Czy błonnik pomaga w odchudzaniu?

gabakulka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
troszkę wspomaga bynajmniej ten w granulkach jak popijałam woda dawał poczucie sytości i nie jadłam dużo bo nie miałam ochoty
 

Choli

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
2
może nie działa tak djetetyccznie jak to niektórzy go reklamują, ale na pewno wspomaga trawienie. dłuższy okres spożywam taki rozproszkowany i od tego czasu nie mam żadnych problemów z żołądkiem :)
 

finicka

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
A ja biorę suplement diety DicoPlus, który zawiera błonnik pokarmowy. Pęcznieje on w żoładku, niwelując ciągłe uczucie głodu :) Co mi w odchudzaniu bardzo pomaga, bo chyba najtrudniej mi było powstrzymać się od przekąsek pomiędzy posiłakmi.
 
D

Dobrawa

Guest
Choli napisał:
może nie działa tak djetetyccznie jak to niektórzy go reklamują, ale na pewno wspomaga trawienie. dłuższy okres spożywam taki rozproszkowany i od tego czasu nie mam żadnych problemów z żołądkiem :)
Właśnie o to chodzi, że wspomagając trawienie (działając na żołądek) pomaga w odchudzaniu nie będąc jednocześnie produktem dietetycznym ;) Ja odkąd używa tego błonnika o którym powyżej pisałam nie mam problemów ani z żołądkiem ani z trawieniem.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Ja tych proszkowych nie lubię. Ewentualnie dodaję do czegoś, ale sam smak mi nie odpowiada, choć są różne smaki. Błonnik powinien być w diecie, żeby układ pokarmowy dobrze działał.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
To spróbuj sobie jelitonu, wygląda jak nasionka. Miesza się go z wodą i pije, później trzeba jeszcze popić. Można go dodawać do posiłków.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Błonnik zawarty jest w otrębach. Otręby imitują wypełnienie przewodu pokarmowego czymś wartościowym, dzięki czemu praca układu pokarmowego "nie zasypia", co byłoby dla zdrowia niekorzystne.
Wystarczy łycha otrąb (takich najtańszych - w dość dużych paczkach papierowych z pomarańczowym napisem) popita wodą lub zmieszana z rzadką zupą mleczną, by unormować pracę wydzielniczą i trawienną układu.
W ten sposób błonnik pomaga w odchudzaniu, chociaż nie jest przyswajalny (ale cynk z otrąb - jest przyswajalny)
 

MariuszRylko

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Szczecin
Racja z błonnikiem , ja stosuję tabletki na odchudzanie które zawierają błonnik bo robione są z naturalnych ziół
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
Choli napisał:
może nie działa tak djetetyccznie jak to niektórzy go reklamują, ale na pewno wspomaga trawienie. dłuższy okres spożywam taki rozproszkowany i od tego czasu nie mam żadnych problemów z żołądkiem :)
używając błonnika także pozbyłem się problemów trawieniem i żołądkiem.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
MariuszRylko napisał:
Racja z błonnikiem , ja stosuję tabletki na odchudzanie które zawierają błonnik bo robione są z naturalnych ziół
A po co tabletki? nie lepiej błonnik w saszetkach z naturalnej 100% babki jajowatej. zawsze nie ma zbędnej chemii a naprawdę działa super, i można dodawać do pokarmów :)
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
od jakiegoś czasu słyszę sporo dobrego o błonniku w diecie, jelitonach i innych tego typu naturalnych suplementach. aż wypróbuje, bo po ostatnich eksperymentach z dietami brzuch pomału zamienia się w balonik :(
 

Sanderka88

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że pomaga! ;) Ja jem kilka razy w tygodniu a moja waga ciągle spada;)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja teraz kupiłam Jeliton. Pani w aptece polecila mi i codzienna odpowiednia dawka dodana do śniadania, do płatków daje wielka ulge i wybawienie jesli chodzi o pobudzenie jelit.
 

magdalenka6

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Błonnik jako węglowodan którego nie przyswajamy w organiźmie, przechodzi dosłownie przez nas oczyszczająć np. kosmki i mikrokosmki w jelitach, oraz wypłenia żołądek przez co wydaje nam sie, ze jesteśmy najedzeni. Polecam jeść dużo warzyw zbóż które są bogate w błonnik, pomaga w diecie ;)


Błonnik jako węglowodan którego nie przyswajamy w organiźmie, przechodzi dosłownie przez nas oczyszczająć np. kosmki i mikrokosmki w jelitach, oraz wypłenia żołądek przez co wydaje nam sie, ze jesteśmy najedzeni. Polecam jeść dużo warzyw zbóż które są bogate w błonnik, pomaga w diecie ;)
 
D

Dorka123

Guest
To może mi ktoś doradzi... staram się, żeby moja dieta była zdrowa, urozmaicona, a i tak męczą mnie straszne zaparcia. Jestem w ciąży, nie wiem czy mogłabym jeść ten jeliton? W poprzedniej ciąży miałam też straszne problemy, po ciąży minęły....
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Jeliton jest w 100% naturalny i mozna go spokojnie brać w ciąży. Ja przez całe 9 miesięcy męczyłam się ze strasznymi zaparciami.. oj źle to wspominam.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Zdecydowanie błonnik jest potrzebny. Ja od nowego roku używam go coraz więcej. Dużo dał mi do myślenia artykuł na hellozdrowie. Istotne jest, by na początku nie przesadzić z ilością błonnika. Organizm musi się do niego przyzwyczaić.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
ja ostatnio rozmiłowałam się w otrębach owsianych, posiadają one dużo błonnika i jakoś łatwiej jest mi w ten sposób sobie tego błonnika dostarczać, wraz z pokarmem, jako dodatek, niż sztucznie, połykając jakieś specyfiki.
 

dorna

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Pestka__ napisał:
ja ostatnio rozmiłowałam się w otrębach owsianych, posiadają one dużo błonnika i jakoś łatwiej jest mi w ten sposób sobie tego błonnika dostarczać, wraz z pokarmem, jako dodatek, niż sztucznie, połykając jakieś specyfiki.
Ja też na diecie staram się jeść rzeczy, które zawierają błonnik. Otręby to dobry pomysł, bo można je dodawać do różnych rzeczy.. Ostatnio znalazłam w moim sklepie otręby ze śliwkami z sante i powiem, że działają nieźle :D
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Otręby to doskonałe źródło błonnika - i żeby sobie je urozmaicić warto dodawać rodzynek, pestek z dyni, orzechów itp
 
Do góry