecia ze wzgledu na dziwne slowa, specyfika tematu), The Lost World Crichtona (druga czesc Parku Jurajskgo, bardzo polecam, po pl tez na pewno fajny, ale ang wersja dala mi kupe wiedzy, np dowiedzialam sie jak jest w ang padlinozerca, roslinozerca, miesozerca :) naprawde warto), i pelno innych, m.in. podreczniki do grafiki komputerowej, prawnicze.

Probowalam tez po norwesku, ale cienko, cienko :D
 

felo_angelo

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Moja pierwsza książka po angielsku, to Kubuś Puchatek:D Przeczytałam, niewiele zrozumiałam, na szczęście był też przekład polski w tym samym egzemplarzu:)
Nie mogłam się doczekać premiery ostatniej części Harry'ego Pottera, więc kupiłam po angielsku. Przeczytałam połowę, bo kiedy do niej dobrnęłam akurat wyszła polska wersja^^
Ale przyznam, że znacznie poprawił się mój zasób słów, chociaż nie wiem, czy jeszcze kiedyś sięgnę po oryginał.
No, w zasadzie powinnam czytać teraz niemieckie oryginały, bo studia tego wymagają, ale jakoś nie mogę się przełamać. Nie znam języka jeszcze na tyle dobrze, żeby rzucić się tak na głęboką wodę.
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Ja czytam po angielsku, ale jakieś prostsze językowo książki, młodzieżowe, przygodowe... i współczesne. Kanon literatury XIX wieku mnie pokonał. Nic nie zrozumiałam. :p
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Jedyne co czytam po angielsku to podręcznik do nauki tego języka. Niestety jestem zbyt cieńka na coś poważniejszego
 
Do góry